Miminko (1 měsíc) má teploty, nechce pít.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Baru.Smeiky300
Nováček 3 příspěvky 12.10.18 08:15
Miminko (1 měsíc) má teploty, nechce pít.

S manželem máme angínu, už přes týden. Starší syn (2 roky) je ok. Ale mladší před pěti dny začal mít teploty kolem 37,5, zelenou stoličku a byl trochu plačtivější, ale pil a jinak vypadal v pohodě. Dr. nám řekla, že je to viróza a doporučila něco na sražení teploty. Další den se to zlepšilo. Včera ale začal být zase teplejší a víc spavý, pil dost líně. Dnes už chce jen spát a donutit ho pít je dost náročné, párkrát si cucnul, ale nic moc. :( Má teplotu. A já strašně nechci do nemocnice. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Rady, tipy?

Reakce:

TRIO
Povídálka 23 příspěvků 12.10.18 08:17

Jela bych k lékaři.

odlaska
Kecalka 310 příspěvků 12.10.18 08:20

No pokud takhle malé miminko nepije, tak bych nečekala, co mi kdo poradí a bd rovnou jela k lékaři nebo mu aspoň zavolala, u takhle malého dítěte je dehydratace životu nebezpečná…

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 12.10.18 08:23

Myslíš, že někdo do nemocnice chce? Je to drobek, určitě bych šla k lékaři.

Ať je to brzy v pořádku :kytka:

ivašot.
Kelišová 6714 příspěvků 12.10.18 08:23

K doktorovi, nevím, co chceš jiného dělat :think: . Je malinký a dehydratovaný bude velice rychle, pokud nebude pít.
Kolik má teplotu po odečtu a kolik má počůraných plen?

BohunkaP
Extra třída :D 14966 příspěvků 12.10.18 08:29

V podstatě novorozenec, který má teplotu a nepije… jaké rady a tipy chceš zkoušet? 8o

S takovým drobkem už bys měla být u doktora a nepřemýšlet, jestli TY chceš nebo nechceš do nemocnice. To snad vůbec není podstatné.

ivašot.
Kelišová 6714 příspěvků 12.10.18 08:34
@BohunkaP píše:
V podstatě novorozenec, který má teplotu a nepije… jaké rady a tipy chceš zkoušet? 8oS takovým drobkem už bys měla být u doktora a nepřemýšlet, jestli TY chceš nebo nechceš do nemocnice. To snad vůbec není podstatné.

Taky mě vždycky tyhle hlášky mírně nadzvednou. Jednou jsem máma, tak musím zatnout zuby a dělat, co je potřeba a ne řešit jestli se mi chce nebo nechce.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 12.10.18 08:34

Jeď k lékaři 8o

Tichošlápek
Extra třída :D 10830 příspěvků 12.10.18 08:39

Je pátek, takže když s nim k dr nepůjdeš dnes, tak skončíte zítra na pohotovosti a to je teprve prima zážitek pro novorozence.

lampicka11
Závislačka 3424 příspěvků 5 inzerátů 12.10.18 08:46

Dítě do 3mes pokud má teplotu by mělo neprodleně navštívit lékaře. Hrozí velmi rychlá dehydratace. Na nic nečekej a mazej k dr. Je to ještě novorozenec prece :zed:

Baru.Smeiky300
Nováček 3 příspěvky 12.10.18 09:03

Má 37,7 po odečtu. Teď se zase na chvíli přicucnul. Do ordinace vyrazíme. Jen když jsme tam byli předvčírem, tak mi doktorka celkem nic kloudnýho neporadila, nenapsala :( Jedině nás asi pošle do té nemocnice… tak já půjdu shánět hlídání.

alifie
Extra třída :D 12753 příspěvků 12.10.18 09:46
@Baru.Smeiky300 píše:
Má 37,7 po odečtu. Teď se zase na chvíli přicucnul. Do ordinace vyrazíme. Jen když jsme tam byli předvčírem, tak mi doktorka celkem nic kloudnýho neporadila, nenapsala :( Jedině nás asi pošle do té nemocnice… tak já půjdu shánět hlídání.

Zatelefonuj jí co nejdřív, poradí ti po telefonu nebo řekne, abyste přišli. Mně to jako extra hrozivá teplota bez dalších projevů nepřijde, protože miminka mívají vyšší horečky než dospělí, a během pár dnů jsou schopné se z toho vyspat, kdežto dospělého to složí na týden. Nicméně mrně může mít nějaké další příznaky, které tebe jako laika netrknou, ale doktorka se tě může zeptat, aby se ujistila - třeba zda má nějakou vyrážku, kolik plenek počůrá, zácpa, průjem, rýma, propadlá fontanela, vypouklá fontanela,…

bertoldina
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 2 inzeráty 12.10.18 14:42
@alifie píše:
Zatelefonuj jí co nejdřív, poradí ti po telefonu nebo řekne, abyste přišli. Mně to jako extra hrozivá teplota bez dalších projevů nepřijde, protože miminka mívají vyšší horečky než dospělí, a během pár dnů jsou schopné se z toho vyspat, kdežto dospělého to složí na týden. Nicméně mrně může mít nějaké další příznaky, které tebe jako laika netrknou, ale doktorka se tě může zeptat, aby se ujistila - třeba zda má nějakou vyrážku, kolik plenek počůrá, zácpa, průjem, rýma, propadlá fontanela, vypouklá fontanela,…

Nám doktorka říkala, že varovné je i to, že nejsou žádné příznaky, po kontrole CRP a moči jsme frčeli rovnou na pohotovost do nemocnice a byla z toho týdenní hospitalizace, atb nitrožilně.

alifie
Extra třída :D 12753 příspěvků 12.10.18 14:51

@bertoldina Proto je lepší zavolat a domluvit se s doktorkou - je to pro mrně šetrnější, než ho rovnou táhnout k doktorce jen proto, aby se dozvěděla, že když se to nezmění, tak ať přijde znovu v pondělí. Až pokud by pediatr řekl, že mám přijít, tak bych tam mazala okamžitě. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Zastavila snad Míša Kuklová čas? V padesáti vypadá na třicet!

Mnohé dámy ze showbyznysu se můžou přetrhnout, aby zahladily vrásky a... číst dále >

Kráska a trhan: Justin Bieber dělá půvabné Hailey ostudu na každém kroku!

Tihle dva jsou v poslední době snad diskutovanějším párem než slavní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >