Mateřská- žádost

Anonymní
15.2.21 10:56

Mateřská- žádost

Ahoj holky..
mám takový blbý dotaz ohledně mateřské protože v tom docela plavu.
Dostala jsem od lékaře Žádost o ppm a v té dolní části je název zaměstnavatele to chápu a pod tím nastoupila dne: Tak tam napíšu jako že kdy jsem nastoupila na ppm? vím blbý dotaz, ale jsem z toho v nervech jestli vůbec na nějaké peníze mám nárok :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1819
15.2.21 11:00

Ano..ja třeba nastoupila na PPM 15.6. Takže jsem tam napsala tohle datum :-). Máš odpracováno 270dni? Pak nárok máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1700
15.2.21 11:02

Odnes žádost na mzdovou účtárnu, tam ti poradí. Mně teda aspoň vypočítali kdy můžu nejdřív nastoupit na mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9029
15.2.21 11:05

Ano, napíšeš si tam datum v rozmezí 6-8 týdnů před termínem porodu co máš stanoveny od gynekologa. Nárok máš pokud máš odpracovano 270 dní v posledních 2 letech a buď jsi zaměstnana a nebo v ochrane lhůtě (180 od posledního zaměstnání v době kdy vznikne nárok na PPM)

Příspěvek upraven 15.02.21 v 11:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 11:06

@EvieK Já už právě teď to bude skoro 5 měsíců co jsem byla na neschopence a nezaměstnaná. Ale než jsem šla na neschopenku tak jsem v prvním zaměstnání měla odpracováno 307 dní a v druhém teda asi 21. Tak právě nevím. Volala jsem na OSSZ kde teď bydlím a paní řekla, že bych nárok mít měla a když jsem volala na OSSZ pod kterou patří můj bývalý zaměstnavatel tak na mě akorát řvala řekla že to vypadá že nárok mít nebudu. Tak už jsem z toho taková vynervovaná.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
9029
15.2.21 11:09
@Anonymní píše:
@EvieK Já už právě teď to bude skoro 5 měsíců co jsem byla na neschopence a nezaměstnaná. Ale než jsem šla na neschopenku tak jsem v prvním zaměstnání měla odpracováno 307 dní a v druhém teda asi 21. Tak právě nevím. Volala jsem na OSSZ kde teď bydlím a paní řekla, že bych nárok mít měla a když jsem volala na OSSZ pod kterou patří můj bývalý zaměstnavatel tak na mě akorát řvala řekla že to vypadá že nárok mít nebudu. Tak už jsem z toho taková vynervovaná.. :(

Kdy máš termín porodu? Od kdy do kdy jsi byla zamestnana v zaměstnání když už jsi byla těhotná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 11:11

@JancaS84 Termín porodu mám 30.3. A když jsem nastoupila do druhého zaměstnání 13.7. Tak už jsem byla těhotná. A od 12.9. Jsem nezaměstnaná.

• Citovat
  • Nahlásit
9029
15.2.21 11:14
@Anonymní píše:
@JancaS84 Termín porodu mám 30.3. A když jsem nastoupila do druhého zaměstnání 13.7. Tak už jsem byla těhotná. A od 12.9. Jsem nezaměstnaná.

A předtím co jsi měla zaměstnání tak tam už si byla taky těhotná? Jestli ne, tak ti to nevyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 11:18

@JancaS84 No to mi končilo 30.6. Ale popravdě nevím jak to zjistit? A chci se zeptat jakto, že by to tedy nevycházelo kdybych byla těhotná až poté? Vůbec se v tom nevyznám :(

• Citovat
  • Nahlásit
76778
15.2.21 11:30
@Anonymní píše:
@JancaS84 No to mi končilo 30.6. Ale popravdě nevím jak to zjistit? A chci se zeptat jakto, že by to tedy nevycházelo kdybych byla těhotná až poté? Vůbec se v tom nevyznám :(

No, je to sakra s odřenýma ušima… Ale jo, měli by na OSSZ uznat, že si byla 30.6. už těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9029
15.2.21 11:35

Protože je tady ochrana lhůta do které se musíš vlézt aby jsi měla nárok na PPM od ukončení pracovní poměru. Ta je buď 180 dní a nebo případně tak dlouho jak trvalo poslední zaměstnání, ve kterém jsi byla těhotná. Můžou se scitat i dvě na sebe navazující zaměstnání, ale musíš uz být těhotná v tom prvnim, jinak se počítá jen doba toho posledního v tvým případě 2 mesice. Když jsem tvůj termín porodu hodila do kalkulačky tak mě to vyšlo tak, že si v té době kdy jsi koncila v te prvni praci mohla mít tak akorát menstruaci, takže to je asi úplně tak tak. Můžeš to zkusit podat a uvidíš jestli ti to schválí, nebo zamítnou.

Příspěvek upraven 15.02.21 v 11:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 11:36

@j.a.n.i1 Tak budu doufat.. :P Ještě bych se chtěla zeptat v té žádosti je “Naposledy jsem osobně vykonávala samostatnou výdělečnou činnost (zaměstnání) dne” tam mám napsat datum kdy jsem byla v práci naposledy nebo den kdy mi ukončili smlouvu? Poradíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 11:38

@JancaS84 No zkusím to.. moc děkuju za Váš čas :(

• Citovat
  • Nahlásit
9029
15.2.21 11:39
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Tak budu doufat.. :P Ještě bych se chtěla zeptat v té žádosti je “Naposledy jsem osobně vykonávala samostatnou výdělečnou činnost (zaměstnání) dne” tam mám napsat datum kdy jsem byla v práci naposledy nebo den kdy mi ukončili smlouvu? Poradíte?

To nevypisujes, to je jen pro OSVČ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76778
15.2.21 11:41
@Anonymní píše:

A ty osoba samostatně výdělečně činná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat