Mazání nateklého pindíka

1660
20.10.09 18:33

Mazání nateklého pindíka

Ahoj holky,

prosím o akutní radu, jak přesně namazat pindíka, který je nateklý a červený. Včera ho synovi násilým přetáhli a ráda bych mu to léčení nějak zkrátila. Zatim koupu v heřmánkové koupeli a kamarádka poradila framykoinovou mast. Někde jsem ale četla, že se používá Framykoin do očí. Mám doma akorát klasický (modrý). Bude stačit? A mám to tedy přetáhnou a namazat přímo ten zarudlý žalud?
Vím, že to jsou debilní otázky, ale ráda bych věděla podrobnosti, jak to udělat.
Upřímě si totiž nedokážu představit, jak se to může hojit, když je to tam schovaný a ani to nedýchá. No ženská, co napsat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5530
20.10.09 18:37

My pouzivali prave ten Oftalmo - framykoin - je to do oci, ma dlouhou tu trubicku, proto se nemuselo pretahovat, jen se trubicka nastrcila do pindika a namazal se zalud.

Po pravde, jsem rada, ze to uz mame za sebou - citila jsem se uplne stejne. zenska, ktera nema zadnou zkusenost s pindama. :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4086
20.10.09 19:32

Ahoj,
nám jej přetahovali v půl roce kvůli cévkování. Potom byl pindík úplně červený a nateklý. Pomáhalo nám mazání baktrobanem a clotrimazolem a ještě koupele v hypermanganu. Teď už jde bez problému přetáhnout a máme pokoj :-) Taky jsem na to čuměla co s tím, protože s tímto vážně zkušenosti jsem předtím neměla :oops:
Přejeme rychlé uzdravení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35111
20.10.09 19:35

No ja jsem zase nejista jak s tim pretahovanim, detska rikala ze ne, ale tedka ve spitale mi doktorka rikala, ze opatrne pretahovat, ze oni tam zase vidi ty pyelonefritidy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
20.10.09 20:22

Tahle diskuze je přímo pro nás. :wink: Lukáškovi to přetáhli dneska na tříleté prohlídce. Celé odpoledne brečí a nechce čůrat. :cry: Taky budu vděčná za jakékoliv rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1660
20.10.09 20:26

Tak Martínek čůrá hodně. Koupila jsem poděbradku, aby ho to víc nutilo čůrat a určitě je to lepší. Dneska ráno jsem to pití trochu podcenila a hned ho to pálelo víc. Ta moč je pak trochu agresivnějši. Teď čůrá bez brekotu a tvrdí, že ho to nepálí, ale jak říkám pořád pije. Akorát teda pořád celé odpoledne lítal po bytě a chtěl kakat. Asi 5× seděl na nočníku a nic. Bojí se víc zatlačit, že ho to bude pálet. Tak doufám, že ho to ráno donutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1660
20.10.09 20:28

Asi zítra ještě koupim ten hypermangan a vyzkoušim to máchat v tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
20.10.09 20:33

Jo, jo, s kakáním byl taky problém. Teď už se konečně s šíleným brekem vykakal. Já mám doma tu mastičku Ophtalmo-framykoin. Jen jsem se chtěla zeptat, jak často jí mám mazat. Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
20.10.09 20:37

My jsme to Tomíkovi mazali normálním modrým framykoinem, ten nám doporučili na urologii. A pokud to má tedy přetažené, tak je třeba aspoň týden přetahovat min. 3× denně, jinak se mu předkožka může „přilepit“ zase zpátky. U nás to byly jatka a stejně se mu zase přilepila a 100% mu nejde přetáhnout dodnes. A to má 5 let pryč, ale neřeším. Jen pozor, abys předkožku nepřetáhla moc - až za žalud. Pokud by se to stalo a předkožka nešla stáhnout zpět, tak fičet okamžitě na pohotovost, může dojít k zaškrcení nějaké tepny či co. Na to mě důrazně upozorňovali v té nemocnici…to se to pak přetahuje fakt úplně v pohodě :S

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
20.10.09 20:43

Tak tohohle se hrozím. Saša je zatím malý, ale přetáhnout to nejde ani trošku :( Hned to začne praskat a krvácet. Mudra mi na poslední prohlídce řekla, ať to teď nezkoušíme (zkusila trochu a hned to popraskalo), protože hrozí zjizvení. V roce se pak domluvíme, co dál. Ale že do těch 3 let, se to nechává, aby to samo povolilo - je ještě pořád čas. Myslela jsem si, že už „vynalezli“ humánnější způsob, než násilím přetáhnout :( Manža to odmítá, že toto malýmu (v případě nutnosti) udělat nenechá. Raději řešit na chirurgii, četla jsem, že to je jen malý ambulantní zákrok. Bráchovi násilím přetahovali ve 3 letech - řval u každého čurání 14 dnů bolestí a kvůli zmírnění čůral do heřmánku (ponořit a vykonat :D :( ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JaSe
20.10.09 21:21

Ahoj holky,
Jsem trošku v šoku z toho, co píšete výše. Mému synovi pomohla kortikoidová mast, sice jsme chodili na kontroly každý týden(celkem měsíc), ale žádné slzičky, žádné násilí. Kdo jste z Prahy, když mi napíšete SZ, dám Vám kontakt na dr. z Prahy, která tyhle záležitosti řeší kortikoidovou léčbou. Jen je nutné, aby byl chlapeček bez plen, ve dne i v noci.
Naše dětská doktorka právě na tříleté prohlídce zjistila, že je nějaký problém, poslala nás na dětskou chirurgii, jak jsem psala výše, ale paní doktorka začíná nejdřív s léčbou kortikoidy.

• Nahlásit
  • Citovat
andela
20.10.09 22:06

Hlavně je dobrý pinďu pod kůžičkou propláchnout, k tomu jsme měli malou injekční stříkačku, dala jsem jí naplněnou jako trošku do dorky tvořené kůžičkou, a jako z boku pomalu vypláchla, pak teprve mazala. A to hned po koupání když byl pinďa pěkně napařenej. (bože to je popis :D)
Hlavně to chce „cvičit“ nejlíp naučit klučíka ať to dělá sám, popř ho nechat častěji bez plen, aby si mohl tahat sám. Zní to blbě, ale je to tak :D.

• Nahlásit
  • Citovat
6266
21.10.09 12:53
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
21.10.09 13:34

Ja se omlouvam, ze jsem hodila jen odkaz, ale zrovna se mi tu neco semlelo :) . Neni to vlastne ani odpoved na Pipinu otazku, spis na to, jak se nekdo ptal, zda neexistuje neco mene bolestneho. Me osobne se ten clanek hodne libi a urcite me nasmeroval jak pretahovat (nepretahovat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1660
21.10.09 18:32

Díky všem moc za rady. Abych vše uvedla na pravou míru, tak musím napsat, že před „zákrokem“ předcházela 10-ti denní kůra kortikoidové mastičky, která kůžičku uvolnila a pak tedy lékař provedl násilné přetažení přez žalud. Já osobně jsem ráda, že se to obešlo bez chyrurgického zákroku, protože jsem těhotná a v Motole by tento zákrok dělali asi tak v době porodu a nebo poté. Tak si vůbec nedokážu představit jak by to Martínek bez mé přítomnosti zvládl.
Syn mé kamarádky prodělal obkroužení pod narkozou a následky měl naprosto stejné jako Martínek po tomto násilném zákroku. Tak co si vybrat. Já jsem ráda, že to dopadlo takto.

Jinak pindík je dnes lepší a začala jsem mazat tím Fraykoinem. I to kakání jsme nakonec zvládli i když trochu nátlakem z mé strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama