Otěhotnění po potratu ve 25.tt

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.18 14:38
Otěhotnění po potratu ve 25.tt

Dobrý den,

jsem momentálně 2 týdny po vyvolávaném potratu ve 25.tt. Holčičce zjistili vadu neslučitelnou se životem. Úplně nás to zlomilo, ale stále doufáme, že se brzo po šestinedělí zadaří. Dle doktorů se můžeme snažit hned, když nebyla revize. Vím, že těchto diskuzí je tu mnoho, ale chtěla bych ji tak nějak obnovit. Máte některá zkušenost? Za jak dlouho se vám podařilo znovu otěhotnět? Pily jste kontryhel nebo braly nějaké jiné vitamíny?

Moc děkuji všem za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
GirlsNick
Kecalka 402 příspěvků 23.03.18 14:48

Dobrý den, moc mě Vaše situace mrzí. Sama jsem teď ve 23tt (zatím vše v pořádku) mohu se zeptat jak Vám to zjistili? Děkuji a držte se! Určitě se Vám podaří opět otěhotnět. :srdce:

barabrambora
Kecalka 421 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 15:07
@Anonymní píše:
Dobrý den,

jsem momentálně 2 týdny po vyvolávaném potratu ve 25.tt. Holčičce zjistili vadu neslučitelnou se životem. Úplně nás to zlomilo, ale stále doufáme, že se brzo po šestinedělí zadaří. Dle doktorů se můžeme snažit hned, když nebyla revize. Vím, že těchto diskuzí je tu mnoho, ale chtěla bych ji tak nějak obnovit. Máte některá zkušenost? Za jak dlouho se vám podařilo znovu otěhotnět? Pily jste kontryhel nebo braly nějaké jiné vitamíny?

Dobrý den, zažila jsem ve 22. týdnu. My jsme nakonec čekali 3 roky kvůli mému psychickému stavu. Po roce a půl se mi rozjela úzkostná + panická porucha a brala jsem antidepresiva a chtěla jsem se nejdřív dát dohromady. Nakonec všechno dobře dopadlo a mám zdravou holčičku. Výsledky genetiky máte? Ono se většinou zjistí, že vada je náhodná a další těhotenství je v pořádku. Vitamíny nic nepokazí. Já jsem teď v těhotenství brala femibion.

barabrambora
Kecalka 421 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 15:08

@GirlsNick Většinou se zjistí na velkém ultrazvuku. Bývají to vady srdce a mozku.

Cleria
Povídálka 35 příspěvků 23.03.18 15:29

Je mi to moc líto. Já zažila spontánní potrat v 16 TT, což je tedy dříve, ale už to byl vlastně porod, takže předpokládám, že pro tělo to nebude tak diametrální rozdíl. Plus jsem měla revizi. Otěhotněla jsem už po třech měsících, i doktoři se divili. Takže jsem rodila téměř přesně po roce od potratu. Ovšem v prvním trimestru jsem měla velký hematom a bylo to dost velké riziko. Doktoři mi to sice neřekli, ale nevím, jestli to nebylo tím, že byla děloha hned zase namáhána. Ale naprosto chápu, že jediné, co chceš, je být znova těhotná. Držím palce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.18 19:54
@GirlsNick píše:
Dobrý den, moc mě Vaše situace mrzí. Sama jsem teď ve 23tt (zatím vše v pořádku) mohu se zeptat jak Vám to zjistili? Děkuji a držte se! Určitě se Vám podaří opět otěhotnět. :srdce:
Byla jsem na obyčejné kontrole v 24+2 tt a doktor se mne zeptal, co mi řekl doktor na velkém utz ve 20tt na stín u plic. Řekla jsem, že nic no a pak mě poslal do Fakultky. Tam mi zjistili, že má malá celou levou plíci buď nádor nebo cystu, pravá se ani nevyvinula a srdce je z levé strany přetlačeno do pravé. Řekli mi to v pondělí, že ji musím porodit a vzali mě až ve stredu, takže jsem ještě dva dny cítila pohyby, bylo to strašné :,( porod vyvolávaný hrůza. Prý se plíce vyvíjí nejpozději proto to dříve neviděli.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.18 19:57

Ano výsledky mám, s genetikou to nemá co dělat, prý 5% těhotenství končí vývojovou vadou, prostě to prý byla blbá náhoda :( Psychicky na tom nejsem dobře, ale jako jediný lék vidím zase otěhotnět. Nechci se ale na to upínat, abych pak akorát neměla stres. Mám doma dvouletého raubíře, který mě drží, ale i tak to bolí :(

barabrambora
Kecalka 421 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 21:19
@Anonymní píše:
Ano výsledky mám, s genetikou to nemá co dělat, prý 5% těhotenství končí vývojovou vadou, prostě to prý byla blbá náhoda :( Psychicky na tom nejsem dobře, ale jako jediný lék vidím zase otěhotnět. Nechci se ale na to upínat, abych pak akorát neměla stres. Mám doma dvouletého raubíře, který mě drží, ale i tak to bolí :(

Neboj, další těhotenství bude v pořádku. Byla to jenom blbá náhoda. Budeš pořádně sledovaná. Já jsem chodila na podrobný ultrazvuk každé 3 týdny. Nervy to byly hrozné a měla jsem od začátku problémy, ale jsem ráda že jsme to ještě jednou zkusili. Já vím, že je to strašný nápor na psychiku a hrozně to bolí, ale čas opravdu pomůže a samozřejmě další těhotenství. A ještě doporučuju skupinu Prázdná náruč. Je tam plno holek se stejným osudem a vyslechnou, poradí. Budu držet palce ať vám to co nejdřív vyjde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.18 21:28
@barabrambora píše:
Neboj, další těhotenství bude v pořádku. Byla to jenom blbá náhoda. Budeš pořádně sledovaná. Já jsem chodila na podrobný ultrazvuk každé 3 týdny. Nervy to byly hrozné a měla jsem od začátku problémy, ale jsem ráda že jsme to ještě jednou zkusili. Já vím, že je to strašný nápor na psychiku a hrozně to bolí, ale čas opravdu pomůže a samozřejmě další těhotenství. A ještě doporučuju skupinu Prázdná náruč. Je tam plno holek se stejným osudem a vyslechnou, poradí. Budu držet palce ať vám to co nejdřív vyjde.

Moc děkuji, snad ano. Akorát nevím a už si ani nepamatuju to šestinedělí se synem, nevím ani jak poznám ms od očistků, s malým jsem ms ani neměla, kojila jsem. Jsou to dva týdny a přijde mi to čekání nekonečné :(

barabrambora
Kecalka 421 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 21:38
@Anonymní píše:
Moc děkuji, snad ano. Akorát nevím a už si ani nepamatuju to šestinedělí se synem, nevím ani jak poznám ms od očistků, s malým jsem ms ani neměla, kojila jsem. Jsou to dva týdny a přijde mi to čekání nekonečné :(

Já vím, vydrž. Kdyby tak šlo prostě ten čas přeskočit nebo prospat. Bude to teď smutné období. A s tím šestinedělím asi neporadím. Ale matně si vzpomínám, že MS dorazila hned po těch 6 ti týdnech. Kup si vitamíny, stejně by se měli brát aspoň měsíc. Jen ten kontryhel nevím, někdo píše že mu to pomohlo a někomu to rozházelo totálně cyklus.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.18 21:55
@barabrambora píše:
Já vím, vydrž. Kdyby tak šlo prostě ten čas přeskočit nebo prospat. Bude to teď smutné období. A s tím šestinedělím asi neporadím. Ale matně si vzpomínám, že MS dorazila hned po těch 6 ti týdnech. Kup si vitamíny, stejně by se měli brát aspoň měsíc. Jen ten kontryhel nevím, někdo píše že mu to pomohlo a někomu to rozházelo totálně cyklus.

Aha tak snad pomůže, my se s prvním snažili přes rok a druhé nám vyšlo za dva měsíce. Před druhým jsem pila právě kontryhel do 15 dne cyklu a snad poprvé jsem měla cyklus jako z učebnice. Ještě beru kys. listovou tak snad se zadaří… Mám tady ještě nějaké těhotenské vitamíny, ale ty si asi nechám na potom. :nevim:

barabrambora
Kecalka 421 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 22:02
@Anonymní píše:
Aha tak snad pomůže, my se s prvním snažili přes rok a druhé nám vyšlo za dva měsíce. Před druhým jsem pila právě kontryhel do 15 dne cyklu a snad poprvé jsem měla cyklus jako z učebnice. Ještě beru kys. listovou tak snad se zadaří… Mám tady ještě nějaké těhotenské vitamíny, ale ty si asi nechám na potom. :nevim:

Tak pokud ho máš vyzkoušený, tak bych to zkusila. Já jsem brala ten femibion už měsíc před otěhotněním. Je dobré brát je už dřív. Ale pokud vám dělali krevní testy, tak určitě kontrolovali i nějaké ty mutace na které se musí brát ta naštěpená listovka a jestli to bylo v pohodě, tak obyčejná listovka by měla stačit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 10:28
Moc prosím o radu

Ahoj holky sem tady odedeška nová a moc bych potřebovala poradit v lednu jsem 2× do měsíce ktvacela mimo měsíčky nikdy se mi to nestalo tak sem 8.2.sla k doktorovi kteréj mi řekl že sem těhotná ale jelikož mě nic nebolelo prsa nic tak řekl že podle toho krvácení se to usazovalo nebo při prvních mes se to vylouči nic víc mi neřekl je mi 22a s manželem jsme se o miminko nesnažili tak to byl pro mě šok za 2dny sem to nevydržela a jela jsem na pohotovost kde mi hcg vyšel negativně nejhorší 10dni čekání taky že se 18.2měsíčky dostavili a mimi se odloučilo 26.2jsem šla na kontrolu a pan doktor mi řekl že je děloha čistá jak z učebnice a můžeme se snažit o miminko hned ten týden sme se začali snažit a 18.3už se měsíčky nedostavili 20.3 jsem si dělala test a pozitivní šla jsme k doktorovi kteréj mi řekl že sliznice je zvýšená a že je to náznak na těhotenství týden na to jsem jela zas na ambulanci kde mi vzali hcg které mělo nějakých 1550myslím nejsem si teď jísta ten papír kde jsem to měla napsané mi dokrot dal do karty jinak mimi mělo 0,5mm teď 3.4 jsem byla na kontrole kde mi dokrot dal znova ultrogestan a regenesis max a prohlédl mě prsa bolí už jakou dobu ale mám velké bolesti břicha jako při mesickach a žádá někdy bolí mám výtok pořád a nemůžu teď skoro jist mám pocit že mám plný žaludek a chce se mi zvracet při pomyšlení na jídlo jinak dokrot řekl že mimi má od týdeni kontroli 8,5mm a že podle mesickach bych měla začít 8tt ale já vím že od doby kdy jsme se snažili je to teď skoro 6tt a dokrot mi zas řekl že to vypadá na 4ttno zmatek že?(nejradši bych pana doktora změnila) Na ambulanci mi minulý týden řekla doktorka že jsem v 5+4tt ten doktor mě pěkně vyděsil sem tak zmatená a ještě mi řekl že je to po samovolnému potratu brzo na otěhotněni že můžu zas potratit bože nikdy bych to nechtěla zažít ten pocit
Prvně mi řekl ať se snažíme a když to vyde tak mě děsí že o něj můžu přijít holky prosím poraďte mi já sem úplně zoufalá bojím se aby se to zas nestalo
Omlouvám se za tak dlouhou slohovku :))
Přikládám fotku z 3.4.

Bianka28
Povídálka 31 příspěvků 18.04.18 14:22
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Ahoj… Měla jsem konec ve 24tt, samovolny, odumřelý plod. Bylo to mé prvni těhotenství.
Otehotnela jsem po roce a mam uz 3 zdravé deti. Pricinu nezjistili, genetika v pořádku. Pravdepodobne se odloucila placenta od dělohy.
Je mi to moc lito, hlavně nezoufat.
Lepší je pockat, aby se telo dalo do pořádku.

Lištička87
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 1 inzerát 21.04.18 19:42

Muzu se zeptat…na genetiku vas vaš gynekolog poslal automaticky? Ja rodila 25+1, ale broucek nam po 40 dnech odesel…a nikdo me na zadna vysetreni neposlal..ja bych ale chtela..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >