Rodičovský příspěvek - dostanu zpětně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Weruu25
Nováček 3 příspěvky 03.10.18 08:58
Rodičovský příspěvek - dostanu zpětně ?

Ahoj, chtěla sem se zeptat…
Malý se narodil 23.9. a 5.10. si jdu vyřídit rodičák a porodné a nevím jestli dostanu příspěvek i za září? Nebo jak to je?? :nevim:
A když jdu až pátého tak mi příspěvek a porodné dojde až v listopadu? :nevim:

Reakce:
smurfka
Nadpozemská drbna 29964 příspěvků 03.10.18 09:00

ano dostaneš zpětně a ano dojde to asi až v lispotadu..pro­tože výplatní termín říjnový už asi nestihneš..na zpracování žádosti mají 30 dní..

lampicka11
Závislačka 3430 příspěvků 5 inzerátů 03.10.18 09:26

Ano. Syn se narodil začátkem srpna a 28.9 jsem byla zadat a dostanu to zpětně.

smudlinky
Závislačka 2575 příspěvků 351 inzerátů 03.10.18 09:37

ano, rodičák se dává i zpětně tuším max. 3 měsíce. Určitě ti to příslušná pracovnice řekne.

Weruu25
Nováček 3 příspěvky 03.10.18 09:44

Aha,moc vám dekuji holky :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 11:49
Do kdy si musím zažádat?

Ahoj holky prosím vás nevíte některá do kdy je lhůta co si člověk musí zažádat o RP? :think:

Luboš P
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 13.11.18 12:39
@Anonymní píše:
Ahoj holky prosím vás nevíte některá do kdy je lhůta co si člověk musí zažádat o RP? :think:

O rodičovský příspěvek žádat nemusíte, ale zažádat můžete 3 měsíce zpětně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 12:58

@Luboš P no já právě nevím buď si to slečny pletou s porodním ale každa mi píše že prý do roka pak nárok zaniká :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 13:16
@Luboš P píše:
O rodičovský příspěvek žádat nemusíte, ale zažádat můžete 3 měsíce zpětně.

no já právě nevím buď si to slečny pletou s porodnym ale každa mi píše že prý do roka pak nárok zaniká :think: každá právě píše že na úřad ani chodit nemám že je to zbytečný že se mi vysmejou. :think: :nevim:

Luboš P
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 13.11.18 14:13

§ 54 odst. 2. Zákon č. 117/1995 Sb.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 14:32
@Luboš P píše: § 54 odst. 2. Zákon č. 117/1995 Sb.

Díky v tomhle se ale nevyznam. Prostě zadat mužů i když jsou synovy 2roky? A dají mi 3mesice zpetne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >