Medrol pro partnera - máte zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucie58
Kecalka 178 příspěvků 26.07.18 16:39
Medrol pro partnera

Hezky den, partnerovi pokaždé ve spermiogramu vyjdou protilátky. V centru po vsech vysetreni rekli at užívá vitamíny. Nicmene muj gynekolog mi předepsal pro partnera medrol. Tak se chci zeptat jestli mate zkusenost ze by to u partnera zabralo:)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Pruhovaný_mýval
Kecalka 247 příspěvků 26.07.18 16:55
@Lucie58 píše:
Hezky den, partnerovi pokaždé ve spermiogramu vyjdou protilátky. V centru po vsech vysetreni rekli at užívá vitamíny. Nicmene muj gynekolog mi předepsal pro partnera medrol. Tak se chci zeptat jestli mate zkusenost ze by to u partnera zabralo:)

Medrol dělá to, že tělo přestane ty protilátky vyrábět (nebo jich vyrábí o dost míň). Takže za zkoušku to stojí. Nicméně s vitamínama chybu udělat nemůžete a třeba docela dobrá věc je zinek.

Lucie58
Kecalka 178 příspěvků 26.07.18 16:58

@Pruhovaný_mýval .. Vitamíny jsou na dennim poradku, to zas jo. Snažíme se uz 3 roky, tak uz jsme toho vyzkouseli mraky.
Děkuju za názor na ten medrol, hned mam vetsi nadeji. :)

Uživatel je onlineCelina
Závislačka 3339 příspěvků 26.07.18 17:38

@Lucie58 osobně mám zkušenost, že na mě medrol nefungoval. Určitě se domluvte s imunologem, po jak dlouhé době udělají kontrolní odběry, jestli medrol zabírá. Jsou to kortikoidy, čili sajrajt, ať to nebere zbytečně. Pokud bude mít po něm nálady, jako já, tak ti přeju hodně štěstí a hlavně trpělivosti, já byla na pár facek :lol:

Lucie58
Kecalka 178 příspěvků 26.07.18 18:15

@Celina Bohužel to nelze se poradit s imunologem. Imunolog zjistil, ze ma hodne apoptopickych spermii a rekl, ze jeho prace tim konci a mame se obrátit na androloga. Obrátili jsme se tedy na androloga. Udelal vysetreni z krve, moci a spermatu. Pote vyšetření pres analni otvor a posleze i mocovou trubici (chudak :( ).. V posledním pripade mu rekli, ze z jednoho varlete nejdou spermie, ze se mu nejak bulka pod narkozou odoperovat, ale nejprve at jde na kontrolni spermiogram. Tam mu vyslo, ze ma astenozoospermie. 18% progresivnich. Zaver androloga? Temer normální spermiogram, po imuno strance operace stejne nepomuze, doporucuje brat vitamíny a za tri mesice opet kontrola. Dodala bych, ze se snažíme 3 roky a vitamíny do sebe cpe dost, nekouří, nepije, každej den prochazky, volne kalhoty, omezil uz driv cukr, nepije mléko. Bohuzel uz zkoušíme vse z poslednich sil.

Pruhovaný_mýval
Kecalka 247 příspěvků 30.07.18 09:33

@Lucie58 Chudák. Medrol se pokud možno nemá brát dlouhodobě, ale označovat ho jako sajrajt, je opravdu silně mimo mísu už proto, že řadě lidí zachránil a zachraňuje život. Ale k tématu. Medrol má řadu nežádoucích účinků poměrně závažnýho charakteru, proto je nutný k jeho užívání přistupovat s opatrností a v optimálním případě pouze tehdy, když už jiný metody selhaly (váš případ).

Další věc je, jestli jste se pokoušeli třeba pustit se „alternativním“ směrem. Pokusím se následující „radu“ vysvětli co nejvíc polopaticky. Snažíte se tři roky a už dlouho partner ví, že je „neplodný“, to má zajisté za následek silnej stres (já bych teda rozhodně v silným stresu byla). Dlouhodobý vystavení stresu mj. způsobuje to, že v těle vznikají chronické záněty, typicky drobná ložiska ve střevní stěně, žaludku, kloubech… A zánět je v podstatě silná imunitní reakce, která když probíhá krátkodobě, je užitečná. Dlouhodobě může bojovat i proti vlastnímu těluú/ spěrmiím. Medrol je léčivo působící právě proti imunitní odpovědi vyvolané nejčastěji - v podstatě skoro výhradně zánětem.

Je jasné, že radit, abyste se na to vykašlali a uvolnili se, je naprosto mimo, že to fakt nejde. Nicméně se pokuste naučit efektivně relaxovat (masáže, jóga, meditace, terapie…), zvolnit v práci… Zkrátka cokoli, co mu pomůže se od toho stresu trochu odpoutat. Najít si dočasně jiný smysl života, než řešení spermií. Pomoc potřebným, sport, cestování, napsat román… Přeju vám hodně štěstí a jist se vám brzo zadaří, 18% je dobrá šance

Uživatel je onlineCelina
Závislačka 3339 příspěvků 30.07.18 10:41

@Pruhovaný_mýval už vidím chlapa, kterému doktor oznámí fatální nedostatek spermií, on si dá meditaci, napíše román a bude v pohodě :roll:
Tvoje rada je asi dobře míněná ale promiň, úplně k ničemu. Jako bys holce, která nemůže otěhotnět, řekla, ať na to nemyslí a uvolní se. Tyhle rady fakt tesat do kamene.
Možná by to nějakému procentu i pomohlo, ale tohle prostě žádný chlap nedokáže, je to takový zásah do jeho psychiky, sebevědomí a ega, že na to myslí, kudy chodí a zároveň hledá konstruktivní a efektivní řešení. Pomoc potřebným mu fakt asi spermiogram nevylepší… :roll:

Lucie58
Kecalka 178 příspěvků 30.07.18 11:42

@Pruhovaný_mýval @Celina Děkuju za povzbuzení. :) Přesně tak jak to popisujete, tak to mám já, tedy psychicky jsem na tom už hůř. Partner ačkoliv mluví často „jednou moje dcerka..jednou mů syn“, tak jsme se o tom několikrát bavili a říkal, že to cítí tak, že dítě by hrozně chtěl, snaží se tomu taky jít na proti a na jekékoliv vyšetření hned jde, ale bere to stále zatím tak, že dostavujeme baráček a je na něm práce a dokud nebude co nejvíc hotovo okolo domu, tak to bere s klidem a říká si, že není vše připraveno, ale prý ví, že ve chvíli, kdy bude mít pocit, že je vše připravené (což teda už nebude trvat tak dlouho - odhaduji 3-4 měsíce), tak pak má pocit, že to na něj „padne“.
Aktuálně to oba řešíme i čínskou medicinou a partnerovi pán přesně říkal, že v sobě má infekci, která má ovšem dopad i na jeho spermie, tak uvidíme. Zítra jdeme do nového centra a chtěla bych tam v září zkusit po druhé IVF. Hodně chválí a i pro náš porblém je prý vhodná metoda MACS, i když teda je to hodně drahé.

Pruhovaný_mýval
Kecalka 247 příspěvků 30.07.18 11:59
@Celina píše:
@Pruhovaný_mýval už vidím chlapa, kterému doktor oznámí fatální nedostatek spermií, on si dá meditaci, napíše román a bude v pohodě :roll:
Tvoje rada je asi dobře míněná ale promiň, úplně k ničemu. Jako bys holce, která nemůže otěhotnět, řekla, ať na to nemyslí a uvolní se. Tyhle rady fakt tesat do kamene.
Možná by to nějakému procentu i pomohlo, ale tohle prostě žádný chlap nedokáže, je to takový zásah do jeho psychiky, sebevědomí a ega, že na to myslí, kudy chodí a zároveň hledá konstruktivní a efektivní řešení. Pomoc potřebným mu fakt asi spermiogram nevylepší… :roll:

:mrgreen: Zato tvoje odborná rada „Medrol je kortikoid, tudíž svinstvo“ je mimořádně informovaná a přínosná :mrgreen: ale nebudeme se tu shazovat trapnostma, že. Jako jestli jsi ten příspěvek pochopila tak, že maj přispět pár stovek důchoďáku, dojít si na masáž a pak bude mít spermiogram 100%, tak nemá smysl s tebou o čemkoli diskutovat. No a jestli jsi pochopila záměr příspěvku = dbejte jak o vitamíny, tak o životní styl a duševní pohodu, protože ta je zrovna tak důležitá, správně, tak naprosto nechápu jedovatost a pohrdání, kterým jsi mě tu oblažila. A v tom případě také nemám chuť tu s tebou diskutovat.

Uživatel je onlineCelina
Závislačka 3339 příspěvků 30.07.18 12:17

@Pruhovaný_mýval nepodobně. Tvoje rada je určitě ohromným přínosem, vážně nikoho nenapadlo, jak jsi to myslela, chtěla bych tě vidět, jak budeš v duševní pohodě, když ti doktor přednese takovou diagnózu :lol: @Lucie58 čínská medicína může být správná cesta, ale myslím, že bude potřeba více času, než do září. Každopádně přeju hodně štěstí :mavam:

Pruhovaný_mýval
Kecalka 247 příspěvků 30.07.18 12:25
@Celina píše:
@Pruhovaný_mýval nepodobně. Tvoje rada je určitě ohromným přínosem, vážně nikoho nenapadlo, jak jsi to myslela, chtěla bych tě vidět, jak budeš v duševní pohodě, když ti doktor přednese takovou diagnózu :lol: @Lucie58 čínská medicína může být správná cesta, ale myslím, že bude potřeba více času, než do září. Každopádně přeju hodně štěstí :mavam:

Co pořád útočíš? Nabídla jsem zakladatelce alternativní metody, z nichž ona už využívá Čínskou medicínu (tu jsi jí dokonce schválila). Tak laskavě přestaň dělat scény.

Uživatel je onlineCelina
Závislačka 3339 příspěvků 30.07.18 12:28

@Pruhovaný_mýval scény? :lol:

Pruhovaný_mýval
Kecalka 247 příspěvků 30.07.18 12:35
@Celina píše:
@Pruhovaný_mýval scény? :lol:
@Pruhovaný_mýval píše:
@Lucie58
Je jasné, že radit, abyste se na to vykašlali a uvolnili se, je naprosto mimo, že to fakt nejde. Nicméně se pokuste naučit efektivně relaxovat (masáže, jóga, meditace, terapie…), zvolnit v práci… Zkrátka cokoli, co mu pomůže se od toho stresu trochu odpoutat. Najít si dočasně jiný smysl života, než řešení spermií. Pomoc potřebným, sport, cestování, napsat román… Přeju vám hodně štěstí a jist se vám brzo zadaří, 18% je dobrá šance
@Celina píše:
@Pruhovaný_mýval Jako bys holce, která nemůže otěhotnět, řekla, ať na to nemyslí a uvolní se. Tyhle rady fakt tesat do kamene.

scény

Uživatel je onlineCelina
Závislačka 3339 příspěvků 30.07.18 12:48

@Pruhovaný_mýval občas se stane, že má nekdo jiný názor, než ty, to nejsou scény, to si pleteš :) . Tvoje rady v tomto případě jsou prostě úplně k prdu, možná vznosně přednesené, ale praktický efekt nulový. Zkus projít nějaké diskuse chlapů, co mají, nebo měli podobný problém a uvidíš, jestli jim rady podobné tvým k něčemu byly.

Pruhovaný_mýval
Kecalka 247 příspěvků 30.07.18 13:00
@Celina píše:
@Pruhovaný_mýval občas se stane, že má nekdo jiný názor, než ty, to nejsou scény, to si pleteš :) . Tvoje rady v tomto případě jsou prostě úplně k prdu, možná vznosně přednesené, ale praktický efekt nulový. Zkus projít nějaké diskuse chlapů, co mají, nebo měli podobný problém a uvidíš, jestli jim rady podobné tvým k něčemu byly.

Mě nevadí jinej názor, o něm jsem ochotná diskutovat, od toho jsme v diskusi. Věř nebo nevěř, mě klasická medicína živí a v kontaktu s řadou diagnóz jsem denně. Vadí mi způsob, kterým svý názory prezentuješ, vadí mi, že reaguješ na příspěvek, který jsi evidentně nečetla, nebo jen z části. Vadí mi, že se snažíš mě ponižovat premisou, že jsem nikdy nebyla v obtížný životní situaci, kterou jsem musela řešit, tedy radím nekompetentně. Neberu ti názor, že je pro muže obtížné, ne-li nemožné přijmout a vyrovnat se s tím, že má problém s plodností. Nicméně může se o to podle mého názoru alespoň pokusit. A zakladatelčin muž se o to snaží. Navštěvuje kliniku Čínské lidové medicíny, která mimo jiné podporuje právě celostní medicínu, psychickou část nevyjímaje. Netuším, kde máš problém.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >