Miminko, nebo VŠ

Anonymní
5.6.21 19:35

Miminko nebo VŠ

Ahoj, potřebuju radu. Je mi 22, po maturitě jsem šla pracovat, pracovala asi tři roky. Asi rok jsme se s přítelem tak trochu snažili/nesnažili o miminko. Jenže pak jsem z práce odešla a přihlásila se na VŠ. Udělala jsem zkoušky a v září mám nastupovat. Takže od té doby jsme snažení „posunuli“. Jenže, jako naschvál, dvě čárky //. A já teď nevím, co mám dělat. Na jednu stranu jsem nadšená, tak moc jsem chtěla miminko. Na druhou stranu se mi to teď nejmíň hodí. Škola a do toho končíme s rekonstrukcí baráčku, takže dost peněz padlo právě na dům. Co byste dělali na mém místě? Šli studovat, něco našetřili, ale vzdali se miminka? Nebo poslouchat srdce, miminko si nechat, ale nemít moc našetřeno a vzdát se vysněné školy (nedělám si iluze, tak chytrá nejsem, ale zvládla školu i miminko)?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5.6.21 19:36

To by přece bylo hrozné, jít v takovém případě na potrat 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
5.6.21 19:44

Na potrat bych v tvým případě nešla, jako proč? Nechápu proč jsi teda odcházela z práce když potřebujete peníze a do školy máš teprve nastoupit. Najdi si rychle práci ať máš aspoň mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3823
5.6.21 19:44

Dítě bych si uz určitě nechala, školu zkusila prizpusobit/odlozit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
5.6.21 19:52

Přeci by jsi nedala kvůli škole pryč miminko, které jsi chtěla 8o Školu můžeš zkusit dálkově i s miminkem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 19:53

@JancaS84 peníze na rekonstrukci jsme měli, jenom víceméně přesně. Moc jsem si přála lepší práci, na kterou musím mít právě tuto školu. Původní plán byl vyjít z jednoho platu, případně brigád, což by bylo ve dvou v pohodě. Jen s miminkem by to bylo o dost složitější.

Ještě otázka, zkusili byste tu školu při těhotenství a mateřské?

• Citovat
  • Nahlásit
14979
5.6.21 19:54
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuju radu. Je mi 22, po maturitě jsem šla pracovat, pracovala asi tři roky. Asi rok jsme se s přítelem tak trochu snažili/nesnažili o miminko. Jenže pak jsem z práce odešla a přihlásila se na VŠ. Udělala jsem zkoušky a v září mám nastupovat. Takže od té doby jsme snažení „posunuli“. Jenže, jako naschvál, dvě čárky //. A já teď nevím, co mám dělat. Na jednu stranu jsem nadšená, tak moc jsem chtěla miminko. Na druhou stranu se mi to teď nejmíň hodí. Škola a do toho končíme s rekonstrukcí baráčku, takže dost peněz padlo právě na dům. Co byste dělali na mém místě? Šli studovat, něco našetřili, ale vzdali se miminka? Nebo poslouchat srdce, miminko si nechat, ale nemít moc našetřeno a vzdát se vysněné školy (nedělám si iluze, tak chytrá nejsem, ale zvládla školu i miminko)?

Mela jsem spoluzacku, ktera v prvaku porodila prvni dite, ve tretaku druhe. Neptej se me, jak to zvladla. Zkratka fungovala cela rodina :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16872

Odlož to na příští rok. Respektive zeptej se se na studijním, jestli by nešlo že by ses teda do prváku zapsala až příští rok.

Pak už to půjde skloubit a pokud vám vyjde rodičák na 4 roky, tak budeš mít bakalářku a dítě ve školce.

a když to nebude, no tak holt za rok ty přijímačky zvládneš znovu.

I medicína jde zvládnout s miminem, ale bude to hodně bolet, ostatí školy tím spíš půjdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525

Něco ti řeknu - ono to vždycky přijde tak nějak v nevhodnou dobu, ale člověk se prostě někdy musí přizpůsobit situaci. Studovat můžeš i později, dítě čekáš teď. Jestli s partnerem nejste úplně bez koruny, na potrat bych nešla. Později by sis to nejspíš pěkně vyčítala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18791
5.6.21 19:56
@Anonymní píše:
@JancaS84 peníze na rekonstrukci jsme měli, jenom víceméně přesně. Moc jsem si přála lepší práci, na kterou musím mít právě tuto školu. Původní plán byl vyjít z jednoho platu, případně brigád, což by bylo ve dvou v pohodě. Jen s miminkem by to bylo o dost složitější.Ještě otázka, zkusili byste tu školu při těhotenství a mateřské?

když už se zadařilo, na potrat bych nešla…a rozhodně zkus školu při těhotenství nebo si to o rok odlož…vzdát školu můžeš vždycky, ale aspoň to zkus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
5.6.21 20:02
@Anonymní píše:
Ještě otázka, zkusili byste tu školu při těhotenství a mateřské?

Rozhodovala bych se podle školy a oboru. Na medicínu nebo práva bych si netroufla, ale na nějaký lehčí obor ano. Zeptala bych se předem, jak moc jsou ochotní studentům vycházet vstříc co se týče termínů zkoušek, odevzdávání prací… Možná by šel domluvit individuální studijní plán.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
5.6.21 20:09

Nikdy nebude správný čas na mimi. Vždy tam bude nějaké ale… mimco bych si nechala, do školy nastoupila, domluvila si individual a nějak se to zvládne. Vysoká má hodně dlouhé volno mezi semestry, učení zvládneš s mimcem, si mladá :) a když to nepůjde, hold prerusis studium :) dite je dar!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
5.6.21 20:09

Tak kdyby ta otázka zněla „jít na VŠ nebo se snažit o dítě?“ odpovím jasně - jít studovat. No ale vy už to dítě máte, počali jste ho, už existuje, teď už bych neřešila buď a nebo, spíš, jak to časově a logisticky skloubit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
5.6.21 20:13

Udělat vs, končit budeš s dítětem ve školce. Hodně bab dělá vs na rodicaku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20651
5.6.21 20:13
@Anonymní píše:
@JancaS84 peníze na rekonstrukci jsme měli, jenom víceméně přesně. Moc jsem si přála lepší práci, na kterou musím mít právě tuto školu. Původní plán byl vyjít z jednoho platu, případně brigád, což by bylo ve dvou v pohodě. Jen s miminkem by to bylo o dost složitější.Ještě otázka, zkusili byste tu školu při těhotenství a mateřské?

otázka je jakou školu, někde to jde někde ne
odejít z práce byla kapitální blbost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat