Mateřská na dva roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elifili
Povídálka 13 příspěvků 03.10.18 16:45
Mateřská na dva roky

Zdravím, aktuálně jsem na nemocenské, v práci jsem už několik let a možná z nemocenské přejdu rovnou na mateřskou, kterou bych chtěla jen na 2 roky, poté by se už postaral manžel. Chci se zeptat zda stále funguje ten výběr na kolik let chci být na mateřské a kde se tohle vyřizuje? :nevim:

Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 21746 příspěvků 03.10.18 16:49
@Elifili píše:
Zdravím, aktuálně jsem na nemocenské, v práci jsem už několik let a možná z nemocenské přejdu rovnou na mateřskou, kterou bych chtěla jen na 2 roky, poté by se už postaral manžel. Chci se zeptat zda stále funguje ten výběr na kolik let chci být na mateřské a kde se tohle vyřizuje? :nevim:

Pořád to jde, ale musíš na to mít příjem.
Nemusí být nějak extra vysoký, nevím, kolik to je. Ale s nějakou extra nízkou mzdou na něj nedosáhneš. Ale volit můžeš i na partnera.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1984 příspěvků 03.10.18 16:58

Po skončení mateřské si na úřadu práce na sociálním odboru budeš dávat zákaz o rodičovskou. Výši si můžeš zvolit sama až do výše příspěvku, který jsi brala na mateřské. Zaměstnavateli pak napíšeš info, kdy nastupuješ na rodičovskou a kdy se z ní vrátíš.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 04.10.18 06:46
@Elifili píše:
Chci se zeptat zda stále funguje ten výběr na kolik let chci být na mateřské a kde se tohle vyřizuje? :nevim:
§ 195 Mateřská dovolená
(1) přísluší zaměstnankyni mateřská dovolená po dobu 28 týdnů; porodila-li zároveň 2 nebo více dětí, přísluší jí mateřská dovolená po dobu 37 týdnů.
Jestliže jste měla na mysli rodičovskou: § 196 Rodičovská dovolená
v rozsahu, o jaký požádají, ne však déle než do doby, kdy dítě dosáhne věku 3 let.
Vyřizuje se se zaměstnavatelem.
Luboš P
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 04.10.18 06:57
@Bábrdl píše:
Pořád to jde, ale musíš na to mít příjem.

Na příjmu nezáleží. Zakladatelka se podle mne spletla a místo rodičovská dovolená uvedla mateřská, ale že ji jde o dovolenou (volno v práci) vyplývá z: „poté by se už postaral manžel.“

eumedon
Extra třída :D 13757 příspěvků 04.10.18 10:00
@Luboš P píše:
Na příjmu nezáleží. Zakladatelka se podle mne spletla a místo rodičovská dovolená uvedla mateřská, ale že ji jde o dovolenou (volno v práci) vyplývá z: „poté by se už postaral manžel.“

Ona si hlavně plete mateřskou dovolenou s PPM a rodičovským příspěvkem, jak je zde obvyklé.

@Elifili O rodičovský příspěvek se nežádá na určitý počet roků. Žádá se o určitou částku.

Podrobnosti jsou tady .

Elifili
Povídálka 13 příspěvků 04.10.18 11:09

děkuji za ujasnění :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >