metoda vyřvání

1102
20.11.06 20:42

metoda vyřvání

Nějak mi to nejde ani přes jazyk"metoda vyřvání". :roll: Fungovala u někoho z vás, nebo to k ničemu nevede.Přemýšlím jestli to mám zkusit u malého když nechce usnout. Bylo mu 5 měsíců,.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3496
20.11.06 21:16

Ahojky, já to zkoušela už několikrát, ale nikdy to nevydržím až do té doby než usne. Zkoušela jsem ji nechat plakat i půl hodiny, ale stejně nikdy neusnula. Dokud plače, dobré, ale jak se začne vztekat, tak vyměknu a mám i trochu strach ji nechat dlouho vztekat. Já si říkám, pořídili jsme si ji proto, aby jsme se o ni starali, tak to vydržím. Ono už se to nikdy nevrátí, tak ji nenechám trápit. I když někdy jsem na ni pěkně naštvaná, ale ráno se na mě krásně usměje a já jdu do kolen. Stojí to za to.

Moc jsem neporadila, ale toť můj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
20.11.06 21:20

ahojka pilcando

jo, funguje to. Já malého uspávala na ruce, a pokud jsme ho dala do postýlky nespícího, tak prostě neležel .. hned si stoupl a chtěl ven. Jednou nechtěl usnout, a bylo už 10 hod večer, tak jsem ho tam šoupla a bylo. No řval naštěstí jen kolem 10 minut než usnul. Tak jsem to začla praktikovat každý večer … dám ho do postýlky, zaspívám, pohladím, dám pusu a s přáním dobré noci jdu pryč. Úspěch se ostavil po týdnu, kdy řval už fakt jen chviličku, a něco přes týden trvalo, a usíná bez breku :lol: .Ale stálo mě to hodně nervů, poslouchat ten řev a nejít tam. Jen kdyby ještě takhle usínal přes den .. to se povede málokdy. Alechce to dát do postýlky v době, kdy už je opravdu unavený, ale není přetažený. Jestli to chceš zkusit - přeju pevné nervy hlavně tobě :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
486
20.11.06 21:28

metoda vyrvavani snad ma cenu,kdyz dite place tak pul hodiny.Nas maly dokaze rvat klidne 2-3 hodky,a stejne ani potom normalne v postylce neusne.zrovna dneska o pul treti rano se takhle pokousel a stejne v pet jsem to uz nevydrzela,protoze se mi chtelo hrozne moc spat a taky mi bylo lito sousedu a manzela a dala ho do kocarku,tam usnul hned :? ..takze vyrvavani obcas zkousim, protoze davat 14 mesicni dite na spanek do kocarku je uz trochu blbe,uznavam, ale stejne to vyrvavani u nas vetsinou nema smysl…a tech nervu, co to stoji :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
20.11.06 22:11

U nás funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
20.11.06 22:31

u nás neprošla ani v našich hlavách-koneckonců mi sama dr. řekla, že máme malýho klidně ted-když byl mimčo-rozmazlovat,protože život se s ním pak mazlit nebude. Nicméně taky plakal,když jsme ho dali spinkat a zvlášt v tomto věku,pak to mělo ještě jednu takovou drsnou usínací etapu,ale to bylo až po roce.Praktivkovali jsme to,že tam s ním jeden z nás vždycky ležel dokud neusnul. Když se hodně vztekal,tak jsme na něj mluvili, jakoby se nevztekal-třeba " a co budeme dělat zítra až se vyspinkáš "atd.Když pak v 8měs.stál a v 9 chodil, párkrát se stalo,že běhal vzteky po postýlce a občas se praštil do pusinky o hranu čela postýlky, takže tekla krev a počítali jsme zuby-i proto jsme ani později metodu vyřvání nepraktikovali. V asi 18měs.jsme useli sundat šprušle a 3měs.trvalonež malej pochopil,že se v postýlce spinká a neutíká z ní. Teď už je všechno úplně bez problémů-řekne se,že se jde spát a jde se.Asi je ale důležité být důsledný-my malého vyndali z postýlky opravdu snad jen když se tak ošklivě praštil,jinak musel být v postýlce, i když jsme tam byli s ním.Pevné nervy

• Citovat
  • Upravit
294
20.11.06 22:47

Já si myslím, že někdy to opravdu smysl má. Mladší holka do šesti měsíců spala klidně a budila se na jedno kojo. Po šestém se začala budit co půl hodiny. Spíme pohromadě (takže budila starší holku) a já večer pracuji, takže pro mě nepřipadalo v úvahu chodit ji pořád uspávat. Zjistila jsem, že když mi usne u kojení, není to dostatečně tvrdý spánek a brzo se probudí. Když jsem ji nechala plakat, tak potom usnula tvrdě a nebudila se. Odnaučování ale trvalo dlouho (asi 10 dní) a zpočátku to byla někdy i hodina. Samozřejmě, že jsem za ní průběžně chodila pohladit a zkontrolovat.
Asi to někomu přijde tvrdé, ale jinak to u nás nešlo. A o tom to asi je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
20.11.06 22:56

U někoho to funguje, ale určtě ne u mimča do půl roku, to z toho snad ani nemá pořádně rozum, až po čase pochopí, že stejně asi nikdo nepřijde, tak to zabalí. Má kamarádka to tak dělá, má fakt děsně rozmazlený dítě, je mu rok a já bych se občas neudržela :oops: Večer prostě spat nechce ani za nic, dokud ho nedá do postýlky docela v pohodě, ale pak se vyloženě vzteká, už to dělá 2 měsíce, před 2m řval 2 a půl hodiny, teď sotva půl, když ho uspává na ruce tak ho chová třeba 2hodiny…

U nás to nepraktikujeme, nemáme důvod :lol: Do půl roku to podle mě nemělo smysl a pak ho to přešlo, usíná sám a když má někdy řvavou, vyjímečně, tak stačí pochovat, dát pusinku a je klid…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
21.11.06 08:15

čauvec

u nás prošla - v 10 měsících (to jsem přestala kojit a mládě tak nemohla uspávat u prsa jak doposud)… ale nenazvala bych to tak škaredě:o) vyřvávací:o) no je fakt že brečel hodně, ale chození v pravidelných intervalech (+ já ho teda pokaždé brala z postýlky a pochovala i když se to moc nedoporučuje… ale je to moje děcko a nenechám ho aby se po mě sápal a nechápal proč ho nechci vzít) z něj do týdne udělaly samostatně usínající dítě…

ale v těch 5 měsících nevím jak pochodíš… to jsme měli krizi nejkrizovatější a já uspávala tak, že jsem po bytě chodila, dítě měla v šátku a za chůze kojila… a pak se snažila spící dítě odložit… něky to vyšlo , někdy to nošokojo zabralo i 2 hodiny:o( ale prostě vím že v té době na to nebyl zralej… nota bene, měl reflux a nechat ho tam chvilku řvát znamenalo převlíkat postýlku protože by se poblinkal… ale zkusit to můžeš… sama poznáš, jestli to někam vede nebo ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
21.11.06 08:26

Taky přidám svůj názor i zkušenost, i když jsem to zmiňovala už v mnoha diskuzích.Vždycky jsem si myslela, jak tohle může nějaká máma svému dítěti udělat…až se mi to vymstilo.naše Emička měla problémy se spaním od narození.Museli jsme ji každý večer uspávat několik hodin na rukách.Bylo to náročné, ale dokud měla nějakých 5 -6kilo, tak to ještě šlo.navíc po těch 2-3 hodinách uspávání usnula a budila se tak 2×-3× na jídlo.Říkala jsem si, že se to s věkem zlepší.Ale chyba.Naopak - zhoršovalo se to.Když jsem kojila po 2 hodinách, myslela jsem, že už to horší být nemůže.Opět chyba.Zkrátím to - došlo to tak daleko, že uspávání trvalo celou noc.Prostě jsme jí vůbec nemohli položit, jinak byl řev.Zkoušeli jsme všechno, co nám kdo poradil - zavinování, fén, kočárek, polohování, zpívání, hlazení, spaní ve společné posteli…nezabíralo nic, jen houpání na rukách za chůze po bytě a to celou noc.Ráno jsme byli všichni nevyspalí, unavení, nervozní.Včetně malé.Byla jsem s ní u doktora a ten mi řekl, že u malého mimina by to nikdy nedoporučil, ale u nás není jiná šance - máme ji hrozně rozmazlenou.Jelikož nám stejně nic jiného nezbývalo, protože dosavadní režim už byl neudržitelný, tak jsme se odhodlali.Zajistili jsme Emičce všechen možný komfort a po koupání, papání a chvilce mazlení jsme uložili do postýlky a odešli.První večer to bylo nejhorší.Vydržela plakat hodinu apůl a pak ještě jednou v noci.Už je to něco přes 14 dní a musím konstatovat, že se nám celkově velice ulevilo.Je sice pravda, že stále, a to nevím proč, večer pláče, když ji uložím.někdy i hodinu.Pak usne a do rána už spí hezky - kojím tak 2×-3×.Což je oproti dřív úplná pohoda.Hlavně ráno na mě z postýlky kouká krásně usměvavé miminko, které je spokojené pak i celý den.Dokonce se nám výrazně zlepšilo i spinkání přes den.Jen nevím, co mám dělat s tím večerním pláčem…Evropanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.06 08:38

Já taky musím souhlasit, že metoda opravdu funguje!! Dlouho jsem se jí bránila ale když ve 13ti měsících jsme stále večer uspávali buď v náručí nebo jeden z nás si s ním šel lehnout do ložnice a zpíval mu atd…(vždy jsme tam byli minimálně 3/4h) tak jsme si řekli dost. První týden byl kritický. Nechali jsme ho řvát i 2h v kuse aniž bychom tam šli, postupně se doba pláče snižovala až 7mý den prostě si jen tak žvatlal a usnul. Od té doby ví, že večer se jde do postýlky, pusinka, pohlazení, my odejdeme a on do 10ti minut spí. Paráda. Od té doby stíhám večerní zprávy, i své oblíbené seriály :-) a to nemluvím o tom že i s manželem na sebe máme víc času .-) Takže doporučuji, chce to vydržet ale stojí to pak za to!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
21.11.06 08:47

Taky jsem se dlouho bránila vyřvávací metodě, ale jinak to nešlo :( Houpala jsem v kočárku třeba 2 hodiny. Já unavená, nervozní :(

Několikrát jsem se snažila jí nechat vyřvat,ale neměla jsem na to sílu a ani ne po 5 minutách jsem šla pro ní, dala do kočárku a zase houpala :(

Pak jsem se jednou naštvala. Dyť je přece hrozně nezdravý, aby spala celou noc v kočárku. Při přenášení do postýlky se vzbudila. KOlikrát jsem houpala i v noci a třeba 2 hodiny :((Dala jsem jí do postýlky a prostě nechala. Plakala asi 15 minut, a pak to utichlo...... usnula.

A usíná tak do dneška. Sice někdy zapláče, ale je to tak 15 sekund. Ale ví, že když se položí do postýlky, tak se bude spinkat.

Je to drsný, ale asi to opravdu jinak nejde :cry: :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
21.11.06 09:34

no, tak zní to celkem všechno pozitivně-člověk týden vydrží a mimčo pak usíná klído samo-nás tohle nějak netrápilo, protože malej byl po narození na operaci a nejspíš ho čeká další, ale hlavně nám v noci nikdy a to opravdu nikdy neplakal-když měl hlad, zažvatlal nebo jsem se prostě vzbudila sama při sebemenším zašustnutí, najedl sse a pak už usnul bez potíží-pláč a vztek byl jen večer, což není taky moc vysilující jako uspávat dítko celou noc. Ovšem jsem zvědavá, co mě čeká za pár týdnů :wink: Kamarádka nechala druhé dítko vklidu řvát v košíku už od narození, že prý to s druhým dítětem jinak nejde, tak uvidíme za 2měsíce.

• Citovat
  • Upravit
Anonymni
21.11.06 09:40

moje 3leta dcera na metodu vyrvavani naprosto nereagovala. Usinala jedina za me ci manzelova pritomnosti a to az do 1,5roku. Zato nas 8.mesicni synek to taky zkusil v 5.mesicich, ale ustali jsme to. Vzdy jem ho nechala chvili plakat, pak jsem za nim sla, dla dudlik , pohladila nebo pochovala a zase odesla. Tak to slo treba 5×,6×, pak usnul. Trvalo to asi 10dni a od te doby je klid. Takze asi zalezi na diteti a jeho prozitcich.

• Nahlásit
  • Citovat
1102
21.11.06 09:42

já vám všem děkuju asi mi nic jiného nezbývá než to zkusit.Dám vědět ják jsme dopadli díky. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama