Těhotenství a toxoplazmoza

38
5.6.21 10:53

Těhotenství a toxoplazmoza

Ahoj holky, jdu se sem spíše uklidnit 😊
Před pár dny jsem zjistila že jsem těhotná. Jenze jsem si uvědomila ze jsem vyklizela skleník od kočičích exkrementů. Takze mám ted strach z toxoplazmozy. Samozřejmě že jsme použila lopatu a umyla si ruce, ale dýchal jsem ten vzduch ve skleníku 😪 😪 tak teď nevím trus byl starý tak pul roku mozna i déle. Prosím, nevíte nekdo jaká je šance nakažení. Bylo to asi 6 dní po ovulaci.
Moc děkuji 😍 🤗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
914
5.6.21 11:01

Tak nakazit se můžeš i když těhotná nejsi, klidně ji v sobě můžeš dávno mít a nevíš o tom, mě doktorka dělala náběry preventivně, když jsem řekla, že máme venkovní kočku. Ale to procento nakažení bych typovala že bude tak 0,00001 %, je to nepravděpodobný ale ne nemožný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
5.6.21 11:05

@Nickjmeno taky chci poprosit aby mi udělali test na toxoplazmozu, raději 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
5.6.21 11:07
@Tereza JM píše:
@Nickjmeno taky chci poprosit aby mi udělali test na toxoplazmozu, raději 🙏

Věřim, že to bude spíš negativní, ale pro klid duše bych si o ně taky řekla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
5.6.21 11:09

@Nickjmeno taky chci poprosit aby mi udělali test na toxoplazmozu, raději 🙏 @Nickjmeno
Ja jsem nekde slyšela ze trus je toxický jen pár hodin, ale nevím jestli to pravda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53505
5.6.21 11:10

Ve chvíli, kdy budou lidi chytat toxoplazmózu ze vzduchu, nebude to mít v naší populaci 50, ale 100 %. Buď v klidu, ty bobky bys musela sníst. Daleko větší riziko by bylo, kdybys z toho skleníku jedla zeleninu a důkladně ji neumyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
5.6.21 11:12

@ugluk děkuji, twky doufám že to bude dobrý 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53505
5.6.21 11:18

Jinak myslím, že už je velmi solidní pravděpodobnost, že to máš už dávno za sebou. Mně ji kdysi zistili prodělanou před nějakou dobou a opravdu v mém případě ze všech známých zdrojů nákazy mě napadala jen ta blbě umytá zelenina, kterou jsem v sezóně kupovala od zemědělců a jedla po kilech. Takže pokud žiješ v prostředí, kde jsou kočky, bobky, skleníky a tak vůbec, nejspíš to budeš mít dávno za sebou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
5.6.21 11:43

@ugluk od mala žiji na vesnici, babička mela vždycky kočky :D a často kupujeme zeleninu od Farmářů, tak by mě to ani nepřekvapilo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17148
5.6.21 11:45

A ty si ty houna jedla? Protože jestli ne, tak nechápu jak by si to mohla chytit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
5.6.21 12:08

@lachtanice86 tak dýchala jsem ten prach z toho skleníku, kde ty extrementy byly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3158
5.6.21 18:36

Máme kocoura, běžně sem o jeho wc při obou těhotenstvích pečovala a vše naprosto v pořádku 🤷🏻‍♀️ Při prvních odběrech na gyndě mi vždy dělali aj na toxo, takže neboj. Pokud si to nejedla, tak nevím, jak bys to chtěla chytit. My jako děcka žrali u staré tety na chalupě kuřince a světe div se, žijem! 😂 Neplaš holka, nebo se pak s pupkem a později s dítětem zblázníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat