Alergie na kravské mléko

26
18.6.04 12:38

Alergie na kravské mléko

Ahojky všichni!
Když si tady pročítám všechny stránky a zjišťuji kolik maminek tady přispívá do diskuzí , tak mě napadlo jestli by se tady nenašel někdo kdo by mi mohl poradit. Mému klučíkovi je 20. měsíců a od 5. měsíce má diagnostikovánu alergii na kravské mléko, všichni mě uklidňují, že se to s věkem spraví. Nesetkala se s alergií na kravské mléko některá z vás.? Nedovedu si představit, že malej třeba nebude moct chodit do školky, kvůli stravě. :( Jinak mu paní doktorka v nemocnici doporučila i bezlepkovou dietu, ale to jsme s manželem zavrhli a v roce dítěte pomalu zkoušeli dávat rohlíky chleba atd. a vše je zatím v pořádku, dát ale malému mléčný výrobek mám strach. Paní doktorka v nemocnici nám předepsala NUTILON pepti MCT , ale nidko nám už neřekl jestli toto mléko pokryje potřebu vápníku,. Pokud máte někdo zkušenost s touto alergií, prosím o radu. D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

32
18.6.04 13:09

Ahojky,
s tímto problémem jsem se setkala před 13 lety. Dokud jsem syna kojila byl v pořádku, ale v 6 měsících jem přestala neboť mu to nestačilo a protože jsem bydlela na vesnici a doma jsme měli krávu, začali jsme synkoj dávat kravské mléko. Po nějakém čase se nám syn začal odvodňovat (tekla z něko taková zelená voda) Takže nám doktorka udělala testy a výsledek zněl „Bezlepková dieta“. Vůbec jsem si v té době nedokázala představit co to všechno znamená. Syn nejprve dostával sojové mléko, které mu ale vůbec nechutnalo, takže jsme si podle rad lékařů domů pořídili kozu (v té době bohužel na trhu žádné takové produkty nebyly, tj v roce 1991). Syn do svých 4 let pil mléko od kozy a také mu to velice dobře dělalo na kojenezký ekzém. Já jsem si na toto mléko tak zvykla, že jsem z něho doma vařila pro celou rodinu. Vyráběla jsem z něho tvaroh a další věci. Horší to ale bylo s pečivem, ale jedna Pardubická pekárna nám začala dodávat bezlepkovou mouku a z ní jsem doma pekla pečivo pro syna. Časem se na trhu začaly objevovat různé druhy bezlepkových potravin, jako např. těstoviny, oplatky, kaše … atd. V dnešní době je toho opravdu hodně a různých druhů. Ve 4 letech syn potřeboval mezi děti a tak nastoupil do školky, ale pouze na omezenou dobu, ráno po snídani, svačinu měl z domu a před oběděm jsem si pro něho zase pelášila. Ve školce se nemohl stravovat. Jak šel čas tak nám doktoři povolili odtučněný jogutr, rohlík, až mohl úplně přejít na normální stravu. V 7 letech nastoupil do školy s tím že se tam může i stravovat, ale nesmí konzumovat mléko. Než syn nastoupil do školy byla jsem s ním doma, nejdříve na MD potom jsem na základě lékařských vyšetření dostala sociální příspěvěk jako kdybych pečovala o zdravotně postiženého. Musím zde také napsat, že když syn nastoupil do školy nebyl vůbec nemocný a i teď je nemocný jen 1 max. 2 do roka. Nyní mu je 13 let a stravuje se úplně normálně a i mléko pije.
Issis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
18.6.04 13:28

Ahoj já měla podobný problém s alergií u dcery dnes je jí pět let a může pít normální mléko,ale jen omezeně.Nutrilon jsme jí dávali do teď, a problémy s nedostatkem vápníku nemáme, nemusíš se toho bát,nutrilon obsahuje dokonce víc vitamínů a minerálů než běžné kravské mléko,jen se vám to pěkně prodraží , pokud vím nutrilon není zrovna nejlevnější, zeptej se doktorky na proplácení tohoto mléka pojišťovnou,ze zdravotních důvodů dítěte, nám se to podařilo uhádat a platili jsme asi jen polovinu.Jak se jeho alergie projevuje? atop.ekzém,pupínky, otéká, nebo má jen průjem?Na bezlepkovou dietu bych se asi vykašlala, protože to se dá plně zjistit až od třech let dítěte,alergie je u tak malých dětí spíš získaná a rychle mizí.máme s tím už zkušenosti a to víc než bohaté :wink: Na:,–(ili jsme tenkrát dětské vitamínky a minerálky s pupalkou v kapslích a úžasně se to upravilo ,malá měla pár let pokoj, naruší to vždycky jen chřipkové onemocnění nebo tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
19.6.04 07:51

Ahojky,
děkuju moc za názory :D
EVA 2 - malej má od paní doktorky přímo z nemocnice NUTRILON pepti MCT. Plně nám ho hradí pojišŤovna od toho 5. měsíce. teĎ ale v říjnu jdeme do gastronomické poradny a myslím, že už nám ho vezmou. Paní doktorka něco takového naznačovala. Tak potom vůbec nevím. Chodíme sice do gastronomické poradny, ale když jsem se zeptala co může malej jíst, tak mi bylo řečeno, že místo chleba mu mám dávat takový ty polystyrenový plátky.Nikdy jsem mu to nedala, měla jsem strach, že by se mohl z těch kousků zadusit. To mu nebyl ani rok a měl ještě bezlepkovou dietu. Tu jsme opravdu vyřadili, protože jsme to nikde neměli potvrzené, že je malý alergický i na lepek a zatím je všechnov pořádku . V pátém měsíci, už jsem neměla mlíko a zkusila jsem mu dát NAN a malej se během 5 minut strašně osypal a začal chrčet - hůře se mu dýchalo - a už jsem jeli do nemocnice :( Tam si nás nechali asi týden, přestože malý byl po injekci za 20 minut úplně v pořádku :( Od té doby máme bezmléčnou dietu. Včera si ovšem vytáhl z koše když jsem vařila rozbitou skořápku od vajíčka a ten bílek co tam zbyl si okamžitě rozmazal po obličeji. A zase měl tak strašnou alergickou reakci jako v těch 5.ti měsících, snad kromě toho, že se mu dýchalo normálně..Vypadal jako indián. dala jsem mu 15 kapek fenistilu a za 20 minut byl úplně v pořádku. Škoda jen, že mu v nemocnici každého 1/2 roku berou krev, kvůli alergiím a nikdy mu nic nezjistili.(ani to kravské mléko -to vyšlo několikrát také negativní) - ten NUTRILON máme jen pro jistotu-kvůli strašné reakci v těch 5ti měsících. Všechny testy jsou negativní a malej je podle všeho alergickej i na vajíčko. Tan nevím, kdy to doktoři zjistí. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
19.6.04 09:02

Ahoj, malej může být alergický jen na nějaký druh bílkoviny,to se právě těžko zjišťuje u takhle malých dětí to může vyjít v testech třeba až na po šesté, ale opravdu se to po letech trošku sklidní.Jde jen o to vyhnout se tomu , co mu vadí ateprve později to zkoušet po malých dávkách.Jsem ráda , že nutrilon dostáváte jen tak, už se to konečně trošku změnilo, my jsme část dopláceli a byla to finančně hrůza.Teď je malá ve školce, a učitelky si to hlídají samy je to v pohodě,ale nesmíš zapomínat, že i když alergie třeba částečně zmizí, říká se že jen spí.Většinou se to dá zvládnout do šesti let věku a pak je na nějakou dobu pokoj.musí se to holt hlídat.Hodně štěstí Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama