Městský byt - nájem

5.3.21 21:11

městsky byt najem

Ahoj děvčata, jdu za vami pro radu uz jsem bezradná. bydlim v mestskem byte platim radne najem, nikdy sem. nemela problem. Ale ted na podzim (prosinec, leden, unor) jsem nemohla zaplatit najmy z duvodu covidu. Deti by nemeli na jidlo a ostatni potreby. Pritel ztratil praci a nemuze najit novou a ja mam jen rodicovsly prispevek z ktereho my exekutor strahava penize. Město my uz vyhrozuje ze pokud vse nezsplatim do konce brezna. Vystehují me. Ale ja nemam kam jit navic mam dve deti. A nechci ztratit tento byt. Zkousela jsem nna socialku zajit nemam na zadne davky narok, ani hmotnou nouzi my nedaji. Pujcku jsem zkousela. Tu my taky nedaji. Ikdyz bych ji radne splacela. A nevim co ted. Rodina my nepomůže, nevim kdecse poradit. A jestli mam vubec sanci se snimi treba domluvit na splaceni techto najmu. Zkousela jsem vse a na magistratu my toho.moc nerekli, jen ze to chcou zaplatit. Muzete my poradit prosim :nevim: :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4392
5.3.21 21:31

:zed: to ti přece muselo být jasné, že se řítíte do průseru, když tři měsíce nezaplatíš městu nájem a už máš exekuce.. zkus dluhovou poradnu, dle stylu psaní nejsi zřejmě vůbec schopná vyjednat splátkové kalendáře, vše se dá písemně řešit, ale na městě musí vidět snahu, zájem a aspoň část dluhu tam poslat, i kdyby to mělo být pro začátek pár stovek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
5.3.21 21:32

@andrejka1995 zkus se domluvit na městě na splátkovém kalendáři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6885
5.3.21 21:33

Ať jde přítel pracovat do nemocnice, teď se každá pomoc hodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
5.3.21 22:10

Města mají vždy možnost splátkového kalendáře. V případě malého dluhu (jak kde, u nás do 15 tisíc) jet o formalita. U větších dluhů to musí schválit rada města. A ano, budou chtít doložit že šlo opravdu o výpověď z důvodu covidu, proč nebylo možné čerpat dávky, proč nebyl nájem zaplacen aspoň z části. Nestačí dobré slovo, je potřeba to doložit. A pak není problém bydle i se splácením opravdu velkého dluhu. Ale ty sama víš jakou máš platební morálku, kolikrát už si dlužila apod. To všechno má vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
5.3.21 22:11

McDonald a jiné fastfoody nabírájí lidi stále, i teď. Fabriky to stejné. U nás se člověk dostane do práce do 30 dnů nejpozději. Do fastfoodu ho můžou vzít třeba od zítra, stačí tam zajít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10537
5.3.21 22:15

Domluv si splátkový kalendář a když nemůže najít práci přítel, zkus to ty. Při rodičáku dělat můžeš, i kdyby to měla být jen brigáda. Z čeho by jsi jako chtěla půjčku splácet, když přítel je dále bez práce :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
5.3.21 22:19

Tak pokud přítel ofiko pracoval, tak má nárok na podporu, ne??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
5.3.21 22:19

A přítel si nenašel brigádu proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.3.21 22:20

@Aduš8
Nemela bych kam dat deti nema je kdo hlidat starsimu jsou dva a mladsi 11 mesicu… pritel neni furt doma schani praci nebo chodi na brigady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26030
5.3.21 22:46
@andrejka1995 píše:
@Aduš8
Nemela bych kam dat deti nema je kdo hlidat starsimu jsou dva a mladsi 11 mesicu… pritel neni furt doma schani praci nebo chodi na brigady.

No asi blbě shání když nemáte 3 měsíce zaplacený nájem. :roll: a ještě se fláká kdo ví kde. Ty do práce předpokládám taky nemůžeš, protože jsi předtím taky žádnou neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.3.21 22:55

@pikola chodila jsem donprace prace nez se mi. narodily deti. Pak uz jsem. nemohla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1491
6.3.21 05:27
@andrejka1995 píše:
@Aduš8

Tak jestli chodí na brigády až v takové míře, že „furt není doma“, tak snad máte na nájem ne? Pokud se akorát někde fláká a zašívá před dětmi, tak to hold budete muset nějak přenastavit nebo skončís s dětmi v azyláku. Proč nemá chlap nárok na podporu a Ty na přídavky na děti, příspěvek na bydlení, hmotnou nouzi?
Nájem Ti rozhodně nikdo neodpustí a čím déle to nebudeš platiti a řešit, tím větší a vleklejší problémy Tě čekají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7638
6.3.21 05:52
@andrejka1995 píše:
@Aduš8

Když je pořád pryč na brigádě, tak musí něco vydělat ne? A neříkej mi, že by se o ně nedokázal na pár hodin postarat, abys mohla chodit někam třeba uklízet na pár hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4392
6.3.21 09:41

Čím dál to čtu, tak vidím, že jste finančně úplně negramotní :zed: práce se dá sehnat, i kdybys měla na půl úvazku vyskladňovat zboží nebo cokoliv prostě! Takové kecy, že přítel shání CELÝ DEN PRÁCI a celý den není doma a z těch jeho „brigád“, které jsou načerno, nosí teda peníze jen na okamžitou spotřebu?? Takto to prostě dál nezvládnete a na tvém místě už bych byla dávno v práci… když není schopen rodinu zabezpečit ON, tak musíš sty.. opakuji, že musíš písemně požádat o splátkový kalendář, část dluhu poslat a doložit výpověď kvůli koroně.. ale tipuju, že tam nedlužíte poprvé, co? když už vás chtějí vystěhovat.. takhle žít s malými dětmi na pokraji azyláče a sedět oba jen doma na prdeli a neplatit ani nájem, to je :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat