Druhé dítě po 24 měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lusiieja
Nováček 7 příspěvků 10.10.18 14:22
Druhé dítě po 24 měsícu

Dobrý den určitě tohle téma tady už bylo znovu ho chci obnovit, z přítelem máme 13 měsíčního chlapečka, chtěli by jsme se snažit o druhé mimi mám nitroděložní tělísko chci jse zeptat? Za jak dlouho jste otěhotněli po vyndání a jaké to vubec je mít tak blízko děti od sebe? Da se to vubec zvladnout hlavou my jdou strasne moc otazek neumim jse rozhodnout byla bych rada za jakou koliv odezvu…dekuji a nejake zkusenosti maminek kdddvou

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

lusiieja
Nováček 7 příspěvků 10.10.18 14:25
@lusiieja píše:
Dobrý den určitě tohle téma tady už bylo znovu ho chci obnovit, z přítelem máme 13 měsíčního chlapečka, chtěli by jsme se snažit o druhé mimi mám nitroděložní tělísko chci jse zeptat? Za jak dlouho jste otěhotněli po vyndání a jaké to vubec je mít tak blízko děti od sebe? Da se to vubec zvladnout hlavou my jdou strasne moc otazek neumim jse rozhodnout byla bych rada za jakou koliv odezvu…dekuji a nejake zkusenosti maminek dvou ditek zatim si to neumim predstavit :nevim:

Icestar
Závislačka 4219 příspěvků 1 inzerát 10.10.18 14:28

Nedoporučuji.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1757 příspěvků 10.10.18 14:32

Mám děti přesně po dvou letech a je to masakr. Ani jeden není pohodář, staršího chytla obrovská separační krize, mladší špatně spí a skoro furt řve nebo aspoň nespokojeně kňourá.. je to na hlavu :zed:

lusiieja
Nováček 7 příspěvků 10.10.18 14:33

@sladke-mameni ja vam dekuji za uptrimnost :lol:

lusiieja
Nováček 7 příspěvků 10.10.18 14:34
@lusiieja píše:
@sladke-mameni ja vam dekuji za uprimnost :lol:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 10.10.18 14:36

Mám děti 22 měsíců od sebe, babičky nehlídací. Zvládnout se to samozřejmě dá, dost zálěží i na temperamentu a náročnosti dětí. Doma máš v podstatě jeden a půl mimina, protože to starší ještě není úplně samostatné - nedojde si na záchod/nočník, samo si neumyje ruce, neoblékne se, některé věci mu ještě nejde vysvětlit nebo je to náročnější (že se musíš věnovat mladšímu, že nemá křičet, když mladší spí apod.), kolikrát nemluví nebo jen velmi omezeně, některé se neumí samy najíst, samy toho moc neujdou (je prima tlačit domů kočár, staršího na krku a v ruce motorku).
Na něco (třeba ježdění na kole) je potřeba i druhý rodič. Spoustu věcí musíš mít doma 2×, protože co má A musí mít i B, jinak je z toho válka Roseových.

Na druhou stranu děti si jsou dost parťáky (tak od roku, roku a půl toho mladšího), baví je pořád stejné věci, hrají si se stejnýma hračkama, takže se dobře plánují společné aktivity.
Starší mladšího dost táhne. Mohou se velmi milovat, ale taky ta věková blízkost může podněcovat větší rivalitu, kdy se to mladší snaží za každou cenu vyrovnat staršímu (tam je to o povaze).

EDIT: Já bych neměnila, ale je pravda, že pokud chce mít matka mateřskou na pohodu, tak ideální rozestup jsou pro 3 roky. Ty dva je super rozestup z pohledu dětí.

Limi123
Závislačka 3653 příspěvků 10.10.18 14:39

Mam deti od sebe 25 mesicu, zimni deti. Miminko mam pohodare, takze bych rekla, ze dobre. Prvni 3 mesice mimi skoro porad spalo, takze nebyl moc rozdil oproti 1 diteti (ale na to se neda spolehat, ze budes mit take hodne miminko - kdyby byl maly kolikar, asi bych si hodila masli). Dalsi 3 mesice celkem narocne, starsi se srovnaval s tim, ze uz neni sam a take trvalo, nez se naucil, jak se k miminku chovat, aby je clovek mohl nechat treba minutu o samote, aniz by starsi mimi zaslapl, zalehl atp. Ale slo to, ale obcas jsem byla docela ko, a to mi starsi po obede spi 3 hodiny takze se take vyspim.

Ted je malemu 7 mesicu a uz je to cele v pohode. Starsi se uz srovnal, dopoledne, kdyz jsme na hristi, to miminko prospi. Odpoledne pak spim vetsinou ja, mimi i starsi. A pak nekdy jdeme na hriste i po spani, to uz je narocnejsi, protoze uz je casto zima, mimino jeste nechodi, jen se plazi, tak ho musim mit porad tak nejak na sobe.

Cele leto jsme s klukama travili venku, hlavne u vody a v pohode.

Krize samozrejme take mam, ale ne moc casto.

Babicky mam take nehlidaci.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10851 příspěvků 10.10.18 14:40

Mam rozdíl 22 měsíců, hlídání žádné, manžel věcně pryč a popravdě mi to jako žádný zahul nepřijde. Jediné, co mi vazne chybí je spánek, ale co už. Chtěla jsem s takovým rozestupem i treti, takže věř, že se to dá v klidu ;) jen si musíš zavést systém a držet se pravidel

Limi123
Závislačka 3653 příspěvků 10.10.18 14:41
@sladke-mameni píše:
Mám děti přesně po dvou letech a je to masakr. Ani jeden není pohodář, staršího chytla obrovská separační krize, mladší špatně spí a skoro furt řve nebo aspoň nespokojeně kňourá.. je to na hlavu :zed:

U nas ma tedy starsi take neuveritelnou separacku.
Ale tim, ze mladsi je slunicko (starsi je od narozeni narocnejsi), tak je to celkem v pohode. Mit mladsiho knourala, tak me trefi.

Ale stejne jako prispevatelka nade mnou bych si dala treti klidne i s mensim rozestupem.

Z.jev
Závislačka 3211 příspěvků 10.10.18 14:42

@Svistice Já mám děti podobně, teď mají 8 a 10 a teda můžu říct, že bych je několikrát denně nejradši přetrhla :lol: Hádají se kvůli každé prkotině. Když byly menší, bylo to v pohodě a pevně doufám, že až budou starší zase se to spraví. Jinak mě asi odvezou :mrgreen:

Uživatel je onlineJaniceB
Extra třída :D 13270 příspěvků 10.10.18 14:47

Ja mam deti tri…opravdu hodne zive /zejmena prvni/..od sebe 3,5 roku mezi prvnim a druhym, a rok a pul mezi druhym a tretim…jsem starsiho data vyroby…je to zahul, ale zvladnout se to da…pokud mas partnera, ktery ti s nimi pomuze. Sama bych je takto mit asi nechtela:)))))))) Napr. na dnesek jsem spala 3 hodiny…nejsou vyjimkou ani 4 nebo 5 hodin. Vic nejde a vim, ze to tak bude minimalne jeste rok…Vyzivne je, kdyz jsou nemocni a ono i 2 x denne vlacet do skolky tri deti je docela sila:) Rikam si, ze casem bude lip…a hlavni je, ze jsou zdraveostatni jsou vyresitelne a zvladnutelne veci.

Limi123
Závislačka 3653 příspěvků 10.10.18 14:48
@Z.jev píše:
@Svistice Já mám děti podobně, teď mají 8 a 10 a teda můžu říct, že bych je několikrát denně nejradši přetrhla :lol: Hádají se kvůli každé prkotině. Když byly menší, bylo to v pohodě a pevně doufám, že až budou starší zase se to spraví. Jinak mě asi odvezou :mrgreen:

To zalezi, ja mam treba nejhorsi vztahy se sourozencem, co je ode me 1.5 roku, i kdyz uz se sneseme :-) A nejlepsi s temi o 10 a o 13 let. Takze se to spravit muze, ale nemusi.

Nevim, kdo vymyslel, ze z pohledu ditete je nejlepsi ten nebo onen vekovy odstup.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 10.10.18 14:50

@Z.jev My měli období hádání se kvůli hounu asi tak ještě před půl rokem, kdy jako bonus starší nabančil mladší a ta se vždy okamžitě proměnila v malého paviána, i když do ní třeba jen strčil. :zed: Teď je relativně klid (otázkou je na jak dlouho?), uvidíme co přes zimu, až spolu budou muset být víc zavřený v bytě. :mrgreen:

Ale já jsem s tímhle rozestupem spokojená. Víc jak ty 3 roky bych nechtěla, když vidím, jaké problémy zase musí řešit v rodinách, kde je ten věkový rozetup větší.

Půáček
Kecalka 287 příspěvků 10.10.18 14:51

Mám 22 měsíců od sebe, aktuálně čerstvě 2 a 4 roky. Jsme bez hlídání (jsme v zahranici) a manžel hodně i dlouho v praci. Mladší byl pohodove mimi, obzvlášť v nosicce. Takže abych si mohla hrát se starší a fungovat i doma, měla jsem ho skoro pořád na břiše, než začal spinkat ve své postýlce nebo v kosiku. Jinak se prostě ten mladší musel přizpůsobit dennímu režimu te starší :) snažila jsem se je co nejdřív nějak zesynchronizovat a za mě můžu říct, že se to dá zvládnout celkem v pohode. Ale neměla jsem urvane miminko a starší už spala taky celou noc. Jako jasně že bych se ráda lip vyspala, ale s tím musí každá maminka počítat :) teď už jsou parťáci a když se nervou, dokážou si i hrát a za chvíli poputuje syn k dceři do pokojíčku. Spí spolu rádi v jedné místnosti :) já doporučuji, ale asi hodně záleží na temperamentu děti :)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >