Menstruace po komplikované revizi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mutlice
Kecalka 188 příspěvků 26.03.18 10:17
Menstruace po komplikované revizi

Ahoj holky, vím, že o revizi a následné MS je tu více diskuzí, jsou ale starší a neaktivní. Proto zakládám tuto. Před měsícem jsem tady psala, že jsem po zamlklém potratu (9 t. t.) musela na revizi. Byla jsem u Apolináře. Po revizi poměrně komplikace. Za dva dny zjištěny sraženiny (30 mm - což mě vyděsilo, že je docela dost zřejmě…jinde se diskutuje o sraženinách 5 mm, 1 cm apod.). Hrozila druhá revize. Dostala jsem injekci u Apolináře, odešlo to a změnšilo se na 7 mm během asi 4 dní, pak další injekce a za týden na UZ čisto (tedy přesně za 2 týdny od revize). Byla jsem šťastná, že nemusela být druhá revize. I tak se bojím, jak a kdy se dostaví MS… vím, že to je předčasné. Zítra to budou 4 týdny od samotné revize, pak ze mě cca 10 dní „vyháněli“ ty zbytky… takže je ještě čas. ale jsem z toho nervozní. 3 cm tekuté nasrážené krve po revizi = mám strach, zda to tam doktorka taková mladička nějak nezplundrovala tu dělohu :( doktor při té injekci mi říkal, že srůsty hrozí při opakovaných revizích hlavně, proto se snažili ty sraženiny dostat pryč bez 2. zákroku. Ale i tak mám prostě strach. je mi 39, děti nemám a snad od 12 jsem i bez ATK měla MS jak hodinky, neznám, co je gyenekologický problém :( bojím se bojím… myslíte, že těch udávaných 4-6 týdnů, kdy by měla MS dorazit mohou ty komplikace prodloužit? Poslední injekci jsem dostala týden po revizi a po ní jsem krvácela, takže počítám, že až od tohoho krvácení se má šanci začít ta sliznice trošku regenerovat a narůstat… budu ráda za zkušenosti. Vím, že psychika je také důležitá, a bát bych se měla začít až 7-8 týdnů po revizi a později… ale nedokážu na to nemyslet :oops:

Reakce:

lisma
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 26.03.18 10:27

@Mutlice: Chápem tvoje obavy, tiež som mala po revízii veľký strach, či sa niečo nepokazilo :hug: Prvú ms som dostala až 7 týždňov po zákroku a na ďalšie tehotenstvo som si musela síce pár mesiacov počkať, ale prišlo prirodzene a zatiaľ je bez komplikácií. Určite v kľude počkaj aspoň do konca šestinedelia, môžeš si na podporu rastu sliznice kúpiť kontryhelový čaj.

Mutlice
Kecalka 188 příspěvků 26.03.18 10:40

@lisma děkuji :) děkuji! kontryhel už zhruba dva týdny piju… jsem ráda, že čtu taky pozitivní zprávy, když člověk hledá info, naráží většinou na to špatné. asi jsem taky ještě psychicky rozhozená z toho všeho…

lisma
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 26.03.18 10:46

@Mutlice: Tiež som sa z toho zbierala celkom dlho. Je to proste ťažká situácia, keď sa žena teší, že je konečne tehotná a potom príde taká facka :? Určite to bude v poriadku, hlavne že nebolo treba druhý zákrok a ani nedošlo k zánětu. Psychika robí veľa, u nás pomohla až dovolenka pri mori, kde som trable s tehotnením úplne pustila z hlavy. Držím palce, nech máš v ruke čo najskôr pozitívny test :srdce:

mau-mau
Závislačka 3217 příspěvků 26.03.18 10:49

Helou. Já jsem měla život revize celkem 3, jednou si to nepamatuju a 2× teď naposled přesně 4 týdny od zákroku, a to jsem měla vždy po revizi krvácení jen ten den, pak cca 3 dny pauza a pak jakoby MS 4 dny. Doktor říkal, že to nemůže být MS, že 4 dny po zákroku nemůžu krvácet z menstruace.. Ale proč tam byla tedy ta pauza? :nevim: Ale aspoň jsem neměla rezidua ani zánět. Kamarádka ano, obešlo se to také bez 2.revize, ale měla zánět a atb, a MS dostala za 6 neděl od zákroku. Slyšela jsem i o holce, co měla MS za 8 týdnů od revize, taky s rezidui, která se musela nějak rozehnat. I když je to hrůza, musíš počkat. Uvidíš, že se MS dostaví, neboj :hug: Moje MS byla taková normální, ta kamarádky po 6 týdnech a zánětu prý brutál.. cyklus ti jistě naskočí. Pokud nebudeš mít bolesti, tak vyčkej :palec:

Mutlice
Kecalka 188 příspěvků 26.03.18 10:49

@lisma Moc děkuju, a tobě gratuluju! :) mám už plány právě na léto, v dubnu prodloužený víkend s přítelem ve wellnes, v květnu pár dní v Londýně, pak moře… plánuju, život se mi nezastavil, ale psychicky musím říct, že je mi teď měsíc po revizi hůř, než v ty dny těsně po ní. to je tím čekáním, zda a kdy naskočí cyklus a zda bude vše jako před tím…

Mutlice
Kecalka 188 příspěvků 26.03.18 10:52

@mau-mau díky za tvé zkušenosti… :) mám strach z těch srůstů právě, když jsem vyprodukovala tolik krve a sraženin, pořád mám pocit, jestli ta děloha nebyla „vyškrábnutá“ nějak nešetrně a moc… ale vím, že nad tím příliš přemýšlím a příliš spekuluju…

mau-mau
Závislačka 3217 příspěvků 26.03.18 10:55

@Mutlice neboj, bude to v pořádku. Zvlášť pokud na gynekologické potíže netrpíš. První potrat mě taky brutálně sebral. Druhý méně a třetí taky méně, ale tam jsem došla už docela daleko, tak to taková „sranda“ nebyla, ale vzhledem k tomu, co se mi v životě už stalo, je to „prkotina“. Já taky hned plánuji, co budeme dál dělat. Dej si určitě jednu MS pauzu, než začnete znovu. Ale po téhle MS, co ti přijde, bych na to už vlítla. Čas nezastavíš ;) My se taky už snažíme znovu :palec: Snaze zdar :hug:

mau-mau
Závislačka 3217 příspěvků 26.03.18 10:58

@Mutlice Ashermanův syndrom hlásím doktorovi pokaždé, ať koukne, jestli tam není :lol: :lol: Klasická obava :palec: Docela mě uklidnilo, když jsem zjistila, že to vysávají podtlakem a neškrábou jako meloun. U toho podtklaku je menší šance, že to bude až na dřeň. Omluva citlivějším povahám za terminologii :mrgreen:

Mutlice
Kecalka 188 příspěvků 26.03.18 11:00

@mau-mau já myslela, že to právě škrábou… z čeho pak tolik krve a sraženin…? :o a taky jsem žila v tom, že UZ běžně u gynekologa na prohlídce srůsty neodhalí, pouze hysteroskopie. nevíte tedy jak to je…? i ta doktorka, když mě přijímala mi říkala, že se kyretou seškrábne sliznice a pak odsává… :( uf no je to prostě hnus…

Mutlice
Kecalka 188 příspěvků 30.03.18 07:05

Ahoj, píšu jen pro ty, kdo budou hledat nějaké info. Také jsem vždy ráda za všechny zkušenosti. Zamlklý potrat v 9tt. Revize 27. 2. u Apolináře. MS se dostavila ve středu (28. 3.) - tedy 29 dní po revizi. Je hodně silná, ale to myslím je běžné. chci takto povzbudit všechny, koho čeká revize, nebo kdo čeká na MS po revizi. ani komplikace nemusí znamenat, že to bude špatné i s cyklem. Tedy samozřejmě doufám, že to nezakřiknu. ale bála jsem se srůstů, což se většinou projevuje žádnou nebo slabou MS po revizi. Snad je toto znamení, že to bude OK. a také zkušenost se sraženinami. Měla jsem dva dny po revizi sraženiny v děloze 30 mm, což je fakt hodně, a povedlo se vyhnat dvěma injekcemi (2 dny po revizi jedna injekce, po 5 dnech druhá). Němela jsem naštěstí horečku, zánět atd, pak se to asi řeší hůř. Bolelo mě břicho jako čert, říkal přítel, že jsem byla uplně zelenobílá, když mě vezl dva dny po revizi znovu k Apolináři. Tam doktor zvažoval, že je to na hraně mezi injekcí a druhou revizí. Umluvila jsem ho k injekci a jsem ráda. Jasně, že nikoho nenavádím, někdy asi není jiné řešení, a je to na doktorech. ale i 3 cm (!!!) sraženin se dá odplavit při troše štěstí bez druhého zákroku. Pila jsem kontryhel, možná také pomohl. Hlavu vzhůru všem! a snad se i ke mě začíná zase otáčet štěstí čelem po tom potratu :oops:

mau-mau
Závislačka 3217 příspěvků 31.03.18 05:28

@Mutlice no vida :palec: :potlesk: Tak držím palce v další snaze :hug:

Mutlice
Kecalka 188 příspěvků 01.04.18 21:58

@mau-mau děkujuuuuu :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >