Mimi do egypta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
računda
Nováček 3 příspěvky 21.07.09 18:50
Mimi do egypta

Dobrý den,
potřebuji poradit. Chtěli bychom letět v září do egypta. Aničce bude 6 měsíců. Plně ji kojím, takže jídlo má zajištěné :D
Někdo cestu nedoporučuje a jiní zase jo, máte někdo zkušenost? Poradíte, zda jet nebo si zvolit jinou destinaci?
Díky Martina

Reakce:
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 21.07.09 18:55

Já zkušenost nemám, ale radím vybrat takové místo, kde bude dostupná kvalitní lékařská péče minimálně na naší úrovni. Pokud ji plně kojíš, tak snad nebudete mít problém s faraonovou pomstou nebo jak se tomu kde říká..

računda
Nováček 3 příspěvky 21.07.09 19:02

Do Egypta lítáme pravidelně a nikdy jsme neměli potíže. Zdravotní péče je na hotelech většinou na úrovni, ale stejně raději poletíme jinam

Tina1
Kecalka 479 příspěvků 21.07.09 19:16

Já Tě nechci strašit,ale já bych tak takhle s malým prckem neletěla, ta jejich Faraonova pomsta je celkem síla,já to chytla i přestože jsme si třeba i zuby čistili balenou vodou a skončila tam na kapačkách. Na zdravotní péči si absolutně stěžovat nemůžu,byla na velmi dobré úrovni,ale bez kapaček to nešlo a přestože se anglicky domluvím velmi dobře,tak třeba nevím co v těch kapačkách bylo ( neznám ty názvy látek) a tudíž jestli by to třeba bylo vhodné pro Tebe jako kojící maminu. Je fakt, že někdo tam jezdí a problémy nemá,ale já bych po své zkušenosti do toho nešla.

Hama
Závislačka 2621 příspěvků 21.07.09 19:42

Račundo,
Přesto, že Egypt je moje oblíbená destinace, s dítětem bych rozhodně volila jinou. V září je tam ještě opravdu nehorázný vedro a to si myslím není pro tak malé dítě úplně dobré.

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 21.07.09 19:55

Racundo, fakt radsi ne… !! Osobne neznam nikoho, kdo by se z Egypta vratil bez prujmu..... Je sice mozny, ze jste zadny problemy nemeli, ale vis, jakou imunitu ma takhle maly mimco?? Jako je to risk jako prase, muzete stravit celou dovcu uplne v pohode, ale taky ho to muze chytnout a u tak malyho mimi to hrozi silnou dehydrataci, je to sance 50 na 50 a to je podle me teda strasne moc…

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 21.07.09 20:10

V září bych volila určitě jinou destinaci - hezky teplo je ještě v Řecku, Španělsku, Kréta, Turecko, Djerba.
Egypt s malými dětmi za mě ne, navíc v září je tam ještě velké vedro. Sice tam nebude nic jíst, ale když bude ležet na bříšku na dece, tak ji neuhlídáte a posbírá ze země kde co.

Martina

Hama
Závislačka 2621 příspěvků 21.07.09 21:17

Danyleo,
sice se neznáme osobně, ale já průjem neměla ani jednou ( v Egyptě :wink: ).

mischni
Kelišová 5100 příspěvků 21.07.09 21:44

No, ono jde hlavně o to, že pokud kojíš, tak si Faraona může nacucnout od tebe,ne?
Mmch - my jsme se v Egyptě posr…komplet celej zájezd i za dodržování všeho možnýho ve čtyřhvězdových hotelech.
Takže za mě s prckem nee.

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 21.07.09 21:57
Hama píše:
Danyleo,
sice se neznáme osobně, ale já průjem neměla ani jednou ( v Egyptě :wink: ).
mno jo, ale to je prave zavadejici :lol: ty co znam ho meli :D ;)
ja nerikam, ze to je podminka a musi to tak byt po kazdy, jen mam zkusenost, ze proste casto je..... A mimi to musi snaset o mnoho hur nez dospely, kdyby nahodou.
Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 21.07.09 21:58

za mě tedy ne. nejsem moc příznivce takového cestování s malým miminkem, byť do lepšího hotelu. jak píšou přede mnou, bála bych se průjmových onemocnění, celkově hygieny a vedra.

osobně, pokud bych už chtěla někam s 6m miminkem na dovolenou, volila bych Evropu - španělsko, Itálii, řecko.

kamarádka byla s 1,5letým klukem ve 4hvězdovým hotelu v turecku all inclusive a skončili s ním nejdřív v místní nemocnici, tam ho dali do kupy, aby se zvládli vrátit. a pak tady na infekci na bulovce. takže nic moc. :evil:

računda
Nováček 3 příspěvky 22.07.09 07:55
díky

Ahoj děvčata,
díky za rady a názory, zvolíme jinou destinaci. Egypt si necháme na později. Pro nás je to hledání trošku složitější, protože náš taťka je potapěč, takže musí být v místě česká potapěčská základna.

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 22.07.09 14:26

Taky, ač jako úúúplně poslední z celého zájezdu, jsem se nakonec posrala. Pardon. Ale to líp vyjádřit nejde.
A souhlasím s Danyleou - taky osobně neznám nikoho, kdo by v Egyptě neměl problém. Možná jsou výjimky, ale já teda fakt o žádné nevím :(
Myslela jsem, že tou výjimkou budu třeba já, ale ouha! Též to na mě přišlo a nic moc. Nedovedu si to představit u malého mimča. My to léčili slivovicí, ale ani ta nezabrala.
Tak ať dobře vyberete!

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47101 příspěvků 22.07.09 14:34

Ahoj tak já se hlásím.Já se nikdy nepos.. byl jsem v egyptě asi 4-6× a ani nikdo z rodiny se neposr.. :lol:
Stačí vybrat jen kvalitní dražší hotel nejlépe UI a aspon 5hvězd.
Z dítětem bych tam jela uplně v klidu.Před otěhotněním jsme byli i ze sestřenicí ta měla sebou malého 1rok a holky 4roky a 6leta jedly vše a problém nebyl,akorát ta nejstarší se jeden den přejedla zmrzliny takže se pozvracela :lol:

Hama
Závislačka 2621 příspěvků 22.07.09 19:47

Podle mě to není ani tak jídlem jako tím strašným vedrem a přechody do klimatizovaných místností, pitím studených nápojů atd.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >