Reklama

Mateřská na dva roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elifili
Nováček 8 příspěvků 03.10.18 16:45
Mateřská na dva roky

Zdravím, aktuálně jsem na nemocenské, v práci jsem už několik let a možná z nemocenské přejdu rovnou na mateřskou, kterou bych chtěla jen na 2 roky, poté by se už postaral manžel. Chci se zeptat zda stále funguje ten výběr na kolik let chci být na mateřské a kde se tohle vyřizuje? :nevim:

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 21183 příspěvků 03.10.18 16:49
@Elifili píše:
Zdravím, aktuálně jsem na nemocenské, v práci jsem už několik let a možná z nemocenské přejdu rovnou na mateřskou, kterou bych chtěla jen na 2 roky, poté by se už postaral manžel. Chci se zeptat zda stále funguje ten výběr na kolik let chci být na mateřské a kde se tohle vyřizuje? :nevim:

Pořád to jde, ale musíš na to mít příjem.
Nemusí být nějak extra vysoký, nevím, kolik to je. Ale s nějakou extra nízkou mzdou na něj nedosáhneš. Ale volit můžeš i na partnera.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 03.10.18 16:58

Po skončení mateřské si na úřadu práce na sociálním odboru budeš dávat zákaz o rodičovskou. Výši si můžeš zvolit sama až do výše příspěvku, který jsi brala na mateřské. Zaměstnavateli pak napíšeš info, kdy nastupuješ na rodičovskou a kdy se z ní vrátíš.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 04.10.18 06:46
@Elifili píše:
Chci se zeptat zda stále funguje ten výběr na kolik let chci být na mateřské a kde se tohle vyřizuje? :nevim:
§ 195 Mateřská dovolená
(1) přísluší zaměstnankyni mateřská dovolená po dobu 28 týdnů; porodila-li zároveň 2 nebo více dětí, přísluší jí mateřská dovolená po dobu 37 týdnů.
Jestliže jste měla na mysli rodičovskou: § 196 Rodičovská dovolená
v rozsahu, o jaký požádají, ne však déle než do doby, kdy dítě dosáhne věku 3 let.
Vyřizuje se se zaměstnavatelem.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 04.10.18 06:57
@Bábrdl píše:
Pořád to jde, ale musíš na to mít příjem.

Na příjmu nezáleží. Zakladatelka se podle mne spletla a místo rodičovská dovolená uvedla mateřská, ale že ji jde o dovolenou (volno v práci) vyplývá z: „poté by se už postaral manžel.“

eumedon
Extra třída :D 13541 příspěvků 04.10.18 10:00
@Luboš P píše:
Na příjmu nezáleží. Zakladatelka se podle mne spletla a místo rodičovská dovolená uvedla mateřská, ale že ji jde o dovolenou (volno v práci) vyplývá z: „poté by se už postaral manžel.“

Ona si hlavně plete mateřskou dovolenou s PPM a rodičovským příspěvkem, jak je zde obvyklé.

@Elifili O rodičovský příspěvek se nežádá na určitý počet roků. Žádá se o určitou částku.

Podrobnosti jsou tady .

Elifili
Nováček 8 příspěvků 04.10.18 11:09

děkuji za ujasnění :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >