Mateřská psaná na otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 08:49
Mateřská psaná na otce

Ahoj holky, možná budu mít pro někoho hloupý dotaz, ale já o tom nic nevím, tak se chci zeptat.. slyšela jsem, ze je možnost aby mateřská byla napsána na otce, nebo nevím jestli rodičovský příspěvek, jsem z toho zmatena :D a jak to v takových situacích chodí? :nevim: budu rada za nějaké informace :hug:

Reakce:
lalaláček
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 07.11.18 09:04

Je toho dost na netu. pokud nemáš na mateřskou nárok ty, může si ji vzít otec, ale nesmí při tom vykonávat své zaměstnání (resp. nesmí mít stejnou smlouvu, jako měl před mateřskou, takže by musel jít třeba na brigádu, nebo změnit pracovní pozici, pokud toto nelze, musel by si hledat jinou práci nebo být doma). U rodičáku je to jedno, pokud nemáš nárok ty, může jít otec, tam je jediná podmínka, že dítě nesmí být ve státní školce, jinak je to jedno. Může ho brát jakože otec, chodit do práce a ty jakože „hlídáš“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 09:14

@lalaláček děkuji ti moc :potlesk:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 15:22

@lalaláček a nevíš náhodou jestli muže být na otce napsána mateřská a poté o rodičovská ? Mám v tom guláš promin :nevim:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 08.11.18 06:42
@Anonymní píše:
@lalaláček a nevíš náhodou jestli muže být na otce napsána mateřská a poté o rodičovská ? Mám v tom guláš promin :nevim:
@lalaláček píše:
U rodičáku je to jedno, pokud nemáš nárok ty, může jít otec, tam je jediná podmínka, že dítě nesmí být ve státní školce, jinak je to jedno. Může ho brát jakože otec, chodit do práce a ty jakože „hlídáš“.

Tohle už je duševní lenost.

Lendeš
Kelišová 5739 příspěvků 09.11.18 12:10

Rodičovský příspěvek nemusíš psát na otce dítěte. Můžeš ho čerpat normálně ty a zvolit si měsíční částku podle příjmů otce, tak že doložíš k žádosti vyměřovací základ otce dítěte.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >