Matka a zvracení

Anonymní
10.9.19 21:44

Matka a zvracení

Ahojte všichni… Je mi necelých 15 let. Vím že bych tu neměla asi co dělat ale já už nevím co dál. Jde o to že moje matka si zvykla na víno. Což o to, kdyby si ho dala jednou tydne dvakrát třeba skleničku. Jenže ona se začala hádat s tátou a zapíjí to. Dá si celou láhev večer. Před měsícem to bylo skoro každý večer celá láhev. Když ji to řeknu, ze mi to vadí odpoví mi: no a co já tady cely den za vás makám a beru to jako relax a každá žena si večer dá a blablabla. Jenže se chová jak sfetovaná, hrozně se potí a je červená a nemůže mluvit, mluví zpomaleně a odkašlává si, a hoodně se opakuje. Dnes to je znovu a má škytavku a furt se diví z čeho. Často ale opravdu často z toho zvrací a já nesnáším zvracení a ona u toho hrozně řve. Třeba ve 12 v noci a jak je ticho je to slyšet po celým bytě. Já se ji pak štítím a stitim se jít na záchod. Jsem vyklepaná, Bojím se že se zase poblije. Když jsem to říkala babičce ta je moc hodná ale říkala že s tím nic neudělám. Chtěla bych jít na intr ale toho se bojím. Maminku mám jinak moc ráda ale tohle mi vadí. Navíc vždy brečí a histerčí a pouští písničky nahlas a hádá se s tátou. Táta je taky alkoholik ale pije na chalupě u jeho kamarádů vždy jednou za dva týdny protože má absťák. Jednou se máma chtěla jet jak byla opilá zabít a jela pryč a tp druhy den ráno měla být v práci kam dorazila ale celou noc byla pryč. Já jsem ze školy psychicky na dně a tohle me ještě ubíjí víc. Prosím vás děkuji že jsem se mohla vypsat a moc vás prosím o radu. Nepište, že se má jít léčit protože ona si to nepřipouští. Anonym snad chápete. Děkuji

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
2104
10.9.19 21:50

S tim asi nic neudelas. Bez na intr bide to pro tebe vysvobozeni. Pekne studuj a dobre se uc at mas potom dobre placenou praci a nemusis i nadale bydlet u rodicu. Holt to si musi vyresit oni mezi sebou

• Nahlásit
Anonymní
10.9.19 21:57

@Renca8 Jak to mám dnes prosím přežít? Jsem z toho úplně špatná

• Nahlásit
Ou
14430
10.9.19 21:57

Jako oba chlastající rodiče je dost průšvih.

To hlavní co potřebuješ je ochránit sebe samu. Protože bohužel od určitého levelu závislosti dají rodiče přednost chlastu i před tebou.

Takže varianta jít na intr a nebo k babičce, dokud se nebudou léčit je dobrá varianta.

Jinak ideální by bylo, kdyby někde poblíž toho, kde bydlíš bylo setkání příbuzných alkoholiků, jednou týdně tam zajít je dobrej nápad aby člověk našel svoje lidi.

http://alanon.cz/…jit-setkani/

Jinak pokud bys byla v praze, tak tam je přímo organizace, která se věnuje dětem závislých http://anima-terapie.cz/…na-zavislych

Obecně pokud je někde v tvém okolí nějaká organizace co se věnuje závislým, tak taky bude mít program pro příbuzné. Tady případně hledej Kontaktní centrum a mrkni se pak na web, jaké služby nabízí, nebo jinm piš.

https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/

• Nahlásit
Anonymní
10.9.19 22:01

@Ou Ahoj, moc děkuji, ale ani jeden se léčit nebude… mámu mám fakt ráda dělá pro mě první poslední. Ale prostě má dny kdy se choval takto. Ten poslední byl asi před 3 tydnama. Táta o sobě ví že je alkoholik ale nehodlá s tím nic dělat, i když ho máma dřív několikrát poslala se léčit a i někam volala. Jenže nic nepomůže a teď i hroutící se máma.

• Nahlásit
Ou
14430
10.9.19 22:02

Jo jinak pokud matka vyhrožuje sebevraždou, tak prostě volej záchranku, ať ji odvezou na psychiatrii.

Protože to je přesně to co potřebuje. A ne, není to tvoje zrada vůči ní - ona potřebuje pociťovat důsledky průšvihu, do kterého se sama zakopává.

Jinak se prostě zavři ve svém pokoji a pokus se to ignorovat, co taky dost pomáhá je třeba zavolat na linku důvěry Linka Bezpečí je zdarma, nežere kredit 116111

• Nahlásit
Ou
14430
10.9.19 22:03
@Anonymní píše:
@Ou Ahoj, moc děkuji, ale ani jeden se léčit nebude… mámu mám fakt ráda dělá pro mě první poslední. Ale prostě má dny kdy se choval takto. Ten poslední byl asi před 3 tydnama. Táta o sobě ví že je alkoholik ale nehodlá s tím nic dělat, i když ho máma dřív několikrát poslala se léčit a i někam volala. Jenže nic nepomůže a teď i hroutící se máma.

Ne oni se léčit nebudou, ale ty potřebuješ podporu, kterou můžeš získat - to jsou skupiny a programy pro tebe a pro lidi ve stejné situaci, jako jsi ty.

• Nahlásit
Anonymní
10.9.19 22:05

@Ou Aha tak děkuji moc…

• Nahlásit
Anonymní
10.9.19 22:07

@Ou Táta když přijde v 21 h z práce tak si vždycky mysli, že máma bere nějaké prášky… protože má hodně alergií tak bere mnoho léků a táta si mysli že fetuje protože se tak chová. Máma totiž schovává vino do skříně aby to táta nenašel. Boji se že to u rozvodu použije. (Ten si myslím že bude brzy)

• Nahlásit
3737
10.9.19 22:07

Bohužel s tím opravdu nic neuděláš. Oni jsou, ač nerozumně se chovající, dospělí. Tvou jedinou šanci na lepší život je vzdělání. Máma se zřejmě už dostala do fáze, kdy to vzdává a proto pije, jelikož nenachází jiné řešení své situace. Noční akce lze přežít se špunty do uší či sluchátky. Chápu tě, take by mi to bylo krajně nepříjemné, vždy jsem nesnášela když se naši hádali, bylo mi z toho fyzicky zle. Drž se holka, časem si zařídíš svůj život.

• Nahlásit
Anonymní
10.9.19 22:09

@Martha03 Moc děkuji… já si beru sluchatka vždy, ale neusnu, a musím vstavat do školy a bojím se že mě nevzbudí budík. Víte problém je že je matka doktorka a tak ji prostě spousta věci přijde prostě normální…

• Nahlásit
3737
10.9.19 22:16

Víš když někdo pije tak mu to přijde ok vždycky bez ohledu na to jakou práci vykonává. Alkoholismus je hrozný a bohužel neničí jen dotyčného, ale celou rodinu a vím o čem mluvím. Zkus spíš ty špunty do uší, telefon na vibrace pod hlavu s budíkem to by tě mělo vzbudit. Nebo jestli ti máma i koupi nějaké věci kup si nějaký ten chytrý náramek nebo hodinky, kde jde nastavit budík, když ti to začne vybrovat určitě tě to vzbudí. Třeba když se vaší rozvedou tak se to uklidní, přestanou se hádat a bude větší klid. Je to sice hrozné rozvod, ale zase lepší než noc co noc zažívat tyto hádky.

• Nahlásit
Anonymní
10.9.19 22:17

@Martha03 Opravdu moc děkuji

• Nahlásit
305
10.9.19 22:25

Najdi si na internetu krizovou linku, nebo krizovou poradnu pro rodinu. Nebuď v tom sama!! Máš to těžké, kvůli věku jsi ještě závislá na rodičích..
Taky mě napadlo, že bych ještě zkusila mamce napsat dopis a dala jí ho do kabelky, nebo ráno, když je střízlivá a jde do práce. Myslíš, že by o to stála?? Napsala bych jí, že se strašně bojíš, že nevíš co dál,, protože pije a je ti z toho moc smutno…

• Nahlásit
Anonymní
10.9.19 22:32

@drsňačka Ahoj, bojím se že by se z toho složila a zase to zapila. Řekla jsem to i babičce která ji to naznačila a máma pořád nic…

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama