Meningokok a reakce

29
17.7.19 18:18

Meningokok a reakce

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s ockovanim na meningokoka typu B? Chtěla bych teď dat dvouletou dceru, ale chci vědět s čím muzu počítat. Mám ještě miminko, tak abych zvládla vše doma pošéfovat kdyžtak 8) moc děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8831
17.7.19 18:23

U obou dětí Bexsero bez reakce :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4578
17.7.19 18:35

Nechala jsem očkovat rovněž dvouletou. Obě vakcíny byly drama. Hlavně s ohledem na obrovský otok v místě vpichu. 14 dnů jsem ji nosila, nemohla se na nohu ani postavit a táhla ji za sebou. Hodně ji ulevilo, když se místo vpichu chladilo ledovým pytlíkekm. Nicméně dcera nesla každé očkování s velkou nepohodou.

Možná ti napoví reakce na předchozí očkování.

Druhá dcera snáší očkování podstatně lépe, ale Bexero zatím neměla (mám jisté zábrany skrz první dceru). Zrovna dnes byla na očkování na A žloutenku Havrixem. Jsou jí dva roky. Nicméně Bexero dostane asi koncem prázdnin a starší nechám ještě naočkovat Nimenrixem (na další kmen meningokoka), už je i objednaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
17.7.19 18:36

Ostatní očkování téměř bez reakce ale bexsero teplota, zvracení a hodně bolestivý otok vpichu, malá dva dny jen plakala při každém pohybu, vůbec nemohla chodit, jen sedět. Tak snad to budete mít klidnější! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1661
17.7.19 18:39

U nás jsem nechala první dávku očkovat po šestém měsíci, snesla to v pohodě až na místo vpichu, to měla hodně nateklé asi týden nebo dva, ale vzhledem k tomu, že v půl roce nechodila, tak to u nás nebylo tak hrozný, protože jsem na nošení byla zvyklá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
17.7.19 19:10

Tyjo, holky, to je docela děsivé. Ale hlavně koukám, ze vám to všem dávali do nohy 8o naše MUDr říkala do ramene. Což je teda asi lepší nepoužívat jednu ruku než nohu. Zatím na nic žádné velké reakce neměla, ale tohle má nějakou vyšší četnost. Asi to stejně risknu. Horší než meningokok to být nemůže. Ale strach mám :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1749
17.7.19 19:33

U nás obě děti v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1204
17.7.19 19:37

Já chci teď taky nechat očkovat dvouletou a sedmimesicniho syna.Tak teď Teda nevim, mě říkala dr. ze to snad ani žádné vedlejší účinky nemá. Tak teď se začínám trochu bát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13446
17.7.19 19:39
@Enicka píše:
Já chci teď taky nechat očkovat dvouletou a sedmimesicniho syna.Tak teď Teda nevim, mě říkala dr. ze to snad ani žádné vedlejší účinky nemá. Tak teď se začínám trochu bát.

8o jako že očkování žádné vedlejší účinky nemá? Já fakt antivax nejsem, ale tohle tvrdit, to je moc i na me :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1204
17.7.19 19:42

@debra.morgan Že tohle očkování snad ani žádné nemá. Ze neslysela o tom, ze když touto vakcínou někoho naočkovala, ze by mel vedlejší účinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
17.7.19 20:25

Byli jsme minulý týden. 2,5 roku, kromě MMR měl po každém očkování horečku. Dala jsem dopředu nurofen (píše se o tom v příbalovém letáku a paralen jsem neměla), doktorka sice říkala, že to není nutné, že po tomhle očku teploty nebývají (haha), ale už ho znám. Odpo bolest ramene, chladili jsme. K večeru vylezla teplota ke 38, tak dostal na noc zase nurofen. V noci ok, druhý den dopoledne ještě bolela ruka, ale už nechtěl ani chladit. Odpo už bez bolesti. Asi fakt záleží, jak obecně to očkování snáší, bála jsem se, že to bude horší :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
950
17.7.19 20:26
@Enicka píše:
@debra.morgan Že tohle očkování snad ani žádné nemá. Ze neslysela o tom, ze když touto vakcínou někoho naočkovala, ze by mel vedlejší účinky.

Ja jsem sebe i manzela nechala ockovat, nejhorsi byla prvni davka Bexera… 3 dny nas oba brutalne bolela ruka. Nemohla jsem ani bolesti spat, bolela i v klidu… Teplotu jsme meli oba zvysenou, ale ta bolest byla strasna. Ockovany jsme byli ve 13hod a ruce nas zacaly bolet cca po 6hodinach… Druha davka uz byla ok. Oba jsme meli totoznou reakci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
17.7.19 22:13

Dceru, necelé 4 roky, bolela v den očkování ruka. Uplně ji přestala používat. V noci se budila, když se na ni otočila. Zvýšená teplota. Druhý den ruka bolela už jen na dotek a už byla bez teploty. Třetí den už klid… příští týden jde na druhou dávku, tak uvidíme, jak zvládne tu. Nicméně Meningokok byla moje noční můra a každou horečku jsem trnula, že jsem opravdu ráda, že toto očkování má. (V mezidobí před druhou dávkou Bexsera jsme dali i Nimenrix)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1204
18.7.19 07:37

@Kassor Já o tomhle očkování vůbec nepremyslela, ale tchyně teď ležela se zápalem mozkových blan měsíc v nemocnici a říkala, ze nic horšího nezažila. Vůbec neví, kde to chytla, tak mam strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
20.7.19 20:52

Dam vědět jak to u nás dopadlo. Jdeme příští týden. Ještě jsem se chtěla zeptat: doporučil vám dr preventivně paralelní? Moje dr nic nepřijala, ale hodně o tom čtu. Určitě ji kvůli tomu ještě v pondělí zavolám, ale zajímají mě názory i jiných doktoru :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama