Meningitida bolest hlavy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.1.22 18:58

Meningitida bolest hlavy

Dobrý večer,
již asi 2 dny mě bolela hlava v oblasti čela, poté to včera přešlo. Včera jsem teda seděla u práce u PC asi 5 hodin a pak ještě ležela s NTB v posteli a dnes od rána zase bolest hlavy a nepřestala, ale nějak moc se nestupňuje. Zase oblast čela a za očima. Paralen nepomohl. Mám z bolesti hlavy strach, kamarád mi zemřel na meningitidu a tak se bojím, jestli ta přetrvávající bolest nemůže být z toho. Hlava mě nebolela už tak 2 roky. Dodám ze jsem teď na home office a pořad skoro doma, polehávám, dnes jsem spala asi 10 hodin a usinala jsem ve 3 ráno, tak jestli to nemůže být i z toho :nevim: áe to by snad ten paták zabral. No proste mám strach z té meningitidy :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3406
18.1.22 19:04

Při meningitidě by bolest hlavy byla prudká, silná. Plus k tomu bývají i další příznaky jako horečka, tuhnutí šíje, závratě, pocit na zvracení…
Pokud s bolestí hlavy zvládáš v pohodě pracovat, tak to bude nejspíš z virózy, od krční páteře (pracovat na ntb z postele není ta nejlepší fyzio poloha), z únavy, pokud je to čelo, tak dutiny…
Jestli to nepřejde do pár dní, vyrazila bych k doktorovi, ale meningitida to nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
18.1.22 19:07

Vyvetrej, projdi se, pořádně se napij a najez. A uklidni. Bývá to často z nervu. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
18.1.22 19:11

Houby meningitida. Jestli normálně pracuješ na notasu v posteli, tak sázím na krční páteř. V oblasti čela a oči to můžou být i ucpané dutiny. Jinak rýma, viróza, nervy, málo tekutin. Mě běžně bolí hlava při změně tlaku. :nevim: Neboj. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5142
18.1.22 19:28

Jestli máš strach z meningitidy, nech se naočkovat, dnes už jsou proti meningokokům dostupné vakcíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
18.1.22 19:34
@Whitedog píše:
Jestli máš strach z meningitidy, nech se naočkovat, dnes už jsou proti meningokokům dostupné vakcíny.

Myslím, že jsou asi 3 typy meningitidy a vakcíny už jsou na všechny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
18.1.22 19:35

Memingitida je úplně jiná… Já ji měla i bratr. Je to zničehonic, velmi intenzivní.. Bratr za 24 hodin na tom byl ve 12 ti tak, že se učil znovu chodit mluvit atd… Takže určitě meningitidu nemáš. Spíš se příliš sleduješ a přitom ses jen presedela u notebooku což neprospívá žádné hlavě…

Příspěvek upraven 18.01.22 v 19:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
18.1.22 19:51

Meningokoka prý má v krku každý desátý člověk, aniž by o tom věděl. Často se lidi nakazí ve velkých kolektivech mladých v uzavřených prostorách. Doporučuje se umyvat si ruce, nepit ze stejne sklenice. Clovek ale onemocni, kdyz je oslabený - imunita, fyzická zátěž apod. Očkování může prenasecstvi i onemocneni vyrazne eliminovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5142
18.1.22 20:50

@Takco

Dnes už ano. Dřív nebyla vakcína na smrtelnou variantu B, nyní se dá očkovat i proti B.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5142
18.1.22 20:51

Pro miminka je dokonce hrazeno ze zdr. pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3691
18.1.22 20:53

Vem si spis ibac nez paralen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu