Mentální postižení při porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leila96
Stálice 52 příspěvků 29.04.19 15:38
Mentální postižení pri porodu

Zdravím,
Chtěla bych se na něco zeptat, jako malá jsem měla střední mentální retardaci, z které jsem se dostala na lehkou mentální retardaci. Maminka mi řekla že, sestřička zatlačila moji hlavičku zpatky, říkala sestře ze bude rodit a sestřička prý řekla že ještě ne. Vrtá mi hlavou jestli to nebylo tehdy jinak..Může se tohle stát? Ze sestřička zatlači miminku hlavu zpatky? Asi to sem nepatří, ale budu rada za kazdou radu. :zed:

Příspěvek upraven 29.04.19 v 16:04

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Leila96
Stálice 52 příspěvků 29.04.19 15:40

Jinak to byl maminky 3 porod. A vím, ze jsem byla neplánovana. S mamkou mam kladny vztah, i kdyz me celý život podceňuje.

Leila96
Stálice 52 příspěvků 29.04.19 15:43
@Leila96 píše:
Zdravím,
Chtěla bych se na něco zeptat, jako malá jsem měla těžkou mentální retardaci, z které jsem se dostala na lehkou mentální retardaci. Maminka mi řekla že, sestřička v porodnici zatlačila moji hlavičku zpatky, říkala sestře ze bude rodit a sestřička prý řekla že ještě ne. Vrtá mi hlavou jestli to nebylo tehdy jinak..Může se tohle stát? Ze sestřička zatlači miminku hlavu zpatky? Asi to sem nepatří, ale budu rada za kazdou radu. :zed:

Přijde mě to jako lež, protoze v porodnici by měli byt zkušený lidi.

stock
Echt Kelišová 8571 příspěvků 29.04.19 15:56
@Leila96 píše:
Zdravím,
Chtěla bych se na něco zeptat, jako malá jsem měla těžkou mentální retardaci, z které jsem se dostala na lehkou mentální retardaci. Maminka mi řekla že, sestřička zatlačila moji hlavičku zpatky, říkala sestře ze bude rodit a sestřička prý řekla že ještě ne. Vrtá mi hlavou jestli to nebylo tehdy jinak..Může se tohle stát? Ze sestřička zatlači miminku hlavu zpatky? Asi to sem nepatří, ale budu rada za kazdou radu. :zed:

Tak koukni na tohle https://www.cosmopolitan.com/…rth-lawsuit/

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19954 příspěvků 29.04.19 15:56
@Leila96 píše:
Zdravím,
Chtěla bych se na něco zeptat, jako malá jsem měla těžkou mentální retardaci, z které jsem se dostala na lehkou mentální retardaci. Maminka mi řekla že, sestřička zatlačila moji hlavičku zpatky, říkala sestře ze bude rodit a sestřička prý řekla že ještě ne. Vrtá mi hlavou jestli to nebylo tehdy jinak..Může se tohle stát? Ze sestřička zatlači miminku hlavu zpatky? Asi to sem nepatří, ale budu rada za kazdou radu. :zed:

Tak těžkou mentální retardaci, ze které se dostaneš na lehkou bych chtěla vidět.

Leila96
Stálice 52 příspěvků 29.04.19 16:05

@hanka.br. opraveno.

kve-tinka
Závislačka 4991 příspěvků 3 inzeráty 29.04.19 16:12

Hlavicku uz nezatlacis…spise bych chapala, ze jsi byla dlouho v porodnich cestach, ale “cpat” hlavicku nazpet :roll:

Leila96
Stálice 52 příspěvků 29.04.19 16:15

@kve-tinka Takhle mi to mamka rekla, ze mi sestra tlacila hlavu zpatky :expressionless: taky mi to prijde divny a proto jsem zalozila tuto diskusi.

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 29.04.19 16:16

To nevim jak by se porodni as povedlo zatlacit hlavicku zpet a proc by se o to snazila. otazka je jestli jsi mela u porodu dostatek kysliku a nemela treba krvaceni do mozku. amaminka ma intelekt v norme? sourozenci taky?

Russet
Neúnavná pisatelka 15842 příspěvků 29.04.19 16:19
@Leila96 píše:
@kve-tinka Takhle mi to mamka rekla, ze mi sestra tlacila hlavu zpatky :expressionless: taky mi to prijde divny a proto jsem zalozila tuto diskusi.

Když je venku hlava, tak už moc tlačit nejde. Nejspís jen mámě řekli, ať teď netlačí. Ale mimino určitě necpali zpět :zed: Jak ses, prosím, uzdravila z té střední mentální retardace? :jazyk: Spíš tě předtím špatně diagnostikovali.

Leila96
Stálice 52 příspěvků 29.04.19 16:21

@Teresa.p Ano všichni maji intelekt v normě. Takze mi tedy asi maminka lhala.Kdyz se ji zeptám jak to bylo odpovi mi ze sestricka tlacila na hlavicku zpatky :expressionless:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19954 příspěvků 29.04.19 16:23
@Leila96 píše:
@hanka.br. opraveno.

Ono je to jedno, ani z té střední se neuzdravíš, ta prostě je. Má to nějaký smysl? Tvůj písemný projev neodpovídá žádné mentální retardaci. Ani schopnost hbitě opravit příspěvek.

stock
Echt Kelišová 8571 příspěvků 29.04.19 16:23

@kve-tinka asi tlačit nazpet/zadrzet jde. Koukni na ten länk, co jsem ji poslala. Ta matka za to utrpeni/jejich pochybení dostala 16 mil. odškodné.

chs.jasmin
Echt Kelišová 9391 příspěvků 29.04.19 16:23

@Leila96

Ahoj,

já když rodila, tak když šla hlavička, došly mi síly, já se chtěla nadechnout a setsřička také zatlačila malé hlavičku zpátky - další kontrakce už byla hlavička venku a další i tělíčko. Holka je zdravá :nevim: Bylo to proto, že jsem prostě neměla už sílu, bylo to mimo kontrakci a tak aby nebylo zbytečné poranění, kdyby hlavička zustala jen z části venku. Já sama bych o tom nevěděla, kdyby mi to neřekl manžel :-)
nebylo to tedy, že by celá hlava byla venku, nebylo to ani po ouška :nevim: Nemyslela to třeba takto? :think:

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 29.04.19 16:23

Nemas treba vyvojovou dysfazii? tam lze klamat pri verbalnim testu a muze vyjit stredni retardace a po case se dostat ma lehlou nebo z lehke do normy. u praktika se muzes podivat do karty na zpravu o novorozenci. tam je napr kolim jsi male apgar score po porodu nebo jine komplikace-kriseni apod. maminka si spise tohle vymyslela, kdyz jsi se ptala na duvod, aby te to netrapilo. d

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama