Co vaříte z celeru?

46
2.2.21 10:45

Milovnice celeru: co z něj vaříte??

Ahoj holky :mavam:

Vy, které milujete celer (kořen, ne řapíky): co z něj všechno vaříte? Já ho mám moc ráda. Navíc jsem zjistila, že mám doma dva velký… Omylem jsem dnes jeden koupila a až při ukládání do lednice jsem přišla na to, že už jeden mám :roll:

Díky za všechny tipy!!

PS: já MILUJU celerové veloute, jenže nemám na něj doma portské - a bez něj to není ono :-/ :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
696
2.2.21 11:01

Kámoška mi poradila prý kaši z celeru-neco jako bramborova, celer uvařit, osolit a zalit smetanou a mixnout, pry low carb recept..hm, nevim no, ještě jsem nezkousela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
2.2.21 11:04

Celerové pyré je bohovsky dobré. Uvařit napůl s brambory. Hodit do mixéru a společně s máslem a smetanou vymixovat hladké pyré.
A taky pečené celerové hranolky milujeme.
Ségra celer povaří, nakrájí, obalí a osmaží. Chutná to prý jak smažený květák. To nemůžu posoudit. Vařený celer bych nepozřela. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4464
2.2.21 11:05

Bramborovo celerová kaše, už jinou nedělám. Celerové hranolky, celer v trojobalu, ale nesmažím, peču na pečicím papíru v troubě. Falešná humrová pomazánka, coleslaw, vajíčková pomazánka s celerem… My celer milujeme a děláme ho hodně často

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5263
2.2.21 11:05

Já miluju celerové řízky! Sice prasárna, ale co se dá dělat :-D Klasika v trojobalu.

Jinak dělám celerové hranolky v troubě, jen pokapu olivovým olejem, posypu kořením a šup s tím do trouby. K tomu dip z bílého jogurtu.

Výborná je taky celerová pomazánka - nastrouhaný celer, trocha majolky, bílý jogurt, sůl, pepř a vlašské ořechy. Někdy přidám strouhaný sýr a mrkev.

Občas nastrouhám celer ( nebo i mrkev) do bramborové kaše…:-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3238
2.2.21 11:06
@Alberta píše:
Kámoška mi poradila prý kaši z celeru-neco jako bramborova, celer uvařit, osolit a zalit smetanou a mixnout, pry low carb recept..hm, nevim no, ještě jsem nezkousela..

já to dělám půl na půl s brambory, to není low carb no :-)

celerové hranolky jsou taky dobré

a já miluju celerovo mrkvovou pomazánku, ochucená jogurtem a majonézou mnam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4464
2.2.21 11:09

@Salorka stačí to nesmažit na pánvi, ale dát to péct do trouby. Běžně to tak dělám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8339
2.2.21 11:15

@maladroit Hovězí maso na celeru…a celerová krémová polévka sypaná slaninou :P

Příspěvek upraven 02.02.21 v 12:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1264
2.2.21 11:37

U nás jsou oblíbené celerové placičky - dělají se podobně jako bramboráky, jen bez česneku a majoránky - místo toho tam dávám nadrobno nasekanou cibulku a zelenou petrželku nebo i nať z toho celeru. Anebo celerovo - mrkvová pomazánka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
2.2.21 11:37

Děti i já milujeme smažený celer :P Celer nakrájím na půlkolečka a povařím v osolené vodě. Potom celer obalím jako řízek ve vajíčku/těstíčku, strouhance a dám osmažit na oleji. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5263
2.2.21 12:08
@LenkaN26 píše:
@Salorka stačí to nesmažit na pánvi, ale dát to péct do trouby. Běžně to tak dělám.

Mě to smažení na oleji vůbec nevadí. Nejíme smažený často, takže když to udělám, nemám z toho žádné výčitky :-D :-D :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2471
2.2.21 12:28

Kremova polevka, remulada treba k roastbeefu, hranolky, pomazanku, salat, veganske fish and chips, salat waldotf, pastika zeleninova s celerem, tatarak z peceneho celeru, karbanatky, zapeceny celer..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4464
2.2.21 12:44
@Salorka píše:
Mě to smažení na oleji vůbec nevadí. Nejíme smažený často, takže když to udělám, nemám z toho žádné výčitky :-D :-D :-D

No, my právě taky nesmažíme, můj chlap smažené vůbec nesmí a mně je z toho těžko takže pečeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2262
2.2.21 12:52
@LenkaN26 píše:
No, my právě taky nesmažíme, můj chlap smažené vůbec nesmí a mně je z toho těžko takže pečeme.

A pečeš na papíru úplně nasucho, nebo to trošku pokapeš olejem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6970
2.2.21 12:59
@ropucha 02 píše:
A pečeš na papíru úplně nasucho, nebo to trošku pokapeš olejem?

Ja je hodim do misky, pokapu olejem a okorenim (gyros atd.), promicham a pecu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat