Mateřská pro studentku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 09:56
Mateřská pro studentku?

Ahoj holky,
jsem studentka na VŠ a právě jsem zjistila, že jsem těhotná. Chtěla bych se zeptat, jak je to s mateřskou a rodičovskou dovolenou, když nejsem plátce daně, protože stále studuji (i během těhotenství a pak s mimčem bych chtěla pokračovat ve studiu). Teď studuji prezenčně, ale příští rok už bych chtěla přejít na dálkové studium.

Předem děkuji za odpovědi, nejlíp od holek, které s tím mají zkušenosti :*

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 5937 příspěvků 02.09.18 09:58

Mateřskou nedostaneš když nemáš nic odpracováno. Dostaneš až rodičovský příspěvek o ten si zažádáš po porodu.

mamule42
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 02.09.18 10:01
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
jsem studentka na VŠ a právě jsem zjistila, že jsem těhotná. Chtěla bych se zeptat, jak je to s mateřskou a rodičovskou dovolenou, když nejsem plátce daně, protože stále studuji (i během těhotenství a pak s mimčem bych chtěla pokračovat ve studiu). Teď studuji prezenčně, ale příští rok už bych chtěla přejít na dálkové studium.Předem děkuji za odpovědi, nejlíp od holek, které s tím mají zkušenosti :*

Aby jsi mohla dostat mateřskou,musíš mít odpracováno 270 dní v zaměstnání,což asi nesplňuješ,tak máš nárok na rodičovský příspěvek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 10:04

A na jak dlouho a kolik je rodičovský příspěvek prosím?
@mamule42

Kriss Tina
Kelišová 5937 příspěvků 02.09.18 10:08
@Anonymní píše:
@mamule42

To si určíš sama, můžeš si rozvrhnout 220 000kc mezi období 2 az 4 let. (aspoň myslím že to ted tak je, dřív byla tuším pro takové případy jediná možnost na 4 roky) :think:

debra.morgan
Závislačka 4147 příspěvků 02.09.18 10:09

pokud jsi tedka nekdy uspesne ukoncila vzdelani at uz stredni nebo vš(treba bakalare), tak musis mit pracovni pomer, abys dostala materskou, ale nemusis mit odpracovanych tech 270 dnu.ale do kdy od ukonceni vzdelani se to pocita, to nevim…

mamule42
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 02.09.18 10:13
@Anonymní píše:
@mamule42

Co si pamatuji tak byl 220 tisíc celkem,bylo to rozpočítáno na tři roky,ale podívej se na na internet na jejich stránky,tam je to přesně psaný,ale rozhodně do porodu nedostaneš nic.

JaninaMam
Kecalka 322 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 10:15

Ahoj sama to mam stejně akorát mam uz měsíc po porodu :) na mateřskou nárok nemáš, o rodičovský příspěvek si zadas hned po porodu mas nárok na 3 roky což je 7 600 měsíčně a nebo mas možnost si to rozvrhnout podle pritelova platu, ale on musí vše splňovat a doložit nějaké papíry z prace, potom mas možnost si to dat klidně na rok nebo dva :)

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 02.09.18 10:16

K tomu, co psaly holky, tak jeste doporucuju zajit na studijni a zjistit si, jestli tvoje VS nema pro svoje studentky specialni porodne, nebo stipendium pro matky, a jestli se to tyka prezencniho nebo i kombinovaneho studia, treba MUNI neco takoveho mela.

Nadavilero
Závislačka 4184 příspěvků 02.09.18 10:57
@JaninaMam píše:
Ahoj sama to mam stejně akorát mam uz měsíc po porodu :) na mateřskou nárok nemáš, o rodičovský příspěvek si zadas hned po porodu mas nárok na 3 roky což je 7 600 měsíčně a nebo mas možnost si to rozvrhnout podle pritelova platu, ale on musí vše splňovat a doložit nějaké papíry z prace, potom mas možnost si to dat klidně na rok nebo dva :)

Jen poupravím - není to 7600 na 3 roky, ale pouze 6111,– (220 000 : 36měsíců = 6111,–)

Medičkaa
Kecalka 151 příspěvků 7 inzerátů 02.09.18 11:29

Mám půlročního syna a také jsem kvůli němu přerušila VŠ takže čerstvá zkušenost. Mateřskou opravdu nedostaneš a výši rodičovského příspěvku si můžeš nastavit pokud otec dítěte pracuje (a samozřejmě musí být uveden v rodném listu dítěte) na základě jeho příjmů.

Uživatel je onlineTerezxx
Ukecaná baba ;) 1644 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 11:55
@debra.morgan píše:
pokud jsi tedka nekdy uspesne ukoncila vzdelani at uz stredni nebo vš(treba bakalare), tak musis mit pracovni pomer, abys dostala materskou, ale nemusis mit odpracovanych tech 270 dnu.ale do kdy od ukonceni vzdelani se to pocita, to nevim…

Tak to bylo dřív teď už dávno ne :) Sama jsem otěhotněla v prváku na vysoké. Ve 20 letech. V 19 jsem maturovala a dřív bych opravdu nárok na mateřskou měla, ale teď už je nutnost mít odpracováno. Já tedy i při škole pracovala, ale uteklo mi to o pár dnů :cert: Zakladatelka dostane po porodu rodičovský příspěvek. Do porodu nic.

debra.morgan
Závislačka 4147 příspěvků 02.09.18 12:02

@Terezxx https://www.cssz.cz/…aterstvi.htm

je to ta první tečka v 5.odstavci.

Uživatel je onlineTerezxx
Ukecaná baba ;) 1644 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 13:37
@debra.morgan píše:
@Terezxx https://www.cssz.cz/…aterstvi.htmje to ta první tečka v 5.odstavci.

To by ale zakladatelka musela být v prváku, ne? Ale ona psala, že jeden rok byla na denním a teď přejde na dálkové. Tedy už je po maturitě déle, než je ochranná lhůta. Nebo by to bylo těsně. Já otěhotněla po ukončeném prváku na vysoké o prázdninách, v srpnu. A už jsem nárok neměla. Ale 3× týdně jsem pracovala. Uteklo mi to snad o 2 dny. :cert:

debra.morgan
Závislačka 4147 příspěvků 02.09.18 13:43

@Terezxx však ja psala, že nevim jak dlouha ta doba je…a že zalezi kdy ukoncila uspesne vzdelani.....po­silam ti to jen proto, žes tvrdila, že to neexistuje už dlouho.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >