Mimčo po 40?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  12.06.03 14:39
mimčo po 40?

drahé těhotné i netěhotné, je mi 24, doma máme 14měs. pořízka, právě státnicujeme, takže trochu rachot, ale problém nemám já, ale moje maminka /42/, která právě otěhotněla a moc se jí do toho nechce :-(( Uvědomuji si všechna pro a proti, ale chtěla bych mámě ukázat, že jsou i jiní lidé, kteří si myslí, že dítě po 40 může být v POHO!!Prosím pomozte, máte-li vlastní zkušenost, či názor…budu Vám moc vděčná!

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  12.06.03 23:14
mimčo po 40?

je mi 40 mám 4 deti nejstarsímu je 20, taky se mi do toho nechtelo, ale je to super . vice si to užije. Těhotenství a porod bez problémů. Za 3 týdny budeme slavit 1 narozeniny.

stesticko
Stálice 69 příspěvků 13.06.03 04:32
mimčo po 40?

Ahojky, chtela jsem jen napsat ze tady v Australii zacinaji zeny mit miminka pomerne pozdeji nez v CR od 30 + je to uplne normalni. Zeny ve 40 jsou informovani o zvysenemu riziku Down Syndrom, ale jinak vubec nejsou odrazeny. Mit dite po 40 je zde docela bezne, tak ze kdyby Tvoje maminka zila tady, jiste by se necitila spatne a mela by urcite vetsi radost ze opet bude mit miminko.

Hodne stesti!

Gabi

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 13.06.03 10:32
mimčo po 40?

Zdravím! Mě měla moje mamka ve 41 letech a jsem zdravá jako řípa. Takže pokud je mamka v pořádku, myslím si tak proč ne :-)

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 13.06.03 11:01
mimčo po 40?

Tohle se mě týká, rodila jsem poprvé ve 37, dnes má VErunka jeden rok a chceme mít určitě nejméně jedno dítě, nebráníme se čtyřem. Určitě je to jiné pro ženu, která má už dospělé děti, proto se mamince nedivím. Musí si to rozhodnout sama. Já bych se dítěti, které už je na cestě rozhopdně nebránila. POkud máš sama malé dítě, určitě mamince pomůžeš. He, pěkně se nám ten svět převrací - děti pomáhají rodičům s hlídáním dětí!! :o) Ale proč vlawstně ne? Kdyby se s maminkou cokoliv stalo, ví, že má v Tobě záchranu. Já jí fandím! Pak nám nezapomen napsat, jestli do toho maminka šla. At chodí sem za námi, třeba do nějakého těhulkovského deníčku. Maminky po 40 nejsou zas takovou výjimkou.

Alice

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.06.03 20:21
mimčo po 40?

Ahoj,

mně je 41, mám děti 19, 17.5, 5 a 15 měsíců. Adélka se narodila týden před mými čtyřicátinami. Už jsme ji nečekali :-). Je to úžasné dítko, jsem šťastná, že ji mám. Zatím mi dělá tolik radosti co ti tři dohromady. Ti jsou taky príma :-). Dcera mé sestry má kluka o dva měsíce staršího. Je to zvláštní situace, sestra mi pomáhala s hlídáním a já teď občas vypomůžu její dceři.

Mamka si to musí sama rozhodnout, starosti a radosti jsou stejné, jen si to víc člověk uvědomuje a možná je méně sil než když mi bylo dvacet. Také se rázem ocitne v situaci, kterou stejně staré ženy už nechápou a mladé ženy jí ještě nerozumí. Některé mě obdivovaly, jiné pomlouvaly. A nemluvím o ztrátě zaměstnání a ekonomickém propadu, kdy bychom měli podporovat starší děti na studiích a spíš to vypadá, že až půjdou do práce, budou podporovat oni nás. Prostě těch věcí na rozmýšlení má mamka poněkud víc než mladá žena.

Anonymni  15.06.03 09:53
mimčo po 40?

Ahoj,

než jsem šla na mateřskou, pracovala jsem na oddělení s těhotnýma ženama a ty, „vyššího“ věku, určitě nebyly vyjímkou.

Některé z nich i nyní potkávám s kočárkem a vypadá, že jsou moc spokojené. Prý si to mateřství více užívají. Samozřejmě záleží na rodinné situaci, ale myslím si, pokud na tom člověk není opravdu zle a není radikálně proti, tak ho miminko jen a jen obohatí! Ať se Vaše maminka nerozhoduje pod tlakem okolí, ale jen a jen podle svého srdce!!

Andulka
Stálice 82 příspěvků 17.06.03 13:16
mimčo po 40?

podívej, mi bude za měsíc 38. Začínala jsem brzo, kluci už mají 20 a 16,5 let. Teď čekám své třetí miminko a jsem nejšťastnější člověk pod sluncem. Mamka si to musí všechno zvážit sama, já osobně říkám - mimčo po 40? A proč ne? :-P

Martina-73
Nováček 3 příspěvky 09.01.12 21:25
mimčo skoro ve 40?

Ahoj holky,jsem tady poprvé a docela povzbuzená příspěvky,které tady čtu.Také se rozmýšlím jestli mít ještě mimčo.Je mi skoro 39 a loni jsme přišli o syna.Bylo mu 18 a bohužel zemřel na onko onemocnění.Teď se rozmýšlím jestli ještě jo nebo raději ne.Manžel říká ano,tak do toho asi půjdu.

vertigo
Závislačka 3263 příspěvků 09.01.12 21:34
Martina-73 píše:
Ahoj holky,jsem tady poprvé a docela povzbuzená příspěvky,které tady čtu.Také se rozmýšlím jestli mít ještě mimčo.Je mi skoro 39 a loni jsme přišli o syna.Bylo mu 18 a bohužel zemřel na onko onemocnění.Teď se rozmýšlím jestli ještě jo nebo raději ne.Manžel říká ano,tak do toho asi půjdu.

Určitě do toho běž, nikdo si nedovede představit, co jste museli prožít, určit máte nárok na to, abyste byli zase šťastni - přeju vám zdravou holčičku :hug: A jestli ti jde o věk, to vůbec neřeš, 40 v dnešní době není žádnej věk :D Já jsem byla v porodnici, když mi bylo 32 a byla jsem tam jedna z nejmladších :-) - a to to byly většinou prvorodičky.. ROdila jsem u Apolináře, tam říkali, že už i kvůli tomu posunuůi věk pro amniocentezu - dřív se dělala od 35 let, pan doktor říkal, že to by jí teď musel dělat skoro všem :lol:
Tak držím palce :mavam:

Agnuš
Kecalka 186 příspěvků 09.01.12 21:36

Ahojky..tak já jsem další :) Za měsíc mi bude 41, mám děti 19 a 7, teď čekám třetího prďolku :)… Těšíme se na něj, už máme po prvních screeningových testech a všechno zatím v pořádku.. Bude to kluk. Mimochodem mám jen ve svém okolí mezi známými 4 stejně staré těhulky.. ;)

Anonymní  09.01.12 21:58

Já měla třetího v 39, bude mít dva. Mně se začínají asi bouřit hormony a ráda bych ještě jedno. Snažím se si to rozmluvit, ale moc by mi vyhovovala malá nehoda. :) Anonymně, aby mi okolí nevolalo psychiatra. :lol:
Tahle diskuze je pro mě vyloženě povzbuzující. :)

Martina-73
Nováček 3 příspěvky 11.01.12 17:07

Holky,díky za povzbuzení.Půjdu do toho a doufám,že budu pro mimčo dlouhoooooo zdravá.Mějte hezký večer :)

vertigo
Závislačka 3263 příspěvků 11.01.12 17:15
Martina-73 píše:
Holky,díky za povzbuzení.Půjdu do toho a doufám,že budu pro mimčo dlouhoooooo zdravá.Mějte hezký večer :)

Moc držím palce, ať se brzy zadaří a věř tomu, že mimčo vás strašně omladí - nedovolí vám jen tak zestárnout :-)

Martina-73
Nováček 3 příspěvky 11.01.12 19:28

Díky moc za podporu

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Lesní školky: Mimo normy, ale podle představ rodičů

Lesní školky jsou alternativou pro rodiče, kteří více než sterilnímu... číst dále >

První inteligentní elektrokočárek pochází z Česka. Seznamte se s HAPPYGO

Ohřeje kojeneckou stravu, dobije mobil, pohoupe miminko a ještě posvítí na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rajčata nejsou jen na špagety a na pizzu. Co s červeným nadělením?

Konec prázdnin je ve znamení dozrávajících červených plodů, které v sobě... číst dále >

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Reklama