Stubai ledovec...jsou tam i lehčí sjezdovky?

443
18.2.20 12:06

Stubai ledovec...jsou tam i lehčí sjezdovky?

Mám dotaz, jedeme na Stubai ledovec, jezdili jsme na Pitztal, Stubai neznám, je i zde modrá mírná sjezdovka? Dle webkamer to vypadá, že jen prudké…díky za zkušenost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

115
18.2.20 12:13

@sobesin
Já bych řekl, že je tam tak půlka sjezdovek modrých. Určitě bych se nebál, že tam modrý nenajdete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5451
18.2.20 12:23

Jenže je rozdíl modrá naše někde ve Spindlu a modra v Alpach…taky jsem nevedela a pak jsme s hruzou sjizděla jejich “modre” - nakonec jsem zakotvila na nejakych plackach s pomou pro zacatecniky :lol:. Ted uz bych to asi dala, ale prvne v Alpach jsem cumela jak tele na novy vrata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
18.2.20 12:26

Též dle webkamer zakotvím někde na dětské sjezdovce, lyžuju každý rok, ale jen mírné sjezdovky, z prudkých mám respekt…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58976
18.2.20 12:34
@sobesin píše:
Mám dotaz, jedeme na Stubai ledovec, jezdili jsme na Pitztal, Stubai neznám, je i zde modrá mírná sjezdovka? Dle webkamer to vypadá, že jen prudké…díky za zkušenost…

NO, tak je to jedno ze středisek, kde jsou spíše prudší. Ale Modré tam samo jsou. Zvládli jsme to před pár leti i s holkou 3,5 roku.

Koukni na tudle mapu
https://skimap.org/…80067050.pdf
Nejlepší je asi ta sedmička - bud jezdit kotvou nebo lanovkou Rottadl.
Pak ta jednička, ale ta je jen na kotvu, ta část dolu (1b) je dost prudká, obvykle ledovatá.
A určitě zkus 10, Fernau sedačka.
Ta uplně horní pětka ne, to je spíš park pro snowboardy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
18.2.20 12:48

@Pavlička To je pravda. V Alpách je to „trochu“ posunutý někam jinam. Modrá je často blízko naší červený a červená je už spíš naše černá. Blbý je, že i tam modrá má nějakej úsek blíž k červený. Ty modrý co člověk čeká ze zkušeností od nás jsou spíš modrý spojovačky, který jsou ale většinou nějaký cesty po vrstevnici. Ty normální modrý jsou většinou široký a dá se to, ale když je teplo tak po obědě na těch slunných stranách už je to muldovej hnus z „ledový tříště“. Tam je pak vidět jak to spoustě lidem už dělá problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama