Menstruace po porodu

300
5.1.07 20:34

Menstruace po porodu

Jsme měsíc po porodu a už jsem dostala menstruaci. Je to hruza. Krvacím ještě silněji jak hned po porodu. Už je to tři dny a vubec se to nemírní. Všude se píše, že pokud plně kojim, a mám dostatek mléka, tak by to tak nemělo být. Mléka mám opravdu hodně, mohla bych ještě kojit dvojčata. Kojím co dve až tři hodiny. Máte někdo s tímhle zkušenosti? Není třeba něco špatně? To znamená, že bych se měla poohlédnout po nějaké antikoncepci. To mám radost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6927
5.1.07 20:39

Ahoj,

moje prvni MS po produ byla taky neobvykle silna, tak jsem nekrvacela ani po porodu, druha uz byla trosku slabsi, ale stale to neni co to bylo. ja sice uz nekojim, a uzivam antikoncepci, ale stale je to na me silne. Zrejme to tak ma byt, a vse se da do poradku az se telo zahoji. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
5.1.07 21:06

Ahojky, já jsem to poprvé dostala když bylo malé asi 5 měsíců, byla plně kojená a kojím dodnes. Prý se to stává, že se tělo prostě vrátí do normálu i když kojíme. Po antikoncepci se určitě poohlédni a neboj, všechno je v pořádku!
Jenom prostě nemáme takové štěstí jako ty maminky, které kojí a menstruaci nemají. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8869
5.1.07 21:30

Každé tělo reaguje jinak. Já jsem hned po šestinedělí začala užívat Cerazete a po týdnu užívání jsem dostala MS. Takže jsem MS dostala při kojení a současném užíváni antikoncepce, při které MS nebývá 8O A pak se v tom vyznejte 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
5.1.07 21:48

Menstruace po porodu

Já slyšela, že pokud se nekojí pravidelně max. po těch třech hodinách i v noci - pokud ti třeba mimi v noci spinká kojíš po delší době, tak tělo vydá impuls, že už se přestává kojit a může začít menstruace.
Já jsem přes den kojila po hodině a v noci malá spinkala, začala jsem špinit, pak se malá začala častěji budit a ustalo to a vydrželo to do 7. měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
6.1.07 09:25

Beruško, já teda stále nemenstruuju a to je malé 6,5 měsíce a kojení bylo od začátku hodně problematické - pila ode mě spíš na žízeň a zbytek má z flašky. Teď už skoro nekojím, jenom v noci a na zapití kaše a zeleninky, protože mi nechce pít ani vodu ani čaj. Ale v 6tinedělí jsem začala krvácet a trvalo to asi tak týden - myslela jsem si, že je to už menses, ale od té doby se to nevrátilo. Možná jsem se víc natáhla a znovu se otevřely rány, nebo co… K doktorovi jsem s tíma ani nešla. Po 6tinedělní prohlídce zkonstatoval, že je vše v pořádku, tak jsem se s tím netrápila. Teď už spíš začínám být nervózní, že už skoro nekojím a menses nikde, ale to už je zase s jiného soudku…
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5255
6.1.07 12:53

AHojky,
já dostala první MS po porodu sice až po 11 měsících, ale byla tak strašně silná, že to snad ani nebylo možné. Na noc mi nestačila silná vložka a tampon.
Doktorka mi na to napsala Ascorutin.
Antikoncepci jsem pak hned začala brát Cerazete , do té doby jsem nic nebrala. Teď mám druhou menstruaci, silná byla jen asi 3 dny, ale vleče se už 2 týdny. Též jsem byla na gyndě a opět mám brát ascorutin. Pokud by se to nezlepšilo, tak mi nějak upraví hormony. To ještě nevím jak.
Pořád kojím A malé už byl rok.

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
6.1.07 13:04

ja si myslim, ze je to velmi individualni. Radeji bych se mozna nechala pro klid duse zkouknout na gynde. Ja jsem u starsi dcery mela svou prvni menses az po uplnem ukonceni kojeni (v 11.mesicich), u syna uz ji mam ted a to jeste 2denne kojim. Taky ji mam silnejsi nez driv. Apozor, kojeni neni antikoncepce, cili i kdyz nemas menses, musis se nejak chranit. Pak jsou z toho ty nahody a deti po roce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
6.1.07 14:54

Tak dnešní den je vrchol. Uz je to 4tyři dny a pořád to neslábne. Ba naopak. Málem jsem si přihodila dokonce trapas. Vzala jsem malou do kočárku, že jdem na procházku, ať se trochu vyspí. Předtím než jsme vyšly jsem si měnila vložku. No sešly jsme z kopce a já zjistila, že mám kalhoty až po kolena od krve. Ještě, že jsem si vyjimecně dala dlouhý kabát. Musím teď chodit měnit co 20 minut. Tohle mi příjde už trochu divné. Mělo by mi to už snad slabnout a né zesilovat. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
6.1.07 15:19

Berusko je to teda síla, ale myslím, že je to normální. Taky jsem měla takovou menstruaci po porodu,ale jen jednou a teď už se neukázala.Je fakt, že ale beru antikoncepci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
6.1.07 16:15

Beruska, tak ja jsem zacala menstruovat az po uplnem skonceni kojeni ( po 11- ti mesicich ), nejmladsi Mikulda je jeste kojeny a jeste nic, takze pocitam, ze zacnu i ted mens. az prestanu kojit.

Moje prvni MS po dceri byla taky desne silna, co hodina, to nova vlozka, prislo mi jako by ze me sla jeste ta stara krev po porodu, jako kdyby se telo jeste jednou vycistovalo.
Ale u tebe mi to prijde az moc, kdyz uz takhle krvacis ctyri dny, asi bych tomu D. zavolala, za to nic nedas.

Jo a jeste kojeni neni antikoncepce, jak si hodne lidi mysli. I kdyz kojis a nemas MS, muzes otehotnet :! :! :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
6.1.07 16:36

Já jsem dostala menzes až jak bylo malému 9 měsíců, jenže od té doby nic. Bývá menstruace po porodu pravidelná, nebo se časem srovnává? Těhotenství jsem zrovna neplánovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
6.1.07 17:46

Menstruace po porodu

To se mi zdá taky docela síla. Já měla první menstruaci po porodu úplně jako před otěhotněním (když bylo malé skoro 8 měsíců a kojím 6× denně). Já bych určitě zašla na gyndu.
Přeju ať je to brzy v pořádku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
6.1.07 17:52

menzes

Ahojky,
tak ja dostala menstruaci, kdyz bylo dceri necelych 8 mesicu a trvala skoro 3 tydny. Byla jsem hrozne odkrvena, skoro na omdleni a musela jsem to dohanet zelezem. Od te doby jsem ji nemela, ale dr. rikal, ze je to zcela normalni… (protoze porad kojim.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
6.1.07 17:53

menzes

Ahojky,
tak ja dostala menstruaci, kdyz bylo dceri necelych 8 mesicu a trvala skoro 3 tydny. Byla jsem hrozne odkrvena, skoro na omdleni a musela jsem to dohanet zelezem. Od te doby jsem ji nemela, ale dr. rikal, ze je to zcela normalni… (protoze porad kojim.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama