Melanom z pihy

19.6.13 12:52

Melanom z pihy

Ahojky Holky zakladam tema ze sestrineho profilu zalozila jsme ted vice temat takze me to ted nepusti. dalsi prispevek napisu ze sveho profilu. Dekuji za pochopeni.
Dnes jsme byla na stehach po vyrezavani pih. vyrezavali mi 4 a dnes mi rekli ze 3 jsou spatne nevim ktera je ktera a jak spatna ale myslim ze jedna je pigmentovy nevus kuze a dve maligni melanom kuze. Prosim neni to nekdo kdo ma stejny problem nebo se s necim podobnym setkal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
961
19.6.13 12:53

Ahojky tak to je muj prispevek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2309
19.6.13 13:02

@Barbora13 no to je peklo, nemám zkušenost s diagnózou, jem se mi během roku udělala nová hodně tmavá poháry na paži, už jsem s tím byla 2×, že mi to roste a vadí, pokaždý mi řekli, že teď je to dobrý, moc malý, ale ať to mažu 50+ a hlídám si to. Radši bych to tam neměla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8071
19.6.13 13:05

Jedna holka z diskuze to měla taky, před pár měsíci, v těhotenství. Melanom, ale naštěstí stačilo jen vyříznout ještě kousek tkáně. No jo, taky bych měla zajít na kožní se znamínkama. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
19.6.13 13:08

@Barbora13 já jsem měla tenhle problém s jednou pihou asi před 10 lety (piha se zvětšila a byla spíš tmavěmodrá), byla jsem z toho špatná, ale od tý doby chodím každý rok na kontrolu a je to dobrý. Na sluníčko chodím normálně, dobře se opaluju, takže mě to nenutí se mazat. Jestli tě zajímá něco konkrétního, tak se ptej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
961
19.6.13 13:12

No me prave rekli ze nemuzu vubec na slunicko jedine do stinu a kdyz jdu do bazenu tak se natirat 50.Myslis ze jeste nekdybudu chodit na slunicko normalne? V utery musim jit na onkologii a rikali ze mi tam budou jeste neco dorezavat a delat vysetreni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
19.6.13 13:25

Měla jsem to samé, napíšu zkušenost jak osobní tak i profesionální. Většinou to funguje tak že se vezme podezřelé znaménko a pošle se na hostologický rozbor. Pokud jsou v něm již nějaké změny (melanomové buňky) považuje se to za zhoubný nádor(melanom). Pak záleží v jaké fázi změny jsou, někdy je to pouze počátek kdy se zdravé buňky začali teprve měnit, tím pádem stačí znaménko vyndat a chodit na pravidelné kontroly. Pokud jsou změny větší, ale okraje vybraného znaménka jsou ohraničené čili „čisté“ tak většinou také postačí že znaménko bylo odstraněno. Když už jsou změny větší, odstraní se i větší část okolní tkáně, čili se udělá tzv. preventivní řez. Tzn. že se operativně odstraní kůže okolo znaménka a taktéž se zašle na rozbor. K tomu se odebere vzorek z lymfatických uzlin, tím se zjistí zda jsou zasaženy, k tomu náleží i kompletní onkologická prohlídka a veškeré testy, kvůli vysokému riziku metastází, což je zákeřnost meanomu. Pokud uzliny zasaženy nejsou, řeší se to jako u předchozích případů, někdy se ovšem může přistoupit k preventivnímu odstranění či ozáření postiženého místa.
Pokud jsou zasaženy i uzliny tak se operativně odstraní a následuje chemoterapie či radioterapie, to už záleží na onkologovi jaký postup zvolí a který je pro pacienta nejvhodnější.
Doufám že jsem nikoho zbytečně nevystarašila. Je to jen zevrubný popis, každý pacient je jiný a má jiný postup léčby.
Pokud by měl ještě někdo dotazy, ráda odpovím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
19.6.13 20:44

@Barbora13 tak určitě bys měla dodržovat to, co ti řekli doktoři, já jsem si 50 ze začátku mazala jenom pihy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat