Miminko a třetí patro

Anonymní
18.2.20 18:45

Miminko a třetí patro

Ahoj maminky,
Chtěla jsem se zeptat.. mám 5 týdnu do porodu a přemýšlím nad kočárkem.
Mám pejska, tak chodím často ven..
Bydlíme ve třetím patře a není výtah, sklep ani kočárkárna… Jak to děláte s kočárkem? Nosíte ho bez problému nahoru? Nebo jak vlastně? Představa že kočárek váží 12,5kg a miminko taky váží… asi se dost pronesu.
Auto bude stát před barakem.. tak bych tam mohla nechat část kočárku..
nebo mate nějaký typ jak to udělat?

Prosím o anonym kvůli jedné osobě.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

533
18.2.20 18:52

Asi kočárek nechat v autě, do kočárků se dělají přenosné tašky, tak mimčo donést v ní nahoru a na procházky s pejskem si koupit šátek nebo ergonomické nosítko v kterém můžeš nosit už od narození - např. Monilu Start.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
18.2.20 18:54

Jakto, že v baráku nemáte sklep ani kočárkárnu? 8o to je divný teda.. :think:
My bydlíme ve 4 patře bez výtahu, ale kočárkarnu normálně máme a neumím si představit, že by tato možnost v domě nebyla. Už jsi mluvila s domovníkem? je dole v domě nějaký prostor navíc? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 18:57

Já nechávám kočárek v autě. Dělám z kufru kočárkárnu. V baráku jí nemáme, máme dvojčátka a bydlíme ve čtvrtém patře. Když byli kluci menší, brala jsem je po schodech v korbách, teď už jen na ruce. I tak se ponesou a je to fuška, ale dá se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3005
18.2.20 18:58

@Zwetta My v dome, kde jsme bydleli kdyz se narodil nejmladsi, taky nemeli zadny prostor pro kocar :nevim: Jedinne nechat stat hned za vchodovymi dvermi - kde se ale nedal privazat ani zamknout a sousedi by asi remcali… takze jsem kocar nechavala v aute. Sice opruz ale jinak to neslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 18:59
@Zwetta píše:
My bydlíme ve 4 patře bez výtahu, ale kočárkarnu normálně máme a neumím si představit, že by tato možnost v domě nebyla. Už jsi mluvila s domovníkem? je dole v domě nějaký prostor navíc? ;)

My taky nemáme, tyto prostory jsou v pronájmu a ženský tam mají kadeřnictví, řasy a nehty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11732
18.2.20 18:59

Míso kočárku pořídit nosítko od narození nebo šátek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1506
18.2.20 19:00

Z vlastni zkusenosti nenechavej kocar v aute. Nam ho z kufru auta ukradli :zed: Pripadne si porid jen levny bazarovy, at ti to pak neni lito.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1197
18.2.20 19:07

Na venčení bych porodila šátek nebo nositko VHODNÉ od narození, jak píše @debra.morgan, je to rychlovka a fakt super věc na venčení pejska. Ale na trh u se vyskytují nevhodná nosítka, takzvaná visítka, tak pokud by jste chtěla nějaké pořídit, tak pohledat na netu info. Ne že bych byla odbornik, ale případně vám můžu poradit, pokud by jste si nevěděla rady. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12211
18.2.20 19:15

Nosila jsem v šátku. A nebo drnacala po schodech 3 patra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1838
18.2.20 19:21

Pokud neni sklep ani kocarkarna, poridit kvalitni nositko nebo nosit v satku. Nechat v aute kocar bych mela strach :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1541
18.2.20 19:25

Bydleli jsme v prvním patře, v paneláku byly sice sklepy i prostory, ale kradlo se tam. Takže jsme kočárek tahali do bytu. Do třetího patra to má cenu jen tehdy, je-li kočárek lehký a jsou-li na něj dva. Za situace, že budeš sama, to bude docela mazec - vynést nákup, pak dítě, dát ho někam, odkud už jako starší neuteče, a pak se vracet pro kočárek… V autě bych měla strach, ale jiná možnost asi fakt není. Leda nosítko a dítě jen nosit, nevozit, ale já jsem zase hodně kočárková a kočárek je prostě větší „luxus“ z hlediska úložných prostor, ochrany dítěte před deštěm, možnosti přebalování apod. Takže z těch možností mi z toho vychází to auto… ledaže by byla možnost domluvit se s někým, kdo má prostory v přízemí, že by se to nechávalo u něj, ale to asi nehrozí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2772
18.2.20 19:37

Já mám kočár v autě, je to pro mě nejpohodlnější. Ale na venčení bych si pořídila šátek nebo nosítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49453
18.2.20 19:46

12,5 kilový kočár fakt několikrát denně tři patra bez výtahu vláčet nebudeš, to fakt nejde. Takže nechávat dole a pořídit něco s vložnou taškou, ve které můžeš mimčo nosit po schodech. A nebo, jak už zaznělo, šátek/ergonosítko, pomocník k nezaplacení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 21:25
@Zwetta píše:
My bydlíme ve 4 patře bez výtahu, ale kočárkarnu normálně máme a neumím si představit, že by tato možnost v domě nebyla. Už jsi mluvila s domovníkem? je dole v domě nějaký prostor navíc? ;)

Bohužel sklep je pod alarmem a klíče má majitel domu, který tam nebydlí… už jsem se ptala, zda by to šlo nějak zařídit… ale nepovolil..

Hledáme byt ke koupi.. takže se stěhovat do jiného podnájmu nechceme..
@luci.no píše:
Z vlastni zkusenosti nenechavej kocar v aute. Nam ho z kufru auta ukradli :zed: Pripadne si porid jen levny bazarovy, at ti to pak neni lito.

Kočárek mám za 16 900,– takže právě toho auta se bojím no.. :?

Kočárek bohužel pod schody nechat nejde… nebydlí tam zrovna lidé, kteří by byli slušní… ukradli by to :roll:

No.. už abychom našli byt k té koupi…

Nad šátkem jsem přemýšlela.. a asi to je dobré řešení…

Holky děkuji za rady a pomoc :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama