Reklama

Dotaz na příspěvek na bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sophie5
Povídálka 12 příspěvků 02.10.18 12:00
Dotaz na příspěvek

Ahoj všem, mám na Vás dotaz a prosím o radu. V tomto měsíci si chci zažádat o příspěvek na bydlení zpětně za měsíc, duben-květen-červen, zároveň bych i chtěla zažádat za červenec-srpen-září. Má otázka zní, lze takto žádat nebo se musí postupně, první za 2. čtvrtletí a potom za 3. čtvrtletí nebo se může společně? Např. za 2.čtvrtletí by mi bylo vypláceno postupně každy měsíc od října a za 3.čtvrtletí od ledna? Děkuji moc za odpovědi :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 02.10.18 12:02

myslim,ze se zpetne zada,nebo je mozne jen za predchozi ctvrleti…zpetne pul roku asi uz ne…
ale nevim jiste

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 02.10.18 12:45

Teď v říjnu se žádá za červenec, srpen a září…respektive dokládají se náklady za ty tři měsíce a pak to normálně chodí měsíčně…za čtvrt roku zase vyplníš papíry a jede to furt dál…neposílaj to najednou..prostě chodí částka každej měsíc…zeptej se na úřadě ale myslím si že tolik zpátky se žádat nedá respektive dokládat náklady…já prostě chodím každý tři měsíce vyplnit papíry a chodí mi to furt…

Monchichik
Závislačka 4672 příspěvků 02.10.18 12:53

Našla jsem, že je možné žádat maximálně za dvě čtvrtletí, takže teď dostaneš za 3. čtvrtletí, za druhé to taky ještě jde, ale víc už ne : http://socialni-poradna.eu/…-bydleni-16/

Sophie5
Povídálka 12 příspěvků 02.10.18 13:00

Děkuji moc za odpovědi. Jen stále nechápu, pokud by tedy šly obě varianty, tak ta první za 2. čtvrtletí by byla uhrazena celkově za 3. měsíce a za to 3. čtvrtletí postupně za každý měsíc?

terinka4444
Hvězda diskuse 67101 příspěvků 02.10.18 13:01
@Monchichik píše:
Našla jsem, že je možné žádat maximálně za dvě čtvrtletí, takže teď dostaneš za 3. čtvrtletí, za druhé to taky ještě jde, ale víc už ne : http://socialni-poradna.eu/…-bydleni-16/

to si nemyslím, myslím, že možnost podat žádost za druhé čtvrtletí propásla. Teď se dokládají za červenec - srpen. V tom článku je to napsáno divně. Je to myšleno pravděpodobně tak, že můžeš žádat v prosinci aktuálně na 4.čtvrtletí a ještě za třetí čtvrtletí. Možná se pletu, ale spíš ne, za druhé čtvrtletí se dalo žádat do 30.9.

terinka4444
Hvězda diskuse 67101 příspěvků 02.10.18 13:06
@Sophie5 píše:
Děkuji moc za odpovědi. Jen stále nechápu, pokud by tedy šly obě varianty, tak ta první za 2. čtvrtletí by byla uhrazena celkově za 3. měsíce a za to 3. čtvrtletí postupně za každý měsíc?

Ano, za druhé čtvrtletí jsi mohla žádat od začátku července do konce září. Zpětně se o nic nežádá, to je špataný pojem, jen podáš výdaje a příjmy za předchozí čtvrtletí a z toho oni ti vypočítají částku, jaká ti náleží toto čtvrtletí. Takže když to podáš na začátku čtvrtletí, tak ti ta částka dojde každý měsíc. Když to podáš až na konci, tak jsi tři měsíce bez peněz, ale ta částla ti pak za ty tři měsíce dojde naráz. Kdybys to teď podala do konce září, tak by ti to začátkem října přišlo najednou za ty tři měsíce, pak hned na začátku října podáš nové a na chodí ti to po měsíci. Když bys to zase podala až na konci prosince, tak naráz pak po zpracování žádosti, Pokud to nepodáš do konce prosince, v lednu ztrácíš nárok už zase za ten třetí kvartál.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 02.10.18 13:08

@terinka4444 taky jsem to tak pochopila…
ze to mela podat do konce zari,aby to bylo za minuly ctvrleti…nebo predminuly a dostala by castku naraz

rozand
Závislačka 2853 příspěvků 02.10.18 13:15

@terinka4444 Je to, jak píšeš.

awesomeone
Kecalka 137 příspěvků 02.10.18 13:40

Zpátky můžeš žádat davky max. 3 měsíce, což bylo do konce září. Pokud by se to stihlo, vyplatilo by se druhe ctrtleti najednou.

Sophie5
Povídálka 12 příspěvků 02.10.18 14:32

Holky, úřednice z ÚP mi radila, že si právě v říjnu mohu zažádat jak za 2. čtvrtletí, tak i za 3. čtvrtletí. Tak teda nevím, zda mají ty správné informace :) Jen mi jaksi zapomněla říct, jak se dávka vyplácí a kdy :,(

Monchichik
Závislačka 4672 příspěvků 02.10.18 14:34

@Sophie5 Tak až tam ty papíry poneseš, tak se zeptej,ne? Za to druhé čtvrtletí by si měla dostat peníze najednou a za třetí čtvrtletí pak postupně další 3 měsíce každý měsíc.

terinka4444
Hvězda diskuse 67101 příspěvků 02.10.18 15:10
@Sophie5 píše:
Holky, úřednice z ÚP mi radila, že si právě v říjnu mohu zažádat jak za 2. čtvrtletí, tak i za 3. čtvrtletí. Tak teda nevím, zda mají ty správné informace :) Jen mi jaksi zapomněla říct, jak se dávka vyplácí a kdy :,(
úřednicí z ÚP je myšlen kdo? Ono to totiž spadá všechno pod ÚP, ale jiný odbor.

Sophie5
Povídálka 12 příspěvků 02.10.18 15:13

Která se zabývá příspěvky na bydlení

terinka4444
Hvězda diskuse 67101 příspěvků 02.10.18 15:14
@Sophie5 píše:
Která se zabývá příspěvky na bydlení

Tak to podej a pak nám napiš, jestli to fakt jde takhle ob kvartál a je to v pohodě. Pokud je to tak, tak ti to vyplatí naráz a to další čtvrtletí po měsíci.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >