Reklama

Merino/hedvabi body

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

susacek
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 09.06.10 14:49
Merino/hedvabi body

Po te co jsem si vcera s Davidkem v Ergu v lese pekne dala do tela a taky se poradne vzpotila, bylo rozhodnuto o porizeni bodycka z merino vlny/hedvabi od Engelu. Ja na sobe funkcni tricko mela, ale Davidek byl na brisku cely mokry - mel jen triko. :-(
Mate s timto body zkusenosti? A hlavne me zajima zda na to body musi prijit jeste bavlnene tricko nebo ne. Je tam psane, ze vlna zadrzuje vlhkost. Ovsem duveruj ale proveruj.

Reklama

Reakce:

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 09.06.10 15:05

Nedávala bych na to už nic, obzvlášť né v těchto vedrech.
Za chvilku se taky chystáme ven a půjdeme asi jen v body (já mám od značky Cosilana).

susacek
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 09.06.10 15:20

cappy: a co ti to body udela s tvym potem a mrnouskovym potem? Zadrzi to?
V nejake diskuzi jsem se docetla, ze to Cosiliana body je uspusobene pro latkovky, ze je dole sirsi ci co. Latkovky nam bohuzel nebyly doprany :cry: Tak vyzkousime tohle od Engelu. Je teda drazsi. :cert:

Brontik
Kelišová 7146 příspěvků 09.06.10 15:20

Ahoj,
jestliže je to body ze směsi vlna/hedvábí (jaké? - umělé, přírodní?), tak už bych mu na to bavlněné tričko nedávala.
Podle http://www.vlnashop.cz/InfoPage.asp?…

je vlna „schopná pohlcovat vodu až do 35 procent své hmotnosti. Přitom zůstává na dotyk suchá a vlhkosti se snadno zbaví, jakmile okolní prostředí přestane být mokré. Proto oděv z vlněné látky také výborně pohlcuje pot z těla a vypařuje ho do okolí.“

Vím, že je to z „komerčních stránek“, ale když zalovím v paměti po tom, co jsme se učili ve škole, tak by to být nesmysl nemusel. :wink:

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 09.06.10 16:41

Ten pot to pořádně nasákne.
Když jsem vyndala Matyho z šátku, body bylo na bříšku mokré, ale Maty byl suchý ;-)
Zato já jsem měla záda durch, takže ještě potřebuji něco pro mě.

Jo a to body do 10 minut uschlo, vyvětralo :palec:

vulpes
Kelišová 5016 příspěvků 09.06.10 17:08

Mám s vlastnostmi Merino+hedvábí zkušenost dobrou :palec: , ale kupovala bych už jedině jiné značky, od Engela už nikdy. Mám od nich 2 body pro kluka a 4ks triček pro dospělé a ÚPLNĚ VŠECHNO SE NÁM SRAZILO :cert: Upozorňuji, že jsem to prala a sušila dle návodu, v ruce, hlídala jsem teplotu vody jak v laboratoři, prostě péče neuvěřitelná a srazilo se vážně všechno, buď hned při první praní, nejdéle při druhém. Rekord drží můj muž, kterému se srazilo propocené tričko, když ho sundal a dal sušit. Vzhledem k ceně min. 800,–/triko - nic moc výsledek. :-?
Příště si radši koupím dražší značku, ale kterou budu moci prát normálně v pračce a vydrží to!!!

Betula
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 09.06.10 18:48

Jedna zásada je, že buď máte funkční oba, nebo aspoň mimino, když máš funkční oblečení jako je moira (jestli jsi tedy meněla vlnu) a tak tak od tebe odvede pot a nasákne to bavlna co má mimi.

S bodyčkem od Engela mám dobrou zkušenost, dospělá trika se nám taky srazila. Cosalina je dobrá a určitě jí můžeš dát i na jednorázovku, body se přizpůsobí.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Daňoví poplatníci kritizují cestu Harryho a Meghan: Nejste sakra na líbánkách!

Roli národních miláčků plní opravdu dobře. Princ Harry (34) s Meghan Markle... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >