Sterilizace po 2 sekci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 22:28
Sterilizace po 2 sekci

Dobrý den. Omlouvám se za anonym, ale necítím se mluvit o tom „verejne“. Můj první porod byl nepostupující a dceri začaly klesat ozvy atd takže byla provedena sekce. Ted čekáme druhe mimi. Predpokladam ze i druhý porod bude proveden sekci. Můj dotaz zni. Je mi teprve 24 ale proplatila by mi pojišťovna sterilizaci? Další mimi neplánuji, v rodině mam trombózu (antikoncepci tudíž už nechci) + ty dvě sekce. Mate některa zkušenost? Díky za odpověď.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
tini
Ukecaná baba ;) 1578 příspěvků 28.04.19 22:34

Mam pocit, ze ano.Kdyz to chce nekdo extra, tak plati, ale v ramci sekce by to melo byt hrazene, ale nevim to 100%

Sashie
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 28.04.19 22:51

Měla by to platit pojišťovna. Ale chce to vyřídit předem, až budeš příště na kontrole, tak se domluv se svým gynekologem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 22:57

Dle meho proplati, ale musis si to vyridit vcas, pred zakrokem je treba podepsat dva informovane souhlasy v odstupu nejmene 15 dnu. Chtela jsem taky, ale nestihla jsem to… A res to s porodnici (mne bohuzel naplanovali termin sekce 13 dnu po prichodu do poradny, o teto podmince jsem nevedela a nestihlo se to, redatovat odmitli, i kdyz slo o 3. sekci a 40. na krku).

Janli
Echt Kelišová 8442 příspěvků 28.04.19 23:00

Sterilizaci po druhé sekci ti zaplatí pojišťovna bez ohledu na věk. Podmínka je, že žádost musí být sepsaná minimálně dva až tři týdny před porodem! Takže doporučuji zajít na začátku osmého měsíce do vybrané porodnice a žádost tam sepsat. Kdyby jsi začala rodit hned na začátku devátého měsíce, ať to máš pořešeno. Žádost sepsaná v jiné porodnici platná není. A doporučuji si nechat úplně odstranit vejcovody, ne je jen podvázat. Dost významně to snižuje riziko rakoviny vaječníků. Ale v každém případě to opravdu dobře promysli. Jsi mladá a pořád je tam možnost, že ještě po jednom dítěti zatoužíš. Otěhotnět by jsi pak mohla jen s pomocí IVF a komplet by jsi si to hradila. Obnáší to cca 80tisíc.

pocker
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 28.04.19 23:06

Jsi ještě hodně mladá, dobře to zvaž, nikdy nevíš jestli nezatoužíš třeba po 30. po dalším dítěti..

Ennny
Závislačka 3548 příspěvků 28.04.19 23:10

@pocker :roll: na to se nikdo neptal

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18988 příspěvků 28.04.19 23:12
@Ennny píše:
@pocker :roll: na to se nikdo neptal

Ale vždyt on má pravdu! Je to mladá holka a po 30ce může uvažovat úplně jinak! Napsala bych jí totéž ;)

Ennny
Závislačka 3548 příspěvků 28.04.19 23:13

@pe-terka a já kdybych měla tu možnost udělám to stejné co zakladatelka

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18988 příspěvků 28.04.19 23:16
@Ennny píše:
@pe-terka a já kdybych měla tu možnost udělám to stejné co zakladatelka

a já zas ne, protože mám odlišnou zkušenost :think: A obě dvě máme právo ji sem napsat :kytka:

Ennny
Závislačka 3548 příspěvků 28.04.19 23:17

@pe-terka ale ona se neptala jaký na to máme názor ale jestli to jde.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18988 příspěvků 28.04.19 23:19
@Ennny píše:
@pe-terka ale ona se neptala jaký na to máme názor ale jestli to jde.
šmarjá, tak jí napsal, at to zváží :roll: Nikdo jí nic nevyčítá ani nemoralizuje, tak se snad nic nestalo :? Bud si z toho ona něco vezme nebo ne, nikdo jí nic nevnucuje 8)
Ennny
Závislačka 3548 příspěvků 28.04.19 23:22

@pe-terka no protože ona si to jen tak vymyslela u večerní kávy tak to tu napsala:roll: :zed:

BaruSed
Povídálka 23 příspěvků 29.04.19 01:07

Musíš mít sepsanou žádost, pár týdnů před termínem porodu :) Já antinu brát nechci kvůli hormonum, uvažuji nad tělískem a teď se mlátim do hlavy, že jsem do toho podvazani nešla :) Nevěděla jsem, že u císaře je to zadarmo :zed: Je mi taky 24 a vím, že 2 děti jsou maximum :)

Ennny
Závislačka 3548 příspěvků 29.04.19 01:44

@BaruSed my přece nemůžeme vědět co chceme, ostatní to vi za nás líp :roll: jsem ráda že nás je víc co to tak mají :kytka: tak vím že dvě je max. ale já neměla tu možnost volby páč jsem rodila spontánně, tak musím doufat že nezklame tělísko 8)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama