Polohy při chování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucern
Nováček 8 příspěvků 11.10.18 20:35
polohy při chování

Máme 2 měsíčního chlapečka, a nějak jsme přijali jako fakt, že v tomhle věku potřebuje chovat a být v kontaktu, když je vzhůru (v postýlce nebo kolébce začne skoro hned brečet, i když na nás vidí), jedině na přebalovacím pultu je chvíli spokojený, když kouká na hračky nad ním, ale hračky nad postýlkou ho vůbec nebaví, ať jsou tam jaké chtějí…
Ale teď začal posledních pár dnů vyvádět a vztekat se, když ho vezmeme a chováme v jakékoli jiné poloze, než je na rameni jako při odříhnutí, nebo na tygříka. Začínám z toho být zoufalá, ječí o stošest, před chvílí jsem měla dojem, že mi snad praskl bubínek, a jeho to vyčerpává. Navíc nevím, jaký vliv na něj to neustálé vztekání se a křik může mít, ale nemyslím si, že by bylo rozumné mu v tomhle vyhovět i kvůli zádům…
Prosím o rady a zkušenosti, díky moc

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6617 příspěvků 11.10.18 20:37

Asi chce lépe vidět.

addams
Povídálka 19 příspěvků 11.10.18 20:42

Zkus si na internetu najít v pořadu Sama doma videa, když tam byla paní Kiedroňová. Radí tam různé polohy, ve kterých jsou děti spokojené. Já to teď řešila taky a 2 polohy z toho, co tam ukazuje, se mi hodily.

Icestar
Závislačka 4219 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 20:43

@lucern Zkus šátek :kytka:

vtipna
Kecalka 177 příspěvků 11.10.18 20:45

Naše malá měla od narození jen dvě oblíbené polohy. Co se dá dělat. Tak jsme jí vyhověli. Nebo proč ti to vadí?

Něha
Kecalka 130 příspěvků 11.10.18 21:16
@lucern píše:
Máme 2 měsíčního chlapečka, a nějak jsme přijali jako fakt, že v tomhle věku potřebuje chovat a být v kontaktu, když je vzhůru (v postýlce nebo kolébce začne skoro hned brečet, i když na nás vidí), jedině na přebalovacím pultu je chvíli spokojený, když kouká na hračky nad ním, ale hračky nad postýlkou ho vůbec nebaví, ať jsou tam jaké chtějí…
Ale teď začal posledních pár dnů vyvádět a vztekat se, když ho vezmeme a chováme v jakékoli jiné poloze, než je na rameni jako při odříhnutí, nebo na tygříka. Začínám z toho být zoufalá, ječí o stošest, před chvílí jsem měla dojem, že mi snad praskl bubínek, a jeho to vyčerpává. Navíc nevím, jaký vliv na něj to neustálé vztekání se a křik může mít, ale nemyslím si, že by bylo rozumné mu v tomhle vyhovět i kvůli zádům…
Prosím o rady a zkušenosti, díky moc

A co zkusit šátek? V poslední době je to náš velký kámoš :D

Něha
Kecalka 130 příspěvků 11.10.18 21:23
@lucern píše:
Prosím o rady a zkušenosti, díky moc

A ještě se tě zeptám- proč kvůli zádům? My chováme hlavně na rameni. Mám teď chlapečka dnes přesně dva měsíce a už minimálně měsíc je nejspokojenější právě na rameni, hlavičku mu podpíráme, ale sám ji udrží docela obstojně a rozhlíží se. Pokud chovám podobně, jako když byl v zavinovačce, tak většinou akorát když ho chci uspat pohupováním…jinak opravdu doporučuji šátek - ty máš volné ruce a leccos uděláš, on ví, že je u maminky a je v klidu a cítí se v bezpečí :)!

lucern
Nováček 8 příspěvků 21.10.18 20:05

díky za rady a tipy, bohužel šátek nepřichází do úvahy především kvůli mým zádům… určitě chce koukat, ale začínáme ho podezřívat, že se spíš nudí, ale nedokážeme přijít na to, jak ho zabavit… taky si nejsme jistí, jestli ho třeba něco nebolí, vypadá to, že je s něčím nespokojený, vždycky večer…
@addams moc děkuji za tip, našla jsem, něco jsme vyzkoušeli a to se mu taky líbí :)

addams
Povídálka 19 příspěvků 23.10.18 11:34

Není zač, hlavně, že to pomohlo.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1903 příspěvků 23.10.18 11:42
@lucern píše:
díky za rady a tipy, bohužel šátek nepřichází do úvahy především kvůli mým zádům… určitě chce koukat, ale začínáme ho podezřívat, že se spíš nudí, ale nedokážeme přijít na to, jak ho zabavit… taky si nejsme jistí, jestli ho třeba něco nebolí, vypadá to, že je s něčím nespokojený, vždycky večer…
@addams moc děkuji za tip, našla jsem, něco jsme vyzkoušeli a to se mu taky líbí :)

Pokud nemáš zrovna těžkou skoliózu, tak je šátek nebo ergonomické nosítko naopak velmi vhodné i pro tvoje záda. Zaprvé nutí člověka stát a chodit vzpřímeně, zadruhé nemáš tu váhu dítěte rozloženou na ramenou ani zádech, ale na bedrech. Je to rozhodně lepší, než chovat jen na rukou.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion mu nestačil, chtěl další peníze, tvrdí svědek v případu podvodu Tomáše Řepky!

Milion korun. Za takovou sumu měl Tomáš Řepka své dávné, dnes již bývalé... číst dále >

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >