Otlaky na těle u kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 19:04
Otlaky na těle u kojence

Mám dotaz, jestli někdo nemáte stejnou nebo podobnou zkušenost u vašeho dítěte, a případně, o co se může jednat. Dceři (nyní 10 měsíců) se už od narození dělají po celém těle i končetinách červené zduřeninky (nevím, jak to nazvat), kdykoliv se třeba jenom trošinku bouchne, škrábne, otlačí. Např. když si hrála na bříšku, přeplazila se přes pár kostek, tak hned měla celé břicho flekaté, ty otlačeninky červené a naběhnuté, jako kdyby ji někdo zmlátil, Většinou to cca do pár hodin vymizí, ale je furt flekatá. Kamarádka se divila, co to má za divnou vyrážku a když jsem jí to vysvětlila, tak řekla, že to zatím u jiných dětí neviděla. Tak mi tím nasadila brouka do hlavy. Nikdy jsem se s tím nesetkala a nikde jsem o tom nic nenašla. Na roční prohlídce to kdyžtak s doktorem proberu, pokud to opravdu nebude běžné. Děkuji za jakoukoliv zkušenost.

Reakce:

bibi2233
Kecalka 467 příspěvků 19 inzerátů 11.10.18 19:17

Něco podobného mám u druhého syna, ale ne až v takové míře. Když mu třeba sáhnu na záda, tak tam má červené fleky. Když se o něco opře, také. Kolikrát u doktorky, když ho svléknu, tak hlavně na zádech je hrozně červený, flekatý. A pak taky pod plenou, ale není to opruzenina. Ptala jsem se na to a doktorka říkala, že má citlivou kůži. První syn je alergik a občas má atopák, tak prý mám počítat s tím, že něco takového se také může projevit. Ale prý s těmito červenými fleky se nic nedá dělat, prostě je přecitlivělý, za pár minut, někdy hodin to mizí.

Uživatel je onlinelusy.lus
Kecalka 290 příspěvků 11.10.18 19:33

Je to citlivost kůže. Má to odborný název, ale nemůžu si vzpomenout jaký. Nic se s tím nedá dělat, není to nijak nebezpečné. Věkem se to zlepší.

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 19:48

Děkuji za odpovědi, takže neplaším a snad z toho vyroste :kytka: holt mám více barevné dítě :mrgreen:

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 3237 příspěvků 11.10.18 20:03

Tohle měl syn a má to i dcerka a u syna ve 3 letech se to téměř nevyskytuje, zato holku když sundám z šátku a svléknutí tak je jako moderní umělecké dílo :mrgreen:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49431 příspěvků 4 inzeráty 11.10.18 20:03
@lusy.lus píše:
Je to citlivost kůže. Má to odborný název, ale nemůžu si vzpomenout jaký. Nic se s tím nedá dělat, není to nijak nebezpečné. Věkem se to zlepší.

Dermografie

mikes89
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 11.10.18 20:07

@LenaMarry ahojda, my mame neco podobnyho,ale taky ne v takove mire. Kdyz ho chytnu treba kolem bricha nebo hrudniku a posadim na prebalovak,ma uplne videt prsty,kde jsem ho drzela,do pul hodky to zmizi. Je pravda,ze cim je starsi,tim je to lepsi,kdyz byl malinky,bylo to osklive,jako kdyby ho nekdo bil 8o snad to nic nebude,ale mudr bych pro jistotu rekla,chce to klid v dusi :kytka:

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 23:07

@Lama Lama děkuji, prostuduju název ;)

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 23:08

@Heivka jojo, přesně, umělecké dílo, akorát na plavání se na mě občas divně maminky dívají, když dcera vypadá jak pobatikovaná :mrgreen:

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 23:12

@mikes89 ahojky, u ní se to zatím věkem moc nelepší, spíš naopak, jak furt někde šmejdí a prolézá tak je toho víc, Tak jsem ráda, že léto už skončilo a už nenosí kraťasy a krátký rukáv :lol: doktorovi ti pak na prohlídce zmíním. :mavam:

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 3237 příspěvků 12.10.18 01:25

Ještě jsem se ptala mamky, tak já prý taky byla takhle zmačkaná, vymizeli to před nástupem do školky, jediné co mi zůstalo, a to nevím jestli to má souvislost, tak hodně růžová pleť v obličeji po ránu nebo po námaze.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečce Nele Boudové se rozpadlo po necelých dvou letech manželství. Má prý jiného

Není tomu tak dávno, co si Nela Boudová (51) pochvalovala, že se stačila... číst dále >

Klusová ukázala sestru a málem svou knihu pokřtila mateřským mlékem

Zpěvačka Tamara Klusová (30) se prezentuje hlavně jako matka tří dětí a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >