Merino/hedvabi body

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
susacek
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 09.06.10 14:49
Merino/hedvabi body

Po te co jsem si vcera s Davidkem v Ergu v lese pekne dala do tela a taky se poradne vzpotila, bylo rozhodnuto o porizeni bodycka z merino vlny/hedvabi od Engelu. Ja na sobe funkcni tricko mela, ale Davidek byl na brisku cely mokry - mel jen triko. :-(
Mate s timto body zkusenosti? A hlavne me zajima zda na to body musi prijit jeste bavlnene tricko nebo ne. Je tam psane, ze vlna zadrzuje vlhkost. Ovsem duveruj ale proveruj.

Reakce:
Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 09.06.10 15:05

Nedávala bych na to už nic, obzvlášť né v těchto vedrech.
Za chvilku se taky chystáme ven a půjdeme asi jen v body (já mám od značky Cosilana).

susacek
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 09.06.10 15:20

cappy: a co ti to body udela s tvym potem a mrnouskovym potem? Zadrzi to?
V nejake diskuzi jsem se docetla, ze to Cosiliana body je uspusobene pro latkovky, ze je dole sirsi ci co. Latkovky nam bohuzel nebyly doprany :cry: Tak vyzkousime tohle od Engelu. Je teda drazsi. :cert:

Brontik
Kelišová 7168 příspěvků 09.06.10 15:20

Ahoj,
jestliže je to body ze směsi vlna/hedvábí (jaké? - umělé, přírodní?), tak už bych mu na to bavlněné tričko nedávala.
Podle http://www.vlnashop.cz/InfoPage.asp?…

je vlna „schopná pohlcovat vodu až do 35 procent své hmotnosti. Přitom zůstává na dotyk suchá a vlhkosti se snadno zbaví, jakmile okolní prostředí přestane být mokré. Proto oděv z vlněné látky také výborně pohlcuje pot z těla a vypařuje ho do okolí.“

Vím, že je to z „komerčních stránek“, ale když zalovím v paměti po tom, co jsme se učili ve škole, tak by to být nesmysl nemusel. :wink:

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 09.06.10 16:41

Ten pot to pořádně nasákne.
Když jsem vyndala Matyho z šátku, body bylo na bříšku mokré, ale Maty byl suchý ;-)
Zato já jsem měla záda durch, takže ještě potřebuji něco pro mě.

Jo a to body do 10 minut uschlo, vyvětralo :palec:

vulpes
Kelišová 5053 příspěvků 09.06.10 17:08

Mám s vlastnostmi Merino+hedvábí zkušenost dobrou :palec: , ale kupovala bych už jedině jiné značky, od Engela už nikdy. Mám od nich 2 body pro kluka a 4ks triček pro dospělé a ÚPLNĚ VŠECHNO SE NÁM SRAZILO :cert: Upozorňuji, že jsem to prala a sušila dle návodu, v ruce, hlídala jsem teplotu vody jak v laboratoři, prostě péče neuvěřitelná a srazilo se vážně všechno, buď hned při první praní, nejdéle při druhém. Rekord drží můj muž, kterému se srazilo propocené tričko, když ho sundal a dal sušit. Vzhledem k ceně min. 800,–/triko - nic moc výsledek. :-?
Příště si radši koupím dražší značku, ale kterou budu moci prát normálně v pračce a vydrží to!!!

Betula
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 09.06.10 18:48

Jedna zásada je, že buď máte funkční oba, nebo aspoň mimino, když máš funkční oblečení jako je moira (jestli jsi tedy meněla vlnu) a tak tak od tebe odvede pot a nasákne to bavlna co má mimi.

S bodyčkem od Engela mám dobrou zkušenost, dospělá trika se nám taky srazila. Cosalina je dobrá a určitě jí můžeš dát i na jednorázovku, body se přizpůsobí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >