Silně slaný pot u miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 20.08.18 18:31
Silne slaný pot u miminka

Holky, vyděsila jsem se dnes. Mám chlapečka 6 m a hrozně se potí. Ano je.edro, jenže on se potí už od porodnice, kdy má věcné zpocene čelo, hlavně u kojení a teď u lahve i u jiného jídla. A taky když place, je celý mokrý i bodycko úplně vlhké. Dneska mi to nedalo a olizla jsem mu celicko špičkou jazyka. Bylo to tak šíleně slané, že mě uplne zastipal jazyk. Malý je pořád uplakany a má pořád bolesti břiška, oz neni už normální. Do 5 m byl úplně v pohodě. Může to znameat nejakou nemoc? Něco horšího, třeba cystickou fibrozu? Asi zítra skočím k dr. Ale asi nedospim, holky uklidnete mě :,(

Reakce:
terien
Echt Kelišová 8450 příspěvků 20.08.18 18:39

No nezní to úplně dobře, ale testy na cf dělají už v porodnici myslím :think:

BellinkaX
Kelišová 6672 příspěvků 20.08.18 18:40

Terez v klidu, CF se testuje už v porodnici z patičky, to by byl joo pech, kdyby to nezachytili. Jako jasně, může se stát, ale screeningem jste prošli. Děti se potí, zejména v těch hnusných vedrech, co ne a ne polevit a ani se nedivím, že je mrzutý.

iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 20.08.18 18:52

pro jistotu si nechte udělat potní test na CF. Snad to nic nebude :hug:

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 20.08.18 19:02

@Terez001 nechat ho bez bodyčka, vždyť je na padnutí. Jak pláče, potí se ještě víc a když saje, tak to samé, je to námaha a tak se potí. Nechala bych jen v plence a občas bych ho svlažila ve vlažné vodě. Případně se poradit s doktorem.

Ou
Kelišová 5416 příspěvků 20.08.18 19:22

Hlídejte především dostatečnou hydrataci - klidně třeba kulíškem, nebo jiným rehydratačním roztokem.

Je docela dobře možné, že je dehydrovaný.

Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 20.08.18 20:10

Holky zítra skočím k dr. Přes den je jen v plence ale někdy ma bodycko když třeba jdeme ven a koupel dávám. Paradox je, že má studené ručičky a nožky. Dehydrovany to si nemyslím, plenek má pocuranych dost, každých 10 min dávám čaj, vypije ho dost. Akorát mliku moc nedá, o to víc nabízím čaj nebo ředěnou stavu. Pro jistotu ten roztok zkusím. Jedni dobu nepil.ubec, ani čaj, ani mléko pár dní, byla jsem úplně zoufalá, že nás dr raději poslala do nemocnice na závodněni. Ani tak nebyl dehydrovany podle doktorů, naopak usmevavy a čilý. Uvidím co zítra dr

Příspěvek upraven 20.08.18 v 20:12

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2278 příspěvků 20.08.18 20:10

Tak mi to nedalo a olizla jsem pot našeho devítiměsíčního prcka. Potí se strašně,u jídla,u ko­jení ,když brečí,tak můžu oblečení ždímat. Bylo to stejně štiplavé a slané,takže tomu nepřisuzuji význam :mavam:

Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 20.08.18 20:11

@Aduš8 děkuji, to mě trošku uklidnilo :kytka: já Teda zkoušela i pot u prvního syna když byl miminko, on se ale vůbec nepotil, ani v horkách a vůbec nebyl Slaný. Proto mě to vyděsilo

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2278 příspěvků 20.08.18 20:15

@Terez001 náš prcek je malý ďábel,takže je pořád mokrý,ale vzhledem k tomu,kolik vypije je jasné,že nějak to vyloučit musí. Pokud chceš mít jistotu,zajdi k doktorce a uvidíš sama,co ti řekne. Ale určitě to nebude nic vážného! :kytka:

Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 20.08.18 20:27

Holky já si o tom čtu a čím dál víc jsem ve stresu. Prý příznaky jsou i hlen ve stolici a to on obcas měl. Pořád jakoby prdi a dr jsem to říkala, jestli to nemůže být ABKM a řekla že to nevypadá. Tak já nevím, přece půlroční dítě by už tak nemělo na prdy a bolesti břiška trpět ne :?

hankacd
Kecalka 166 příspěvků 20.08.18 20:39
@Terez001 píše:
Holky já si o tom čtu a čím dál víc jsem ve stresu. Prý příznaky jsou i hlen ve stolici a to on obcas měl. Pořád jakoby prdi a dr jsem to říkala, jestli to nemůže být ABKM a řekla že to nevypadá. Tak já nevím, přece půlroční dítě by už tak nemělo na prdy a bolesti břiška trpět ne :?

Já jsem kdysi volala své pediatričce kvůli „slané“ a neprospívající dceři asi v 8 měsících kvůli strachu z CF a ona mi v klidu říkala, že bychom se u ní v ordinaci pořád viděly s opakovanými infekty atd, ať jsem v klidu. Že ta nemoc má i jiné typické příznaky. A měla pravdu. Hleny ve stolici měla dcera taky, měla alergii na živé mléčné bakterie. Myslím, že kvůli CF můžeš být v klidu taky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 20:43

Pot je slaný, u každého, lízni si třeba manžela;-) Děti s CF jsou slané furt, i když se nepotí. Navíc kdyby měl CF, tak by neprospíval a neprošli byste screeningem.
Dceru taky screening zachytil a to má hodně neobvyklou formu CF.

To že prdí mi přijde normální. I občasný hlen ve stolici je normální. Přestaň plašit :kytka:
Anonym-zdravotní stav dcery

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kazma nesplnil slib! Místo práce se jen baví a fanoušky nudí k smrti a kopíruje komika

Dříve svými kontroverzními kousky přiváděl lidi k šílenství, dnes je nudí k... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >