Miminko 9. měsíc neleze a nesedí

71
18.2.20 09:32

Miminko 9. měsíc neleze a nesedí

Zdravím maminky, prosím o radu, malé bude za 10 dnů 9 měsíců a stále neleze ani sama nesedí. Když ji položím na všechny 4, tak se chvitku drží a pak spadne, někdy se zvedne na 4 i sama, ale jen na chvilku. Také mi dělá starosti to sezení, že ji musím stále podpírat, neumí sedět v normální stoličce, ani sama na zemi. Myslíte, že je to normální? Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15291
18.2.20 09:35

Normální to je, každé dítě má jiné tempo. Ale proboha neposazuj ji do stoličky když sama nesedí 8o vůbec ji neposazuj. Vyzkoušej nějak motivovat, poloz na bříško na zem, dej kolem hračky ať má motivaci si k nim dolezt, ale nedělej to za ní, tim ji rozhodně nepomůžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5253
18.2.20 09:39

To, že neleze a nesedí, normální je. To, že ji rveš do stoličky nebo nějak podpíráš, to už normální moc není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12071
18.2.20 09:40

Na samostatné sezení má ještě měsíc, dva čas a bude to v normě. A rozhodně ji neposazujte, dokud to neumí sama. Ani s přidržováním. Jak ještě nemý vyvinutý systém svalových skupin na zádech, tak předčasné sezení to může dost poškodit.

Lezení je ještě taky teoreticky v normě.

Ale - primárně se potřebuješ ptát svého ošetřujícího pediatra - protože je potřeba posoudit celkový vývoj, ne jen toho - a zvážit, jestli prostě nechat být a počkat na samostatný vývoj a nebo už začít zlehka rehabilitovat.

To se přes internet prostě nedozvíš.

Příspěvek upraven 18.02.20 v 09:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4822
18.2.20 09:41

Dej ji čas. Tak poleze za měsíc třeba. Zpevní se ji záda a pak si sedne. Nic nespěcháš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
18.2.20 09:41

Jej přesně tímto přístupem jí akorát ublizujes. Nespechej na ni. Můj malý v 9 měsících se začal plazit, v 10,5 teprve šel na 4. Posadil se sám až po roce. Kolem 11 měsíců se zvládl postavit a pak žuchnul na zadek :lol: stoličku měl polohovací a hodně dlouho jedl v pololeže. Nechala jsem ho a vše zvládl a naučil se sám. Jo a chodil v 15 měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2906
18.2.20 09:43

Můj první syn se posadil až když mu bylo 10 měsíců. Teď třetí dítě sedí od 7 měsíců. Je to hrozně individuální a spíš pediatr ti řekne, jestli je vývoj dítěte ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22389
18.2.20 09:47

Takže je jí spíše 8,5 měsíce. Na lezení má čas, na sezení taky. Ještě by na zemi ani v židličce sama sedět neměla, tak ji tam nedávej!
Každé dítě je trochu jiné. První syn lezl od 11 měsíců, seděl 11,5 a chodil od 15 m. Druhý lezl od 10 měsíce, chodil od 15. Třetí lezl od 8,5 měsíců, seděl od 9m, teď mu bude 13m, obchází, ale nechodí, má čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7574
18.2.20 10:01

Syn se mi sám posadil až poté, co začal v deseti měsících samostatně chodit. Zeptala bych se pediatra, jak hodnotí celkový vývoj a podle toho se ne/stresovala. Jinak lezení se dá hezky a nenásilně podpořit plenou kolem bříška a malinko nadzvedávat, tím ji podpoříš, ale zároveň nepřetížíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
18.2.20 10:04

Asi bych se spíše zeptala vašeho lékaře. Já jak se znám tak bych panikařila, protože mám ještě 3 mladší sestry a všechny už jsme chodily mezi 9-10 měsícem a samy seděly o hodně dříve :nevim: takže všechno srovnávám s námi, ale podle různých diskuzi je to asi fakt individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
18.2.20 10:11
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2490
18.2.20 10:12

Sezení bych neresila, hlavně ji neposazuj když si sama nesedne. Lezeni bych konzultoval s pediatrem, naše malá v 9 měsících taky ještě nelezla a doktorka nás poslala na rehabilitace. Měla slabý břišní svaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
18.2.20 10:45

Děkuju, já ji samozřejmě samotnou neposazuju, papáme v tom dětském křesílku. Jen si ji dávám sedět na klín a ona se opře zádama o mě, tak to snad nevadí. S tím lezením nevím, dělá mi to starosti, často je přes den mrzutá a kňourá, leží na bříšku na zemi, chtěla by tam a tam a nejde ji to. Máme na 8 měs prohlídce 9,5kg a 74cm, tak myslím, že drobná není, žeby třeba neměla sílu na lezení. Kamarádčina holka je úplně stejně velká a má 14 měsíců a krásně sedí, chodí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
18.2.20 10:58

@Aduš8 děkuju, to mě nenapadlo, zkusím to s tou plínou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22389
18.2.20 13:40

@vcelka98 to vůbec není o výšce a váze. Napřed musí zvednout dupku, mít posílené záda, bříško, ruce..začne se houpat na kolinkach a časem přijde na ten pohyb vpřed.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama