Reklama

4. měsíční miminko začala zajímat televize

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maky K.
Povídálka 21 příspěvků 11.10.18 08:32
Miminko a televize

Ahojky všichni, mám 4 měsíční miminko a začala ho zajímat televize. Kouká na ní jako di ej???? moc dlouho ho nenechávám, nevím jestli by mu to spíše neuškodilo a hlavně si nenavykl. Nemáte s tím někdo zkušenost? Jak moc je TV pro dítě škodlivá?

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 4 měsíce: Směje se na plné kolo

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Medičkaa
Kecalka 106 příspěvků 7 inzerátů 11.10.18 08:44

Radu sice nemám ale řeším to samé, synovi je už 7 měsíců ale už tak od 3 m jak někde běží televize čučí na ní, kolikrát se úplně zasekne. U dětí kamarádek jsem nic podobného nezaznamenala tak nevím. Doma jsem to řešila tak že jsem malého schválně pokládala tak aby na televizi prostě neviděl, ale teď když se už víc hýbe je to těžší, takže to buď vypnu když na to čučí nebo si s ním jdu hrát a schválně mu braním ve výhledu.

stinga
Závislačka 3735 příspěvků 7 inzerátů 11.10.18 08:44

@Maky K. ve 4 měsících by se na televizi nemělo koukat vůbec, já občas nechala dívat cca v 15 měsících, teď teda má 2 roky a chce se dívat do počítače pořád, takže radím začít co nejpozději

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10047 příspěvků 11.10.18 08:44

Na netu je spousta článku o tom, jak moc nevhodné to pro dítě je. Stačí si trochu počíst. Není potřeba, aby běžela TV ne? A uz vůbec bych ho na to nenechavala koukat. Když uz ji sleduješ ty, tak ho otoč ať na ni nevidí

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7996 příspěvků 11.10.18 08:47

@Maky K. Máme TV puštěnou denně jako kulisu a normálně si hrajeme, syn bude mít 2 roky, má pár pořadů na které se kouká - Kouzelná školka, Hýbánky a jogínci - u těch se snaží napodobovat co drělají, něco o zvířátkách + Pan Hračička - u toho obědvá, takže sedí zařezanej v židličce a futruje se. Občas ho uchvátí nějaká reklama, ale nevidím žádný škodlivý vliv, normálně chodíme ven, hraje si, běhá po bytě a nahání psa, hraje si v pokojíčku, takže za mě to problém fakt není. První 3-4m mi v podstatě jen jedl, spal a ladil, takže kdybych měla být zalezlá jen v ložnici nebo bez TV tak mě hrábne :lol:

Teď už asi 20 minut v klidu sedí před TV, ale prohlíží si knížku, předtím nakládal auto kostkami :nevim: televize běží na jedničku a já si v klidu chystám věci na oběd :)

Příspěvek upraven 11.10.18 v 08:49

Teresa.p
Kecalka 252 příspěvků 11.10.18 08:47

u nas asi tak. kdyz malej zacal koukat na pohadky ve dvou letech, tak se sekl v reci a
celkove zacal u tv uplne vypinat a nevnimat. takze za me nepoustet.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17156 příspěvků 26 inzerátů 11.10.18 08:52

Miminko opravdu vůbec nepotřebuje koukat na televizi. Protože z miminka bude batole, z batolete předškolák a pak školák, který jako jedinou zábavu bude znát kmitající obrázky. Čím později se tedy dítě seznámí s jakoukoliv formou pasivní zábavy, tím lépe.
Jinak příběh v televizi zvládne dítě smysluplně vnímat až tak okolo dvou let.

Heivka
Závislačka 3089 příspěvků 11.10.18 08:56

Nejhorší, dle naší dětské doktorky, je mít TV jako kulisu, vytváří to nepozorné děti, které potom špatně reagují na řeč, je to problém pak hlavně ve škole, jde dítě ignoruje učitele jako nepodstatný šum. Taky hrozně závisí co se dítěti pustí, spousta dětských pořadů jsou udělaná tak, že sice baví ale nemají moc další přínos. Schválně jsem se podívala na některé dětské pořady a byla jsem zděšená, moderátoři co neumí pořádně vyslovovat a mluví gramaticky nesprávně, takže když už synovi pouštím televizi, tak maximálně Šmouly a večerníček a jinak jenom starší české pohádky kde je slyšet ještě krásná čeština.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 11.10.18 09:01

Opravdu by me zajimalo, v cem sledovani TV uskodi diteti :think:

Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 11.10.18 09:08

Syn se občas podívá na pohádku na dvd až teď, za 3 měs. má 3 roky. Dříve jsme neměli telku zapnutou ani náhodou. A tv jako kulisa? Trošku na palici. :roll: Nemluvě o škodlivosti záření. :roll: Některé se tady ještě chlubí… :zed:

rozand
Závislačka 2860 příspěvků 11.10.18 09:18
@srpen89 píše:
Opravdu by me zajimalo, v cem sledovani TV uskodi diteti :think:

Tak krom poruch soustředěnosti, protože se v ní věci míhají nepřirozeně rychle, je světlo, které vyzařuje, pro oko nepřirozené a může kazit kvalitu spánku například.

stinga
Závislačka 3735 příspěvků 7 inzerátů 11.10.18 09:24

@Kristyna.Vechto­va trochu OT, ale. Na kterém programu tyto programy teď vysílají? Na ČT2? Chtěla bych dceři občas tyto české pořady pro děti pustit, ona se mi cpe pořád do počítače :mrgreen:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 11.10.18 09:24
@rozand píše:
Tak krom poruch soustředěnosti, protože se v ní věci míhají nepřirozeně rychle, je světlo, které vyzařuje, pro oko nepřirozené a může kazit kvalitu spánku například.

A jak by se to jako melo projevovat do budoucna. Radove let.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41157 příspěvků 11.10.18 09:42

@Maky K. samozrejme, ze na ni deti koukaji a i miminka by koukala, ale proc? My ji do roka ani nezapinali, od roka obcas na pohadky. Do roka bych miminko dovat nenechala, co mu to jako prinese. At kouka radeji na vas

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41157 příspěvků 11.10.18 09:44
@srpen89 píše:
Opravdu by me zajimalo, v cem sledovani TV uskodi diteti :think:

Kazi oci a sedi pred TV na miste, misto aby se zabavilo jinak, hralo si a zapojilo predstavivost.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >