Mikrocefalie diagnostika

6.6.17 06:36

mikrocefalie diagnostika

Zdravím holky, mám dotaz..Je možné, aby byla mikrocefalie diagnostikovaná jen na základě malého OH? Vždyť plno lidí má např. atypický tvar lebky (turicefalie - je to už extrém některé obrázky, koho by napadlo kouknout se) a jen díky tomu malýobvod hlavy, protože jim prostě neroste jakoby do šířky, ale spíš do výšky..nebo někdo má v rodině všechny spíš s malpu hlavou, tak je pak snad logické, že možná do tabulky vubec nezapadne..Tady na emiminu jsem četla jednu diskuzi a nějaké maminky psaly, že jejich muž má obvod jen 51 cm, což je „mikrocefalie“ jak vyšitá, když muž by měl mít min. 56 cm…Existuje někdo, kdo má mikrocefalii kvuli např. jak už bylo zmíněno -tvaru lebky (nahoru, tím pádem malý oh) a nebo zděděnou po rodině a přesto je uplně zdravý? Prognoza u této nemoci je normálně totiž hrozná a tito lidé se moc let nedožívají :( Nebo někdo, kdo má tuto diagnozu, ale mozek poškozen není, znamená to, že délka života není ovlivněna? Děkuji za každý příspěvek, popřípadně i ohldně makrocefalie to samé, co řeším, pro uklidnění..když přece muže být vše ok nakončc i u makrocefalie, proč ne u mikro..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3264
6.6.17 07:01

Ahoj, tak já mám OH 52 cm, mám i viditelně malou hlavu, je to lehce komické. Mladší syn měl při narození 32,5 cm, v půl roce měl 41 cm. V grafu je na 3. percentilu, někdy i pod. Oba jsme prý na hranici normálnosti a mikrocefalie. U mě to nikdy nikdo neřešil, syna sledují, ale vzhledem ke mně taky neřeší. Já jsem zcela normální, synův motorický vývoj je zvláštní​, teď asi pujdem na RHB, ale žádná hrůza, vše dělá rychle a špatně, navíc s malou hlavou to prý nemusí souviset. No tak snad jsem tě uklidnila trošku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4646
6.6.17 08:38

Moje dcera má v nějakých papírech kolem roku věku taky napsáno mikrocefalie, ale i když je ta hlava menší, není to ta mikrocefalie v tom škodlivém smyslu. Taky bych hodně koukala na rodiče. My tedy malé hlavy nemáme, tak po nás to nemá, ale celkově je na 25.percentilu, tak je to drobek. Podle mě nutně mikrocefalie nemusí znamenat průšvih. Znám chlapečka, co měl ve dvou letech hlavu jako osmilety… síla na pohled. Ale v rodině mají pátrací balón skoro všichni, tak je po mentální stránce v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.17 09:33

Prosím tě, to že zase nějaký dr třeba úplně zbytečně vyděsil…Kolik je mimcu a jaky má obvod? Vyvíjí se v pohodě? Jaké máte hlavy v rodině?…Nás Malej má zase hlavu větší, taky mě to trápilo, když jeden mladej dr blb když ho viděl, tak řekl, je ty máš ale velkou hlavu, asi 2* za sebou…No pak mě to trápilo, ale pediatry a neuroložka nikdy nic neřekla a v rodině máme taky větší hlavy…Ti doktori prostě některý jedou striktně podle tabulek a nevidí nalevo napravo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.17 10:15

Holky nejedná se o dítě, jsem vyděšená kvuli dospělému o kterém jsem se to dozvěděla. Diagnostikováno to bylo po druhém roce, ale i ta atypická lebka, která dle mého zpusobila ten malý obvod..dle fotek to byl naopak hlavoun, akorát hlavička více protáhlá nahoru než do stran..Vzhledem k prognoze mikrocefalie mám strach..malé hlavy rodiče docela mají, hlavatí nejsou ani omylem,..jinak dnes je to naprosto zdravý dospělý člověk, kdybych to nevěděla, nějaká mikrocefalie by mě ani nenapadla..má malou hlavu to ano, ale nic co by upoutalo pozornost lidí, mě by samotnou ani nic takového nenapadlo. Říká, že je ok a že to je tím tvarem lebky co měl, ale stejně zjišťuju a pátrám, mám starost…

Příspěvek upraven 06.06.17 v 10:35

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
yzx
53
6.6.17 10:25

Mam hlavu 52 cm

Ja mam obvod hlavy 52 cm, vystudovala jsem 2 VS, mam dve deti a dari se mi dobre. Jen na kyze potrebuju helmu detskou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.17 12:03

Můj dvouletý syn má makrocefalii, podle tabulek je jako průměrný sedmiletý chlapeček :mrgreen: A má dg. nerovnoměrný vývoj, může to být i tou velkou hlavou, prostě si ji jako mimino neunesl. Teď to vypadá, že je inteligenčně v pohodě, jen je stále nemotorný.

• Nahlásit
  • Citovat
6.6.17 14:23
@Bublinkaa2 píše:
Holky nejedná se o dítě, jsem vyděšená kvuli dospělému o kterém jsem se to dozvěděla. Diagnostikováno to bylo po druhém roce, ale i ta atypická lebka, která dle mého zpusobila ten malý obvod..dle fotek to byl naopak hlavoun, akorát hlavička více protáhlá nahoru než do stran..Vzhledem k prognoze mikrocefalie mám strach..malé hlavy rodiče docela mají, hlavatí nejsou ani omylem,..jinak dnes je to naprosto zdravý dospělý člověk, kdybych to nevěděla, nějaká mikrocefalie by mě ani nenapadla..má malou hlavu to ano, ale nic co by upoutalo pozornost lidí, mě by samotnou ani nic takového nenapadlo. Říká, že je ok a že to je tím tvarem lebky co měl, ale stejně zjišťuju a pátrám, mám starost…Příspěvek upraven 06.06.17 v 10:35

Aha, tak já nechápu proč to resis, když je to dospělý normální člověk, proč se tím zabyvas? Pokud je teď normální, těžko bude kvůli svému tvaru hlavy někdy nenormální… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.17 17:17

@Danulinka16 Normální, nemormální to neřeším, to je jasné, že z ničeho nic nezačne nějaká změna..jde o tu prognozu, že mikrocefalie má hodně zlou, lidé se dožívají tak do 30 let..ale ono asi také záleží na rozsahu té mikrocefalie (jestli je hlava velikostí do dlaně tzn. extrémně zakrnělá a nebo jen s malým obvodem spadajícím taky do mikrocefalie už podle tabulek, mozek nepoškozen) a taky na příčině (vir zika asi následky má vždy, ale co se týče tvaru lebky a díky ní malý obvod nebo po rodičích, tak to je něco jiného no ne?)…sama se uklidnuji jak to jde, ale chci být informovaná, je to člověk, na kterém mi velmi záleží :srdce: Prý je to ok, ale já jen jestli mě nechce jen tak uklidnit, ať neplaším a přitom.. :,( proto se ptám :)

Příspěvek upraven 06.06.17 v 17:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26217
6.6.17 17:20
@Bublinkaa2 píše:
@Danulinka16 Normální, nemormální to neřeším, to je jasné, že z ničeho nic nezačne nějaká změna..jde o tu prognozu, že mikrocefalie má hodně zlou, lidé se dožívají tak do 30 let..ale ono asi také záleží na rozsahu té mikrocefalie (jestli je hlava velikostí do dlaně tzn. extrémně zakrnělá a nebo s malým obvodem spadajícím taky do mikrocefalie už podle tabulek ) a taky na příčině (vir zika asi následky má vždy, ale co se týče tvaru lebky nebo po rodičích, tak to je něco jiného no ne?)…sama se uklidnuji jak to jde, ale chci být informovaná, je to člověk, na kterém mi velmi záleží :srdce:

Ten typ mikrocefalie, který s sebou nese nízký věk dožití, je ten, u kterého je mentální postižení atd.

To, že má někdo podprůměrně velkou hlavu nic neznamená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.17 17:24

@Bábrdl Přesně tohle jsem potřebovala slyšet :srdce: :hug: Musí být vždy nějaké „viditelné“ problémy, aby tam platilo to o té délce života? :lol: ano, zas spekuluju.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26217
6.6.17 17:35
@Bublinkaa2 píše:
@Bábrdl Přesně tohle jsem potřebovala slyšet :srdce: :hug: Musí být vždy nějaké „viditelné“ problémy, aby tam platilo to o té délce života? :lol: ano, zas spekuluju.. :roll:

Není zač. Skutečný problém mikrocefalie je v mozku, malá lebza je jen takový viditelný průvodní jev. :kytka:

Pokud je někdo ok, znamená to, že má mozek ok a prostě jen malou lebku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.17 18:07

@Bábrdl Děkuji moooc :hug: Ono jde převážně o to, jakým zpusobem je poškozen mozek..jsou syndromy, které provází ruzné retardace a jiné postižení a délka života zkrácená není, i když to vše doprovází i mikrocefalie..takže jestliže je někdo naprosto zdravý, bez jakéhokoliv postižení, znamená to, ze mozek poškozen nijak není a tak není co řešit, já jsem kráááva přece..s prominutím :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 00:27

Souhlasím s Babrdl…Někdo má prostě jen malou hlavu bez jakéhokoliv syndromu, prostě to má rodově a vůbec nic to neznamená… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama