Miminka v sauně?

553
16.7.04 12:43

Miminka v sauně?

Již několik sezón se chodíme s manželem pravidelně od podzimu do jara saunovat. Nikde jsem se nedočetla, jak staré dítě může začít navštěvovat saunu. Rozhodně nemám v úmyslu tahat tam novorozence, který má sám problémy s udržením teploty! Když mohou malá miminka do bazénu od půl roku, mohla by i do sauny? Myslíte, že by jim to teplo mohlo uškodit? Mám na mysli pobyt v délce max. 5 minut a tak max. 2× zopakovat. Vždyť se přece sauna doporučuje pro otužování a podporu krevního oběhu.
Jistě, mohla bych se zeptat dětské lékařky, ale zatím ji ještě nemám:-)
Ale nemáte některá tuto zkušenost?
Děkuji za vaše rady.
Mia ve 29 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
16.7.04 13:00

Mio, děti do sauny nemají chodit vůbec, měla by to být záležitost dospělých lidí. Co jsem se kdy dočetla o saunování, ideální je začít až po ukončení dospívání, po pubertě. U malých dětí hrozí přehřátí - nejen u miminek a pak celkový kolaps organicmu a u dospívajících se tak prý hodně narušuje hospodaření s minerály a hormonální ronováha. řeknu ti popravdě, tohle bych neriskovala ani náhodou. Dítě se může dát do sauny pouze zahřát, ale ne saunovat! Teplota by neměla přesáhnout 50 stupňů a pouze jenom než se děcko začne potit, pak rychle ven a pod vlažnou sprchu! To je, myslím, realizovatelné jenom v domácí sauně.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
107
16.7.04 16:52

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že já do sauny chodila pravidelně už v 1. stupni ZS.. od první třídy jsme navštěvovali městskou saunu a potom hup do bazénku a nebo v zime proběhnout po sněhu.. :o)) když jsme byli párkrát letos v sauně (navštěvujeme Babylon v Liberci) každou chvilku je tam nejaký prcek i školkou poviný..
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.8.05 13:58
  • Nahlásit
  • Citovat
28.9.10 09:56

Ahoj take by me zajimalo jestli miminka mohou do sauny…nase mala ma rymu a myslim ze sauna by ji pomohla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.5.12 08:09

Ahoj maminky prosim vas nevite jestli muzu do sauny kdyz kojim???mam strach aby se treba s mlekem neco nestalo maly ma 5 mesicu ale do sauny ho radsi tahat nebudu kvuli prehrati ale ja bych do sauny rada :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
15.5.12 11:12

@nellaskrobakova
Můžeš bez obav, s mlékem se nic nestane. Naopak si odpočineš, mě se akorát v tom teple trochu spouštělo mléko, ale jenom pár kapek nic dramatického :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
847
15.5.12 11:23

Nevím proč by malé děti neměly chodit do sauny a mělo by se začít až v dospívání ???? Ve finsku se saunují mimina téměř od narození…
Odkaz na článek z rodina.cz to popisuje opravdu správně a já bych saunování doporučovala. Pokud máte tu možnost, tak je to super.
Jediným úskalím v sauně je to, že to děti nebaví (teď myslím starší děti 3 a výšše let), jestliže tam jsou i cizí lidi a musí se dodržovat určitá pravidla saunování, tak je to pro ně otrava - ležet tam nebo sedět v klidu v teple 5 min. Jestli máte saunu doma tak to pak není problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
15.5.12 11:31

Ahoj, my zijeme ve Finsku, snoubenec je Fin a do sauny chodi od 4 mesicu. Saunu mame doma a zrovna predevcirem jsme vzali malou poprve. Moc se ji to nelibilo, ale je to o zvyku. Kdyz chodim plavat do bazenu, tak tam do sauny chodi i malinke deti, ale vzdycky na ty nizsi stupinky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
12.3.14 12:08

pjuuu

Mia miminka do sauny mohou na 3-5min max. nenamacet hlavu pred saunovanim jen telo sednout si snim na zem posadit ho na klin a zinkou mu potirat pusu po te ho ve vlazne vode omyt pokud vse probehne v klidu opakovat po tydnu.
:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama