Mateřská psaná na otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 08:49
Mateřská psaná na otce

Ahoj holky, možná budu mít pro někoho hloupý dotaz, ale já o tom nic nevím, tak se chci zeptat.. slyšela jsem, ze je možnost aby mateřská byla napsána na otce, nebo nevím jestli rodičovský příspěvek, jsem z toho zmatena :D a jak to v takových situacích chodí? :nevim: budu rada za nějaké informace :hug:

Reakce:

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 07.11.18 09:04

Je toho dost na netu. pokud nemáš na mateřskou nárok ty, může si ji vzít otec, ale nesmí při tom vykonávat své zaměstnání (resp. nesmí mít stejnou smlouvu, jako měl před mateřskou, takže by musel jít třeba na brigádu, nebo změnit pracovní pozici, pokud toto nelze, musel by si hledat jinou práci nebo být doma). U rodičáku je to jedno, pokud nemáš nárok ty, může jít otec, tam je jediná podmínka, že dítě nesmí být ve státní školce, jinak je to jedno. Může ho brát jakože otec, chodit do práce a ty jakože „hlídáš“.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 09:14

@lalaláček děkuji ti moc :potlesk:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 15:22

@lalaláček a nevíš náhodou jestli muže být na otce napsána mateřská a poté o rodičovská ? Mám v tom guláš promin :nevim:

Luboš P
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 08.11.18 06:42
@Anonymní píše:
@lalaláček a nevíš náhodou jestli muže být na otce napsána mateřská a poté o rodičovská ? Mám v tom guláš promin :nevim:
@lalaláček píše:
U rodičáku je to jedno, pokud nemáš nárok ty, může jít otec, tam je jediná podmínka, že dítě nesmí být ve státní školce, jinak je to jedno. Může ho brát jakože otec, chodit do práce a ty jakože „hlídáš“.

Tohle už je duševní lenost.

Lendeš
Kelišová 5420 příspěvků 09.11.18 12:10

Rodičovský příspěvek nemusíš psát na otce dítěte. Můžeš ho čerpat normálně ty a zvolit si měsíční částku podle příjmů otce, tak že doložíš k žádosti vyměřovací základ otce dítěte.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Matěj von Osečany a život na zámku: Kozy jim přerůstají přes hlavu!

Zámecký pán Matěj Stropnický si na svou usedlost nedávno pořídil také... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >