Miminko - astenie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 17:57
miminko -astenie

Ahoj, dr. dceři do očkovacích průkazu napsala astemii (podvýživa),dcera má 8 měsíců, 77 cm a 8300 g, myslíte, že je to hodně špatné? je strašně dlouhá a hubená

Reakce:
Aduš8
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 22.08.18 18:09

Na její délku je to podle percentilove tabulky málo,ale na druhou stranu 8300 g v 8 měsících tak málo není. Náš malý má 9 měsíců,73 cm a 9300 g. A je akorát. Je dlouhá,no…doktorka to tam napsat musí,ale extra bych se z toho nehroutila.

Koty
Závislačka 3808 příspěvků 22.08.18 18:13

Pokud Tě to uklidní, tak syn měl v 8mi měsících 7.440g a dcera 7.390g. Oba se teda drželi ve spodních percentilech, ale nepamatuju se, že by s tím dr. měla problém. Ono asi dost záleží na tom, jestli dítko přibírá, roste a nestagnuje.

Sue2008
Kecalka 127 příspěvků 22.08.18 18:26

Souhlasim s @Aduš8 . Proste jsou tabulky a doktorka se jich musi drzet, at je kryta kvuli zalobam a stiznostem (lidi jsou vselijaci :pocitac: ). Moje slecna mela necelych 8,5 kg v roce, byla teda kratsi. Celou dobu se vsak drzi v nizkych percentilech, nestagnuje a vyviji se dobre. Takze proste je vedena jako drobnejsi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 18:39

a v těch percentilových grafech se vychází z výška a váhy nebo se přihlíží i k věku?

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 22.08.18 19:44

Jde i o věk, si najdi ty grafy na netu.
Moje bonsaj měla v roce 73cm a 7,3kg. To už je úplně mimo tabulku :mrgreen:
Teď jí bude 10 let a je zdravá a šikovná, jen drobná, no.

achesa1
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 22.08.18 20:13

Dr by měl přihlížet i k celkové postavě. Moje mladší měla v roce 85 cm a 8 kg. Je úzká. Po tatínkovi. A doktor je v poho, povídal koukněte se doma na svého chlapa. Jen jednou nadával, ve 2 m, nechtěla se kojit a byla fakt hubena.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 22.08.18 20:18

Mě doktoři píšou všude, že jsem astenická. Je to tělesný typ. Jsem taková ta hubená vytáhlá tyčka, v dětství samá ruka samá noha. V 1. třídě 127 cm a 21 kg. Teď 175 cm a něco okolo 50 kg a to mi bude za pár let 40. Vykrmit se na 58 kg se mi povedlo jen jednou v životě. Ani v těhotenství jsem moc nepřibrala a z porodnice šla s 57 kg. Tak tohle je typický astenik s dobrým metabolismem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 20:27

@achesa1 to si vůbec nedovedu představit 8 kg na 85 cm, ta naše je už teď hrozně hubená a to je na tom líp

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 22.08.18 22:07

Teď jsem si vzpomněla, jak jednou ve zprávě z pohotovosti (angína v pátek odpoledne…) byla i poznámka „extrémně drobný habitus“, dr. se na mě díval dost nedůvěřivě. Kdybych s sebou měla i podobně „urostlého“ mladšího syna, nejspíš by na mě poslal sociálku, že týrám děti hlady.
Já mám podobné rozměry jako @Lerista , nikdy jsem netěhotná neměla více, než 52kg.
Otec dětí je zas o půl hlavy menší než já, půlka jeho příbuzných (z maminčiny strany) měří 150cm…
Tak máme pidi hubené děti.

Pokud je jinak zdravá, tak bych ji sice raději trochu hlídala, ale spíš se snažila být v klidu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Finálový večer StarDance: Trofej si z deváté řady odnesl Jiří Dvořák!

Finále deváté řady taneční soutěže StarDance je za námi a jako obvykle to byl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >