Miminko pobyt mimo kočár?

Anonymní
6.8.20 10:56

Miminko pobyt mimo kočár?

Zdravím,

Spousta z Vas me tu bude chtit kamenovat nebo si bude klepat na čelo, jak muzu mit tak hloupy dotaz a tyto lidi bych chtela poprosit aby se vubec nevyjadrovali.. kazdy z nas ma neco co ho zajima s cim si nevi rady a neni ostuda se podle me zeptat.. takze jestli vam to prijde stupidni, prosim nechte si to pro sebe nepotrebuju to cist ;)

Dotaz:

Jsem asi dost úzkostliva matka a bojim se s dcerou cokoli,, podnikat,,
Bude nam 5 měsícu.
Vsude potkavam kocarky ktere jsou rozcapene ze na dite sviti slunicko, venku sedi mamky s ditkama v naruci nebo na kline a povidaj si… jde mi o to, že ja se bojim vzit dceru i na balkon.. proste i v tenhle vedrech premyslim ze kdyz s ni chci na balkon ( na ktery uz nesviti ) tak mam ji dat cepici a teplacky a treba aspon kratky rukav? Nebo s ni muzu vylezt jen v body na raminka.. co kdyz ji ofoukne? A tak to mam i venku.. kocarek mam shovanej pod deckou aby ji tam nesvitilo a nekdy bych ji chtela vyndat aby taky videla protoze je hodne zvedava, ale bojim se ji vyndat z kocaru ikdyz budeme ve stinu a ona ma jen body ze ji treba ofoukne.. ale zase musi si deti nejak zvykat ne? A kdyz vidam mnohem mensi miminka venku v naruci.. sem asi magor, ale proste nevim jak dceru oblect kdyz jdu na balkon a nebo venku kdyz si s ni chci treba sednout do stinu na deku.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4854
6.8.20 11:02

Ano si magor a dávat na kočár v teplech deku? Zkusila si nekdy jaký v tom kočáru musí být vedro? Představ si, že když byly. minulej týden vedra, tak můj 5 měsíční syn byl úplně nahý ve stínu na dece i jsem ho na chvíli vzala do bazénu, který měl 32 stupňů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18095
6.8.20 11:02

A co by ji melo ofouknout, kdyz je venku 30 stupňů? To je horsi to dite navlikat, abys ho sparila. Synovi byly loni v lete 2-3 mesice a venku byl normálně v plence a mel akorat tilko aby se mu kdyztak nespalila zada, kdyz byl chvili na slunicku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.8.20 11:04
@Kriss Tina píše:
A co by ji melo ofouknout, kdyz je venku 30 stupňů? To je horsi to dite navlikat, abys ho sparila. Synovi byly loni v lete 2-3 mesice a venku byl normálně v plence a mel akorat tilko aby se mu kdyztak nespalila zada, kdyz byl chvili na slunicku.

Zákeřný větřík!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7356
6.8.20 11:06
@Anonymní píše:
Zdravím,

Spousta z Vas me tu bude chtit kamenovat nebo si bude klepat na čelo, jak muzu mit tak hloupy dotaz a tyto lidi bych chtela poprosit aby se vubec nevyjadrovali.. kazdy z nas ma neco co ho zajima s cim si nevi rady a neni ostuda se podle me zeptat.. takze jestli vam to prijde stupidni, prosim nechte si to pro sebe nepotrebuju to cist ;)

Dotaz:

Jsem asi dost úzkostliva matka a bojim se s dcerou cokoli,, podnikat,,
Bude nam 5 měsícu.
Vsude potkavam kocarky ktere jsou rozcapene ze na dite sviti slunicko, venku sedi mamky s ditkama v naruci nebo na kline a povidaj si… jde mi o to, že ja se bojim vzit dceru i na balkon.. proste i v tenhle vedrech premyslim ze kdyz s ni chci na balkon ( na ktery uz nesviti ) tak mam ji dat cepici a teplacky a treba aspon kratky rukav? Nebo s ni muzu vylezt jen v body na raminka.. co kdyz ji ofoukne? A tak to mam i venku.. kocarek mam shovanej pod deckou aby ji tam nesvitilo a nekdy bych ji chtela vyndat aby taky videla protoze je hodne zvedava, ale bojim se ji vyndat z kocaru ikdyz budeme ve stinu a ona ma jen body ze ji treba ofoukne.. ale zase musi si deti nejak zvykat ne? A kdyz vidam mnohem mensi miminka venku v naruci.. sem asi magor, ale proste nevim jak dceru oblect kdyz jdu na balkon a nebo venku kdyz si s ni chci treba sednout do stinu na deku.. :nevim:

Ano, dítě potřebuje i ofouknout. Aby se otužovalo. A potřebuje i jít občas na sluníčko. Z toho se totiž tvoří vitaímín D.
Když ji budeš moc navlékat, její termoregulace se nastaví špatně a bude s tím mít později problém.
Přeháníš to a dceři ubližuješ.

(vyraž do Skotska, tam v 10 stupních a dešti jezdí děti v kočárech v kraťasech a sandálkách…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5278
6.8.20 11:08

Miminku je horko stejně jako tobě, neuškodí když bude trochu na sluníčku, vždyť je to zdravé. Moje děti jsou jindy narozene takže v léte už byly větší, ale kamarádka má momentálně stejně staré mimi a teď jak bylo vedro ji normálně vykoupala na zahradě v bazenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
6.8.20 11:10

Zadelavas diteti na dost slabou obranyschopnost. V zime ho “ofoukne” raz dva a v dusledku tveho pristupu pak bude porad nemocny. Ja vim, ze pokud jsi uzkostna, tak nejde jen tak se hodit do klidu, ale kvuli diteti se o to prosim pokus :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24751
6.8.20 11:12

Neprikryvat kočárek! Kdyžtak si kup clonu nebo slunečník. To jsi za celé léto nebyla venku? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
6.8.20 11:12

Je taky moc článků proč nepřikrývat v létě kočárky - o kolik až to může zvýšit teplotu a jak ublížit miminku. Pohledej a přečti si. Ty z nějakého důvodu nemáš ráda větřík a čerstvý vzduch, nebo proč se bojíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21935
6.8.20 11:14

Jo, jsi trochu švihlá. Vychováš si z dítěte skleníkovou kytku.
Ve stínu se ti nespálí, pokud nejde zcela držet ve stínu, mazala jsem děti 50 opalovákem. Co by ji asi jako mělo ve 30+ stupních ofouknout? jestli ji nabaluješ, tak se divím, že nemá potníčky či nějaký horší kožní problém a neřve horkem či není přehřáté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 11:16

Vsichni mi rikaji ze s ditetem na slunicko od 10 rano tak do 3 odpoledne bych nemela a ze by na ne nemelo vubec svitit, protoze by je to mohlo dost spalit a ze si mam prehodit pres kocar slabou decku bambusovou aby na ni nesvitilo a nechat dycky otevrenou stranu na kterou nesviti..

A co se týce ofouknuti, tak nevim dost sem na to trpela stacilo mi se zpotit a ofouknout i v lete a bylo to, tak se ted bojim malou vyndat z kocaru no..

• Citovat
  • Nahlásit
6.8.20 11:18

Mě se malá narodila na konci května a sama sestra od DR říkala, oblékat podle nás, jak my se cítíme. Dcera je sejratá jak blázen a už xkrat byla v bazénu, i sem ji několikrát zapomněla namazat krémem a za celých jejich 14 měsíců byla jen 2krat spalená, malinko :lol: malá mi pořád zdrhá na sluníčko :lol: a její to jedno :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
6.8.20 11:21

Ano, jsi uzkostna matka… to ja jsem taky-neboj-chapu te… ;)
U prvni dcery jsem vse resila uplne stejne.
ALE: ohromne mi pomohlo se obklopit maminkama s podobne staryma detma, nejlepe maminkama, co maji vice deti a uplne nejlepe maminkama, ktery nepovazuju apriory za nezodpovedny = maminkama, ke kterejm mam duveru a ktery me vlastne prirozene naucily, kde jsou zhruba hranice a jak moc jsem je mela mimo a jak moc tim vlastne paradoxne dceri skodila… ohromne me to uklidnilo, uvolnilo a u druhe dcery uz vodit za ruku nepotrebuju :mrgreen:.

Je normalni, ze uzkostnejsi povaha u prvniho ditete janci… neboj ;) :lol:.

Takze: moje druhorozena travi leto na dece na hristich, kde si hraje starsi. Nyni je ji 8 mesicu, ale na deku na hriste chodime tak od cervna… ozuzlava travu, ovoce a zeleninu, lidem okolo boty… a je ji dobre. Na slunce ji davam kloboucek, ale ve stinu neni potreba nic… :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19671
6.8.20 11:24
@Anonymní píše:
Vsichni mi rikaji ze s ditetem na slunicko od 10 rano tak do 3 odpoledne bych nemela a ze by na ne nemelo vubec svitit, protoze by je to mohlo dost spalit a ze si mam prehodit pres kocar slabou decku bambusovou aby na ni nesvitilo a nechat dycky otevrenou stranu na kterou nesviti..A co se týce ofouknuti, tak nevim dost sem na to trpela stacilo mi se zpotit a ofouknout i v lete a bylo to, tak se ted bojim malou vyndat z kocaru no..

kdo všicni? matka? tchýně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13256
6.8.20 11:25

Nejsi normální. Přikrývat kočár v těchto vedrech? Jako fakt? Loni bylo dceři v tech vedrech kolem 6m a fakt neměla tepláky, na balkoně kam nesvítilo slunce jsem dala deku a byla tam jen tak. Ven jsme chodily normálně, mela max tílko a plenu, nebo jen plenu. Slunce je pro ní důležité, uz kvůli vitaminu D. Děláš ji problémy do budoucna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama