Maxi-Cosi Priori

95
16.7.05 06:42

Maxi cosi priori

Ahoj holky,

vybírám konečně malé větší autosedačku a rozhodla jsem se pro maxi cosi. Poradíte, jaký je rozdíl mezi priori a priori XP? Kterou a kde (přes internet) jste případně kupovali?

Děkuji Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Maxi-Cosi Priori?

Přidejte zkušenost s Maxi-Cosi Priori
Napsat příspěvek

Reakce:

7708
16.7.05 13:23

Kup určitě Priori XP,teď jsme ji kupovali taky:)Má bezpečnější připoutání k autu-pomocí takové přítlačné páky.Drží jak přibytá.) A má taky jednodušší předělávání ramenních pásů.Vzala jsem rovnou i podhlavníček.Jde krásně polohovat,malej naprosto spokojenej.máme ji z www.babystyle.cz Paní Martina z toho obchodu je moc ochotná,barvy co se mi líbily mi vyfotila abych je viděla v reálu,popsala kterej potah je jakej materiál.no super,moc jsem byla spokojená,možná tam mají i nějakou akci při zakoupení. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.7.05 18:08

Maxi Cosi Priori

Rozdily mezi temito dvema typy sedacek najdete tady:
http://www.babystyle.cz/scripts/faq.php
Pokud budete mit nejaky dotaz ohledne potahu budu se Vam snazit pomoci jako Ashley, napiste mi emailem: info@babystyle.cz
Martina :D

• Nahlásit
  • Citovat
Missorka
16.7.05 20:50

Martino,

smekám, vy fakt stíháte všechno… A malá holčička? Jak to jde?

Peta (co jste jí tři neděle před porodem přivezla maxi cosi priori xp do polerad :-))

• Nahlásit
  • Citovat
6429
16.7.05 21:37

Taky máme Priori XP a je super. Akorát jsme dobře vybírali mezi potahy. Některé nám přišly snadnější na pocení, jiné vhodnější. Takže doporučuji vidět před zakoupením. Barvy byly až na druhém místě za materiálem.
Mají opravdu velké množství variant. Kupovali jsme na Plzeňské v AJUTY či jak se to tam jmenuje. Přes web dávají slevu, když jste tam osobně, tak zas zdarma jakési držáky na pití či co.. takže se dostanete o pár set dolu oproti běžné MOC.
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.7.05 13:03

Ahojky, já koupila XP, zašla jsem si přímo na stránky maxi cosi, kde mají skvělé video o tom, jak sedačka funguje, jak se upíná a podobně. Sedačku jsem brala ze Špuntíku, tenkrát tam byla nejlevnější a já od nich často beru, jsou spolehliví a příjemní. Sedačka má sundavací potah, já ho normálně peru v pračce a dobrý.:-) ahoj vega

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.7.05 21:15

to je fakt nahodicka

:lol: :lol: :lol:
Snazim se stihat, nekdy to jde lip, nekdy hur, ale zatim me to bavi, tak stiham:o)
Terezka se nam narodila 15.5. a ma se cile k svetu… je fakt, ze notebook jsem mela i v porodnici:o))) Jedinou fotku, kterou mam nakde na webu je tady: http://www.babystyle.cz/…se_holky.bmp /> Neni zatim cas na vlozeni fotek do naseho e-fotoalba, ikdyz ted uz to zacina trosku polevovat, lidi odjizdi na dovoleny, tak doufam, ze trochu taky odfrknu…
Jak Vam slouzi Priorka?
Koukam, ze kalendarik je uz taky na spadnuti:o)
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.7.05 21:15

to je fakt nahodicka

:lol: :lol: :lol:
Snazim se stihat, nekdy to jde lip, nekdy hur, ale zatim me to bavi, tak stiham:o)
Terezka se nam narodila 15.5. a ma se cile k svetu… je fakt, ze notebook jsem mela i v porodnici:o))) Jedinou fotku, kterou mam nakde na webu je tady: http://www.babystyle.cz/…se_holky.bmp /> Neni zatim cas na vlozeni fotek do naseho e-fotoalba, ikdyz ted uz to zacina trosku polevovat, lidi odjizdi na dovoleny, tak doufam, ze trochu taky odfrknu…
Jak Vam slouzi Priorka?
Koukam, ze kalendarik je uz taky na spadnuti:o)
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
Missorka
19.7.05 10:16

Ahojky,

holky jsou kočkyyyyy :-)

Zvládáte obdivuhodně, vezmu si z vás příklad :-)

Priorku miluju, je boží a úžasná, teď se překecávám na letní potah, ale znáte to - tisícovka je tisícovka ;-) A za pár měsíců si u vás koupíme Rodi… ;-)

Hlavně ať jste všechny v pořádku!!!

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.7.05 10:54

Priori

Z hlediska uživatele je nejdůležitější rozdíl v tom, že Priori (SPS) jde použít i na dvoubodový pás - tedy obvykle na prostřední sedadlo a XP je určena jen na tříbodový pás. Rozdíl je i v páce na dotahování.
Jednodušší přehazování pásu je příjemné, ale budete to dělat jen 2× za ty 3 roky, takže celkem nepodstatné.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.7.05 19:39

Re: Priori

Pajdal píše:
Z hlediska uživatele je nejdůležitější rozdíl v tom, že Priori (SPS) jde použít i na dvoubodový pás - tedy obvykle na prostřední sedadlo a XP je určena jen na tříbodový pás. Rozdíl je i v páce na dotahování.
Jednodušší přehazování pásu je příjemné, ale budete to dělat jen 2× za ty 3 roky, takže celkem nepodstatné.

jenomže právě z hlediska zvýšení bezpečnosti, se již Priori SPS nesmí pomocí 2 bodového pásu připínat. Tedy ehm, nesmí, záleží samozřejmě na každém z nás, ale každopádně výrobce to v návodu jasně zakazuje.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.8.05 10:50

MC Priori

Na dvoubodový pás není homologovaná Priori XP, naopak Priori (kterou jsem označil jako SPS ) se na dvoubodový pás dát může.
Pro toho, kdo nemá v autě všude tříbodové pásy a jezdí aspoň občas v 5 lidech, je informace o montáži na dvoubodový pás velmi podstatná. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.8.05 17:27

Re: MC Priori

Pajdal píše:
Na dvoubodový pás není homologovaná Priori XP, naopak Priori (kterou jsem označil jako SPS ) se na dvoubodový pás dát může.
Pro toho, kdo nemá v autě všude tříbodové pásy a jezdí aspoň občas v 5 lidech, je informace o montáži na dvoubodový pás velmi podstatná. :wink:

Chyba lávky. Ani Priori SPS ani Priori XP se nesmí montovat 2-bodovým pásem. Dříve to bylo u SPS možné, nyní už nikoliv.

Citace z originálního návodu na Priori SPS:
The Maxi-Cosi Priori should be used with an automatic 3-point safety belt provided that this has been approved
according to ECE R16 or an equivalent standard.
Do not use with a 2-point safety belt.
= nepoužívejte s 2-bodovým bezpečnostním pásem :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.12.05 08:45

dvoubodovy pas

osobne bych nepoutala zadnou sedacku na dvoubodovy pas, snizuje to dost vyznamne jeji bezpecnost v pripade celniho narazu.
Snazila bych se v aute usporadat prcky tak, aby byli na co nejbezpecnejsim miste a co nejbezpecneji prepravovani

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.12.05 09:30

Beru zpět, sedačky Maxi-Cosi homologované podle 44/04 už jsou opravdu jen na tříbodový pás.
Montáž na dvoubodový pás je nezbytná tam, kde jsou 3 děti. Ve starších autech nic jiného nezbývá.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama