Menstruace jen s prášky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 16:07
menstruace jen s prášky

Dobrý den, v 16 jsem třičtvrtě roku „blbla“ s jídlem a zbuhla 15 kg. Pak jsem se srovnala a začala nabírat na svoji původní váhu, kterou už více jak rok mám, a dokonce i o něco více. (Nyní je mi 19 let). Problém je, že mi už v těch 16 nasadili prášky na menstruaci Divina - přípravek s progesteronem i estrogenem (ne antikoncepci). V 18 jsem to vyměnila za horm. antikoncepci (do ted toho lituji..), ale po 5 měsících jsem si uvědomila, jaké svinstvo to je a vysadila to. Sice jsem se první měsíc cítila výborně, ale pak přišly problémy jako nafouklé břicho, méně energie, menší libido, příbytek na váze.. A menstruace samozřejmě nikde. Zkoušela jsem půl roku čekat, ale nevrátila se. Ted zase zpátky zkouším brát ty prášky před HA, pociťuji zase větší energii a větší libido, ale hodně mě trápí to, že už více jak 3 roky nemám přirozenou menstruaci, ale vlastně jen uměle vytvořenou. Chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá alespoň podobný případ jako já či nějaké rady, zda je dobré tyto prášky brát a postupem času snižovat dávky, nebo jít rovnou přírodní cestou - znám čaj kontryhel, brala jsem i nějaké fytoestrogeny v kapičkách. Také jsem slyšela, že je dobré začít brát i hodně vitamínů. Po psychické stránce jsem se od těch 16 vyrovnala a s jídlem už problémy nemám, snažím se jíst zdravě ale nehnat to extrému, také ráda sportuji a nemám žádný větší stres. Pokud někdo něco poradíte, budu moc vděčná, děkuji.

Reakce:
kotyk
Echt Kelišová 7950 příspěvků 13.09.18 16:36

Objednej se k endokrinologovi.

Novak2
Stálice 92 příspěvků 13.09.18 17:36

Napisu svoji zkušenost. Já jsem nikdy neměla menstruaci, tedy měla jsem periodu jednou za rok, měla jsem hormonální nerovnováhu, nikdo nevěděl proč. Na endokrinologii nic nezjistili. V 17 mi dali progesteron, tenkrát se dával čistý a měl vydlejsi ucinky, byla jsem celá oteklá. V devatenácti mi dali antikoncepci, tu jsem brala 10 let, tehdy se o jejich negativních účincích moc nemluvilo. Ale upřímně, bylo mi po ní asi nejlíp. Nemusíš si nic vyčítat, třeba při léčbě neplodnosti se dává třeba na tři měsíce na úpravu cyklu. Ve 28 jsem antikoncepci vysadila, plánovali jsme rodinu, menstruace nikde. Opět mi nasadili progesteron, občas mi dali něco na podporu ovulace. Nakonec jsem otěhotněla ani nevím jak a po skončení kojení mi naběhl pravidelný cyklus.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5643 příspěvků 13.09.18 19:29

Ja mela to same, resilo se to od mych 16. Asi to souviselo, ze jsem hodne sportovala, byla hubena jak lunt, nevim. V kazdem pripade jsem chodila na injekce a kdyz ani ty nepomahaly, dostala jsem HA. Behem x let jsem nic neresila, ale kdyz jsem je pak vysadila, MS prisla. Nebyla nijak super pravidelna, ale to se spravilo stravou. Za me ..ja potrebuju dost tuku ve strave. Mas podle toho co popisujes nejak rozhozeny hormony, ty se vari z cholesterolu. Zkus nejaky doplnky..rybi tuk, CLA, a tak. Idealni jsou ale tucne ryby, ty mne nastesti chutnaji :P

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 19:40

Napíšu svou zkušenost. Taky jsem kolem 16 přišla o menstruaci při anorexii. Po roce jsem se z ní dostala, ale menstruace nepřišla. Neřešila jsem to dva roky, což mě do teď mrzí. Během těch dvou let bez menstruace se mi dělaly cysty na vaječnících, měla jsem silné akné, nepříjemné psychické stavy. V 19 jsem si nechala napsat antikoncepci, a opravdu mi pomohla. Po dalších 2 letech jsem dospěla k podobnému názoru, že bych chtěla existovat bez chemických hormonů a mít přirozenou menstruaci. Pila jsem ženské bylinkové čaje, brala pupalku, vitamin B a E, cvičila jógu (tehdy nebyla hormonální jóga, dnes bych do ní určitě šla, prý hodně pomáhá) - věnovala jsem tomu opravdu hodně energie a času. Navíc protože věřím v psychosomatiku, snažila jsem se chovat co nejvíc „žensky“, snažila se eliminovat mužské vzorce ve svém chování (třeba že fakt nemusím tahat těžké věci, i když jsem vysoká, a tak nějak se to ode mě očekávalo). Trvalo to celé několik let, cyklus postupně naběhl, nejprve nepravidelný, pak se to začalo zlepšovat. Po čase jsem dospěla k naprosto pravidelnému cyklu a teď čekám své 3. dítě :srdce: Takže všechno asi jde, jen ta cesta je prostě méně snadná než polykat prášky…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >