Reklama

Mathable nebo Abaku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MalinaQ
Kecalka 206 příspěvků 21.02.18 07:32
Mathable nebo Abaku?

Nemáte někdo srovnání těchto dvou her? Jaký je v nich rozdíl? Podle popisu mi přijdou teméř stejné :nevim: Ještě jsem našla Mathable Junior, ale předpokládám, že by se u normálního Mathable dala upravit pravidla. Vybírám hru pro předškolačku, kterou baví matematika. Teď toho samozřejmě ještě moc neumí, ale chtěla bych aby hra vydržela i příští rok nebo i déle..

Reklama

Reakce:

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 21.02.18 09:00

Porovnání nemám, ale znám Abaku, to ti vydrží nejen do 6 let dítěte, mě baví stále (je mi přes 30)
Abaku je odvozeno od Scrabble, jen místo písmen jsou čísla, herní plán je téměř stejný (dvojnásobná, trojnásobná hodnota kamene nebo výrazu). Jsou číslice 0-9 a dají se z nich skládat další čísla 12 nebo 856, je možný zápis 85612844 a znamená to 856-12=844, každý hráč může přidávat kameny kamkoliv pokud si svou operaci zdůvodní a ostatní hráči uznají, že je to tak možné. Je možné hrát nejen na sčítání a odčítání, ale násobení a dělení, mocniny (např. 329 znamená 3 na 2(druhou) je 9).
Mathable bude napodobenina, ovšem museli něco změnit, aby to nebyl plagiát. Z fotek na netu jsem viděla, že jsou tam čísla i 21 a další, takže asi není možné si čísla skládat ze základních číslic. Docela to omezuje variabilitu.

Pokud chceš dítě učit základní operace, tak mathlabe bude stačit, ovšem pokud chceš nechat dítě samostatně přemýšlet a vymýšlet co nejvíce kombinací, tak doporučuju Abaku.

Mimochodem od 2013 se v Abaku hraje liga a podporují ji dost zajímavé instituce http://liga.abaku.cz/Home.aspx#… tak snad to stačí jako obrázek, jak moc to je skvělá hra.
Když tak si pročti celé stránky Abaku ligy ;)

MalinaQ
Kecalka 206 příspěvků 21.02.18 09:41

@subsomi Díky moc! Abaku mě láka nejvíc, tak jsem ráda, že jsi mi to potvrdila :kytka: A ještě se zkusím zeptat - dalo by se to hrát s upravenými pravidly? Třeba sčítání a odčítání do 20? Abych to nekoupila a neleželo mi to x let ve skříni (píší, že je to pro děti od 8 let)

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 21.02.18 16:26

@MalinaQ
určitě se mohou hráči domluvit, že se může hrát jen na sčítání a odčítání
limit není třeba stanovat, pokud dítě zvládne 12921 12+9=21, tak to složí, když zvládne jen jednociferné součty, tak to nesloží; záleží s kým bude hrát

MalinaQ
Kecalka 206 příspěvků 22.02.18 05:56

@subsomi Díky moc. Objednávám a těším se :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama