Matka sama na dítě

Anonymní
13.7.20 19:19

Matka sama na dítě

Zdravím vás maminky.
Potřebovala bych od vás pomoct.
Mám dilema. Čekám s bývalým přítelem dítě, takže jsem sama na dítě.
A nevím, zda je lepší být svobodná matka, či uvést otce do rodného listu.
Můžete mi prosím poradit, kdo z vás má také takovou zkušenost? A jak je to s finanční pomocí? Bude muset otec platit alimenty nebo ne, kdyz nebude uveden v RL?
Předem mockrát děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59670
13.7.20 19:22
@Anonymní píše:
Zdravím vás maminky.
Potřebovala bych od vás pomoct.
Mám dilema. Čekám s bývalým přítelem dítě, takže jsem sama na dítě.
A nevím, zda je lepší být svobodná matka, či uvést otce do rodného listu.
Můžete mi prosím poradit, kdo z vás má také takovou zkušenost? A jak je to s finanční pomocí? Bude muset otec platit alimenty nebo ne, kdyz nebude uveden v RL?
Předem mockrát děkuji.

Když nebude v rl, nemá nárok na nic, ty nedostaneš Alimenty a na vše budeš sama.. Když se ti neoc stane, dítě půjde do decaku.. Proč ho nechceš uvést do rl? Pro přídavky nebo nějaké státní příspěvky? Může se s tebou taky soudit o určení otcovství atd.. Ví o dítěti? Má zájem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4400
13.7.20 19:23

Když nebude uveden v RL tak to bude jen na jeho dobre vůli, jestli ti bude platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3298
13.7.20 19:30

Sestra otce dítěte nemá uvedeneho v rl. Alimenty neposílal, na holku nárok nemá. Ještě že tak. Jinak příspěvky od státu má v pohodě. Naopak, kdyby ho měla uvedeno v rl, a vysekli by mu výživné, dostala by od státu kulový. A alimenty by stejně neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6801
13.7.20 19:46
@mackA159 píše:
Sestra otce dítěte nemá uvedeneho v rl. Alimenty neposílal, na holku nárok nemá. Ještě že tak. Jinak příspěvky od státu má v pohodě. Naopak, kdyby ho měla uvedeno v rl, a vysekli by mu výživné, dostala by od státu kulový. A alimenty by stejně neviděla.

Byly tady vasnive diskuze, ze kdyz zena nema otce v RL, nema narok na zadne davky. Tak jak je to mozne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3298
13.7.20 19:49
@PaníBovaryová píše:
Byly tady vasnive diskuze, ze kdyz zena nema otce v RL, nema narok na zadne davky. Tak jak je to mozne? :think:

To je pěkná blbost. Právě proto to zmiňuji. Nevím co přesně za dávky, ale má rodicak, příspěvek na bydlení, invalidku, a teď nevím jestli dosáhne na přídavky, nebo co ještě ma.. Každopádně ji baba na socce radila ho neuvadet. Zvýšil by se jí,, příjem,, a nedostala by nic. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3298
13.7.20 19:51
@PaníBovaryová píše:
Byly tady vasnive diskuze, ze kdyz zena nema otce v RL, nema narok na zadne davky. Tak jak je to mozne? :think:

Musí mít i rodicak na nejnižší částce, jinak by o příspěvek přišla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
13.7.20 19:53
@PaníBovaryová píše:

Tak to si asi určuje každý úřad sám. Pomáhala jsem kamarádce, byla jsem s ní před 2 roky na ÚP a tam řekli, že dokud nepodá aspoň Návrh na určení otcovství k soudu, nic nedostane. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
603
13.7.20 19:54
@mackA159 píše:

Nevím jak je to nyní, ale nejsou tak dlouho zpět časy, kdy pokud otec nebyl uveden v RL stát se jakémukoliv placení dost bránil a byly šetřeny majetkové poměry rodičů maminky, která otce do RL neuvedla a pokud rodiče nebyli úplní chudáci byla dotyčná odkázána na ně.
Za sebe…pokud by otec nebyl opravdu nebezpečný pro dítě i pro mě, tak bych ho do RL uvedla. Máš právo na alimenty pro dítě do ukončení jeho vzdělání, alimenty pro sebe do 2 let věku dítěte a proplacení poloviny ceny za výbavičku pro novorozeně. To musíš samozrejmně doložit účty.
Dítě má právo mít otce a nevidím důvod proč „tatínkovi“ po finanční stránce cokoliv odpouštět. Pravda-alimenty mohou být obtížně vymahatelné, ale pokud to nevzdáš jde to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
603
13.7.20 20:01
@mackA159 píše:
To je pěkná blbost. Právě proto to zmiňuji. Nevím co přesně za dávky, ale má rodicak, příspěvek na bydlení, invalidku, a teď nevím jestli dosáhne na přídavky, nebo co ještě ma.. Každopádně ji baba na socce radila ho neuvadet. Zvýšil by se jí,, příjem,, a nedostala by nic. :nevim:

To si myslím, že úplně tak není. Na rodičák má určitě právo, na invalidku taky…na ostatní si myslím, že nárok nemá - pokud ano tak pouze v tom případě, že ji nemohou dotovat její rodiče, jejichž majetkové a finanční poměry se v těchto případech prošetřují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
603
13.7.20 20:02
@AlinaJ píše:
Tak to si asi určuje každý úřad sám. Pomáhala jsem kamarádce, byla jsem s ní před 2 roky na ÚP a tam řekli, že dokud nepodá aspoň Návrh na určení otcovství k soudu, nic nedostane. :think:

taky si myslím :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8666
13.7.20 20:03
@PaníBovaryová píše:
@AlinaJ píše:
Tak to si asi určuje každý úřad sám. Pomáhala jsem kamarádce, byla jsem s ní před 2 roky na ÚP a tam řekli, že dokud nepodá aspoň Návrh na určení otcovství k soudu, nic nedostane. :think:

Tak se měla bránit, nemají na to právo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
13.7.20 20:09
@AlinaJ píše:
Ne, to si neurčuje každý úřad sám, na to je zákon a metodiky. Jen každý ÚP si to trochu jinak organizuje. Je pravda, že chtějí toho otce, protože se prostě má starat, ale pokud matka otce nezná (znásilnění, více partnerů atd.) dá se to řešit čestným prohlášením.
@mackA159 píše:
To je pěkná blbost. Právě proto to zmiňuji. Nevím co přesně za dávky, ale má rodicak, příspěvek na bydlení, invalidku, a teď nevím jestli dosáhne na přídavky, nebo co ještě ma.. Každopádně ji baba na socce radila ho neuvadet. Zvýšil by se jí,, příjem,, a nedostala by nic. :nevim:

To byla pěkně blbá rada v tom případě, existence otce v rl je spíš výhoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4549
13.7.20 20:17
@mackA159 píše:

Podmínky se neustále zprisnuji je spousta žen, které neuvedky otce do RL, tak jim již dávky v HN byly odebrány, takže to že na ni ještě nedošlo, tak neznamená, že je to tak pro všechny. Pokud s otcem nežije, tak se zažádá o vyloučení ze společné posuzovaných osoba a jeho příjem se nepočítá!!!

Příspěvek upraven 13.07.20 v 20:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4549
13.7.20 20:19
@mackA159 píše:
Musí mít i rodicak na nejnižší částce, jinak by o příspěvek přišla..

To je úplná oblbost o RP by nepřišla, možná o příspěvek na bydlení, ale tam se berou všechny prijmy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama