Měla jsem klíště

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 21:33
Měla jsem klíště

Dobry vecer maminky, holky, dámy
Obracim se zde kvuli tomu ze jsem si nasla dnes kliste, bylo strasne malinké nemelo nasáté skoro nic(rikam podle toho ze ani prdelku nemelo nafouklou)… a tak sem sla do lekarny at mi to vyndaji. Pani pouzila mydlo a nejaky ubrousek a behem ani né 5 sekund to vytahla( spis se samo pustilo sem videla)… no a ted tam mam pupinek(viz foto). Kamaradka mi rikala ze bych se nemela niceho obavat kdyz bylo strasne malicke a po kratke dobe vytahnute, jenze ja sama nevim jak dlouho tam bylo a zda sem mohla dobre urcit dobu tím ze jsem nevidela velky ‘zadeček’…muzete mi poradit nebo rict kdo mel zkusenosti, co mam pozorovat? Mam se obavat kdyz tam mam cervený pupinek od toho klistete? :-( omluvte anonym

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
veria
Nadpozemská drbna 25563 příspěvků 12.06.19 21:37

Červený pupinek je úplně normální, je to tam podrážděný, bylo by blby kdyby se kolem začalo dělat velké červené kolo. Ale to až za par týdnu asi.

Amelie30
Závislačka 2667 příspěvků 12.06.19 21:38

V klidu. Stejný pupinek mám taky (nevím, jestli to půjde vidět). Je to normální. Pozorovat to budu, k dr bych šla v případě, že se udělá flek typicky pro boreliózu.

Verun83
Echt Kelišová 9905 příspěvků 12.06.19 21:43

Taky mam pupinek. I me svedil prvni cca 3 dny.

Uživatel je onlineklamonožka
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 12.06.19 21:44

Nemusíš se obávat… Rozumným způsobem se pozoruj za cca 7-10 dní, zda se ti neobjeví veliký červený flek s bílým středem, pokud ano, tak k doktorovi. Ale je to málo pravděpodobné, i vzhledem k tomu, že klíště bylo malé a vytáhla jsi ho brzy.

Nechci být nějak ošklivá, ale ty jsi doteď nechodila nikam do přírody? To je tvé první klíště v životě? Vždyť mít klíště je úplně normální, je to běžný parazit české krajiny, kdo chodí třeba jen trochu do přírody, mívá jich ročně několik až třeba několik desítek (podle oblasti, oblékání, používání repelentů atd.) Slyším poprvé v životě, že šel někdo s klíštětem do lékárny, aby mu ho vyndali… :think:

Emmulka
Kecalka 405 příspěvků 12.06.19 21:44

Já vloni neměla po panu klíšťákovi vůbec žádné stopy… Za 7 týdnů jsem skončila s neuroboreliozou a otravou krve na infekčním… :( :,( :,( první stadium nulové, žádné zarudnutí, nic… Jen cca po 6 týdnech jsem částečně ochrnula (závěr z neurologie „ofouknutí“) a v průběhu dalšího týdne nastoupily horečky 41°C (na pohotovosti závěr zněl: „viroza“ i presto, ze jsem si vyžádala CRP, které mělo hodnotu 62, vyhodil mě bez ATB)… Během dvou dnů už mě vezla rychlá…z dovolené na které jsme byli…

Sleduj, hlidej, zápiš si datum a kdyby se Ti cokoliv nezdálo, tak navštívit MUDr.

Letos už po mě jeden klíšták lezl, okamžitě se mi vybavila loňska událost…fuj, hnus…

Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 12.06.19 21:51

@Emmulka Promiň, nechci tvoji nemoc vůbec nijak zlehčovat (taky jsem i boreliózu prodělala, naštěstí zachycenou v tom prvním stadiu, ale v rodině jsme měli také tu pokročilou fázi), jen bych dodala jednu „zajímavost“ vzhledem k té první větě, kterou píšeš - „pan klíšťák“ to nebyl, protože u klíšťat naopak krev sají vždycky jen „paní klíšťatové“, aby mohly naklást vajíčka, samečci se živí jinak.

Kriss Tina
Extra třída :D 10719 příspěvků 12.06.19 21:51

@klamonožka hele já trávím celé léto v přírodě prakticky od narození, výlety do lesa, celé prázdniny na chatě apod, repelenty nepoužívám, nevyhýbám se ani vysoké trave, u vody často sedame pod stromy a nikdy sem klíště neměla, kdybych jich pár nevyndala ze psa tak ani nevím jak vypadá. :nevim: ale běžet s nim do lékárny by mě teda nenapadlo, prostě bych ho doma vyskubla, vyzezinfikovala a dal resila leda by se začal dělat flek kolem :lol:

Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 12.06.19 21:54

@Kriss Tina To je zvláštní, asi jsi (pro klíšťata) nechutná. :D To by bylo hezké, vyzkoumat, čím to je.

(myslím to jako vtip, bez urážky, jen mi to přišlo jako hezké slovní spojení pro tuto příležitost :kytka: )

veria
Nadpozemská drbna 25563 příspěvků 12.06.19 21:57

Na někoho to nejde. Já chodím do přírody do lesa celkem dost, bydlíme na vsi a klíště jsem měla loni jediný asi po 20 letech a chytla jsem ho v Praze v parku. :lol:

Kriss Tina
Extra třída :D 10719 příspěvků 12.06.19 22:06

@klamonožka jojo asi je něčím odpuzuju :D ale nestezuju si, nemusím být přitažlivá pro všechny (spíš teda pro všechno) :mrgreen:

zuza92
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 12.06.19 22:11

Taky jsem měla bouličku. A docela dlouho. Je to už 3 roky a dobrý. Sleduj flek, nebo kdyby jsi dostala horečku tak hned u doktora hlásit klíště.
@klamonožka bydlím u lesa, se psem jsem tam skoro denně. Klíště jsem měla jedno v dětsví a druhý před 3 roky
Někdo jim asi nechutná :mrgreen:

Crystal87
Generální žvanilka 24120 příspěvků 12.06.19 22:12
@klamonožka píše:
Nemusíš se obávat… Rozumným způsobem se pozoruj za cca 7-10 dní, zda se ti neobjeví veliký červený flek s bílým středem, pokud ano, tak k doktorovi. Ale je to málo pravděpodobné, i vzhledem k tomu, že klíště bylo malé a vytáhla jsi ho brzy.Nechci být nějak ošklivá, ale ty jsi doteď nechodila nikam do přírody? To je tvé první klíště v životě? Vždyť mít klíště je úplně normální, je to běžný parazit české krajiny, kdo chodí třeba jen trochu do přírody, mívá jich ročně několik až třeba několik desítek (podle oblasti, oblékání, používání repelentů atd.) Slyším poprvé v životě, že šel někdo s klíštětem do lékárny, aby mu ho vyndali… :think:

No nevím od malá jsem dost chodila na houby do lesa… bydleli jsme na vesnici.Pak v malém městě, pořád někde venku…
Do dnes a to mi je přes 30 jsem žádné klíště neměla.Nikdy.Kdsz moje dítě chytli klíště poprvé letěla jsem za mamkou, vůbec jsem neměla zkušenost. Ted měl manžel a díky netu jsem přišla jak na to :lol: Takže fakt ne každý jich má desítky ročně.

AnnieTRoj
Kecalka 297 příspěvků 12.06.19 22:21

Také jsem měla klíště naposledy tak před deseti lety jako malá. Ale nevěděla jsem, že se s tím dá jít do lékárny.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4849 příspěvků 12.06.19 22:22

Taky nechápu. Do svých deseti jsem vyrůstala na vesnici, domek téměř u lesa, kde jsme trávili celé dětství a dodnes jsem klíště neměla, je mi přes třicet. Jediná, komu jsme je vytahovala, byla zvířata, která žila na zahradě.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama