mimi a mluvení

198
12.6.05 13:46

mimi a mluvení

Milé maminy potřebovala bych poradit.Naší Elince bude 7 měsíců a od takových 5m. si stále jen tak hezky víská,někdy potichu někdy vyloženě kříčí,ale problém je v tom že ona to po mě ráda opakuje když na ní také vískám je tak štastná,ted mi ale má tchýně řekla ,že to nemám dělat,že se nenaučí mluvit,že bude jenom takhle vískat tak ted nevím co si mám o tom myslet?Samozřejmě ,že na ní mluvím normálně i ty klasické slabiky na ní povídám no prostě,ale vískání má nejraději,ale bojím se že tchýně má pravdu a že to Elka pojme jako svou řeč a mluvit nebude co si o tom myslíte vy?prosím poradte zda to je normální?Jinak se už otáčí s bříška na záda a ze zad na bříško a staví se na všechny čtyri.
S pozdravem Eliška a Elinka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

378
12.6.05 13:51

Mluvení

Ahojky, nemám s tímto sice zkušenosti, jsou nám teprve 4,5 měsíce, ale myslím si, že tchýně pravdu nemá. Malej má taky vískání strašně rád, je to takové naše dorozumívání. On vískne, já taky. Jinak si s ním povídám, zpívám mu. A on si přitom zase brouká. Jsem zvědavá na názory zkušených maminek, ale asi to fakt tchýně jen vymyslela :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5248
12.6.05 18:18

Ahoj holky, mam taky dojem,ze si to tchyne vymyslela, je to prece super, ze dite komunikuje, a napodobuje nas, ikdyz jen vyskani, ale prece hned v 7.mes nemuze zacit mluvit, nejak se zacit musi.
Ja mam holcicku 3 roky, a ta uz v roce a pul mluvila a zacatky byly taky jen vyskani, a napodobovani ruznych posunku a skreku, kterymi jsme se dorozumivaly.Ted ve 3 letech uz mluvi uplne vse a plynule, sklada vety, a uz i sama uvazuje, a sama se umi vyjadrit.
Takze mozna to tchyne nemyslela spatne, ale myslim ze pravdu nema.
Hodne stesticka a zvatlanicka preje Lucie a Adelka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503
12.6.05 19:52

buď naprosto v klidu. Já se s Kačenkou taky tak dorozumívala a byla to ohromná legrace. Časem jsme stále více a více zkoušeli slabiky a nyní ve dvou letech mluví naprosto neuvěřitelně, má obrovskou slovní zásobu, umí r-ř,c-č, skloňuje, rozezná j-mn číslo..Minulý týden jsme byli na kompletní kontrole (je narozena ve 24tt) a všichni lékaři i sestry kroutili hlavou a nechápali.
Takže vesele vískejte a užívejte!
miselline+kačenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
12.6.05 22:42

Ahoj,
já mám holčičku 9 měsíců a můžu ti říct, že v tomto období se v " povídání " teprve pěkně rozjela :D Myslím, že v těch 7 měsících toho taky moc nenapovídala a spíš taky vískala a houkala. Nebo prskala pusinkou a měla to až za ušima :D
Teď pořád něco drmolí a už to zní jako slabiky. Už dokonce drmolí MAM MAM, ale nevím, jestli ví pořádně co to znamená 8O
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1009
13.6.05 09:34

Ahoj, tvá tchýně vůbec nemá pravdu. Mohu to tvrdit i z pozice dětské psycholožky. Vískání je normální a rozhodně nebrání vývoji řeči. Je to spíše projev dobré pohody a touhy komunikovat. A když na to odpovíš, je to supr a dítě prostě komunikuje tak, jak je v té době přirozené. V 5 měsících navíc děcko nic moc jiného nezvládne. Od toho 7. měsíce bude přidávat tokovéto žvatlání (bababa, mamama apod.)… Neboj se, mluvit bude v pohodě. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
13.6.05 11:05

Ahoj holky moc vám děkuji za vaše odpovědi,opravdu jsem nad tím musela stále přemýšlet,protože má tchýně je zdravotní sestra a právě všechny ty poznatky a zkušenosti a vše co patří k výchově dětí si pamatuje ještě ze školy (COŽ JE 35 LET ZPĚT),tak nevím co si o tom mám právě myslet,ale ještě se zeptám své DR.,ale také si myslím,že na tom není nic špatného když si takhle víská,jenže to né ona my doslova řekla at to nedělám,at na ní nevískám jako víská ona na mě,že nám bude mluvit až ve dvou letech!!!!!Mám svou tchýni moc ráda,ale někdy mi ty nad těma jejíma radama zůstává rozum stát.Také si myslím,že to ,že Elka takhle víská je začátek něčeho s čeho se teprve ty jednotlivé slabiky vytvoří :) .Ještě jednou vám moc děkuji a přeji hodně pohody vískajícím miminkům jako jsme my :D A neposlouchejte své tchýně tak jako já :x
S pozdravem Eliška a Elinka 7m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
13.6.05 13:49

Ach jo, ty tchýně! Místo, aby jako babičky pomáhaly, naopak nás jen deptají. O tom vím své, včera jsem si holkám hezky postěžovala. Myslím, že pravdu nemá! I já své tchýni tvrdim, že mé dítě NENI zaostalé, když v 8,5měsících nechodí, ale co říct někomu, kdo vás div neseřve, že vim prd, že moc čtu knížky, že to musí vědět líp, když vychovala 3 děti? Asi je jediná na světě. Podle její teorie bude mít Bára i zakrnělé ruce, páč si camlala prsty (začala znovu teď, když jí lezou zuby)…co na to říct? Nevnímat, nereagovat a říct manžovi, ať jí promluví do duše, aby nás těmito řečmi, co jejich děti v tom či onom věku uměly, nedeptaly.
Nemluvě o tom, že pochybuju, že si to všechno pamatují!
Nenech se vystresovat, v žádném případě. Každé mimi má na vše svůj čas a každý se ke všemu dostane tou či onou cestou a tohle je jen přirozený vývoj! Nebo to mimčo má rovnou mluvit? Musí se přece naučit, že má hlas, pracovat s ním, zkoušet, co dokáže a pak se pomalu naučí opakovat.
Nemysli si - my na sebe s Bárou hulákáme na celej barák i vesnici :lol:
Gabča a Barča, zítra 37týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
13.6.05 14:11

Ahoj Gábinko když to je ono ona je studovaná a myslí si ,že je nejchytřejší a že ví všechno opravdu nejlíp!!!!!!!!!! takže si na Elinku budu vesele vískat dál at si říká co chce a s tím mluvením máš pravdu asi by bylo nejlepší kdyby hned začla říkat baba,tata a žádné vískání by tomu nemělo předcházet to by byla moc spokojená, je to horší když mi něco řekne než aby si to nechala pro sebe stejně ví ,že si udělám podle sebe co potřebuju,né ona mi to musí říct někdy mě fakt štve a nejhorší je ,že bydlíme v jednom baráku :( ,kdyby aspon nebyla tak starostlivá :!
S pozdravem holky Elišky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
13.6.05 14:36

AHOJ holky
Taky se přidám,že Tvá tchýně nemá pravdu.Já mám Niki(9,5m) a mě se její komunikace,když na mě vískala,pískala a žvatlala kolem 5-7m moc líbíla.Všechny zvuky jsme po ní opakovali a byla moc veselá a spokojená.Nevím jestli i naši sousedi.První slovo bababa řekla v 8m a pak docela rychle násladovala mamama a tatatata.Teď je všechno tatata.Je to úžasný,jak se učí.Máme doma pejska takže se teď snaží o hafhaf a taky někdy číčí,ale to musí chtít.Mama volá jen když se někam zakutálí a nemůže si pomoci sama.Ještě totiž pořádně neleze.Ale stejně je to krásný slyšet MAMA.
Jen hezky pištěte a žvatlejte ať je nás slyšet!
Pa N+N

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
13.6.05 15:14

Ahoj,
nevím kde to tvoje tchýně vzala, ale není to pravda. Už na zdrávce nám paní doktorka, která nás učila pediatrii, říkala, že jakákoliv verbální komunikace s miminkem je důležitá. Také jsem si s malou povídala různými zvuky a prskáním. :) Teď je jí 20 měsíců a už krásně mluví, jde jí to moc dobře. :) Neboj se, počkej on jí to tvůj mrňousek poví. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
19.6.05 20:17

tak vás moc zdravím v pátek jsme byli v poradně a bylo mi řečeno,že pokud budu na mimi mluvit normálně ve větách,ve slabikách atd… tak se na 100% naučí mluvit,ale pokud s ní budu bydlet na samotě a celý den na ní budu jenom vískat tak je jasný,že bude jenom vískat.A ani nevíte jakou radost jsem měla když jsem to povídala své tchýni!!!!!!A to mi ještě paní doktorka říkala že hlavně nemám poslouchat svou tchýni :lol:
S pozdravem Eliška a Elinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama