Miminko přes prst saje, z prsa nechce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Apů
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 18.03.19 18:08
Miminko přes prst saje, z prsa nechce

Ahoj, máte zkušenost s tím, že by vám mimčo krásně sálo prst a mléko pilo ze stříkačky, ale kojení odmítalo? Už 3 týdny se snažím malého přesvědčit, aby sál z prsa, ale nechce. Potáhne 2× a pustí se, přestože mléka je dost. Dá se to ještě nějak zachránit? Jak ho přimět nebo naučit chytnout si bradavku? Různé polohy vyzkoušeny, při kojení stříkám motivačně do pusinky… přesto prostě nezůstane přisátý. Díky

Reakce:
35ja
Kecalka 433 příspěvků 18.03.19 18:21

Dobrý den,pro vaše miminko je to takto jednodušší když saje prso dá mu to víc práce.. myslím si že proto ho nechce…ze stříkačky mu to teče samo a nemusí se namahat

Hrnekmleka
Kecalka 132 příspěvků 18.03.19 18:45

Podle mne zkuste laktacni poradnu, poradkyni (laktacni liga), nam pomohli, taky jsme bojovali s kojenim - problem v technice, neumnel sestelovat pusinku, kratka podjazykova uzdicka, zapadala dolni celist. Problem asi nejlepe odhali poradkyne, kdyz vas uvidi v akci.

Apů
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 18.03.19 19:39

Děkuji. A vám se nakonec podařilo vše vyřešit a kojit?

Ano, asi ji budu muset pozvat. Fakt už nevím, jak malého namotivovat k prsu. Stříkačka mně přišla rozumná, láhev jsme dávat nechtěla. Měla jsem ale asi zvolit ještě něco jiného… :nevim:

NaKaHa
Povídálka 12 příspěvků 23.03.19 20:10

Můj malý vypil 10ml ze stříkačky přes prst asi za 3 vteřiny. Z prsu mu takové množství dalo asi tak na 10 minut a takové snahy, že usínal úvanou a po chvíli se vzbudil hlady…

sophije
Stálice 82 příspěvků 10.04.19 11:16

Ahoj zakladatelko, momentálně řeším u sveho syna (starý 5 dní) úplně to samé. S laktační poradkyni jsem jednala už v porodnici a bylo mi řečeno, že to není obvykle ale občas jsou miminka která prso prostě nechce. Jinak také krmím přes prst ze stříkačky :? A už teď řeším, že tohle se nedá dělat věcně… Dnes jdeme na konzultaci k laktační, ale nic se u nás od propuštění nezměnilo tak jsem zvědavá co se vyvrbí. Jak jste na tom dnes po skoro měsíci od přidání příspěvku, jestli se mohu zeptat?

Apů
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 10.04.19 22:58

Ahoj, malému budou za pár dnů dva měsíce. Situace je stejná. Vydrží u prsa max. cca tři minuty, když má dobrou náladu, pak se pustí, přestože mléka je dost. Ani druhé prso nechce v ten okamžik, jakoby nervózně jezdí pusinkou po bradavce, vypadá, jakoby nevěděl, jak se přisát, ale tím to není. V podstatě od narození to má tak, že vypije max. těch 35 ml, a to jen když má náladu, jinak se ani nepřisaje. Takže mléko odstříkávám, odsávám, teď většinou pokryji jeho dávku 100 ml, a když tolik mléka nemám, dokrmuji. Snažím se ale nedokrmovat, protože pak mléka ubývá. On i z té stříkačky usilovně pije max. dvě stříkačky (stříkačka má 25 ml), dokud má hlad, a ty další dvě mu píst trochu pomačkávám, pomáhám mu, jinak by pil hrozně dlouho. Třeba v noci nad ním klimbám, tak to mu to do pusinky deru :-D. Občas mám chuť odstříkávání vzdát, jsem unavená (o víkendu jsem si dala dva dny odstříkávání po hodině, abych zvýšila laktaci, a to to byl pak už očistec, furt jen hlídat čas a vytahovat prso… fakt už jsem z toho měla splín…), ale zase na druhou stranu chci kojit co nejdéle, nechci přestat kvůli mé lenosti nebo mému pohodlí. No uvidím, jak dlouho vydržím.
Třeba si to váš malý rozmyslí, ještě je maličký. Hlavně zvýšit laktaci, aby se mléko dobře spouštělo, aby ho bylo dost, stříkat na začátku do pusinky, aby ho lákalo sát… no však vám určitě poradili. Tak se držte :-)

lvicek
Povídálka 18 příspěvků 17.04.19 12:09

U nás to samé. Dr. musel stříhat uzdičku pod jazykem a až v 6 týdnech na radu známé jsme navštívili fyzioterapeuta a opravdu měl zablokovanou krční páteř, není vidět na první pohled, občas se projeví, že nechce úplně otáčet hlavičku na jednu stranu a právě špatně saje z prsu. Jinak zkuste lahvičku calma od medely - tu používám, je pro kojené děti, nutí je tahat (malej z ní jí 150 ml cca 10 az 20 min), sama neteče. Chtělo to trošku trpělivosti - 10 min, taky hned nevěděl, z ní sát. Dle doporučení fyzioterapeuta ještě lahvička od MAM, mám speciální savičku jako prs, ale tu jsem nezkoušela.

Apů
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 17.04.19 15:06

Já už začala malému dávat mléko do lahvičky. Hodně cestujeme, je to pro mne snadnější. I tak mléko pořád ostříkávám, malému zatím stačí. Bolí mne ale hodně levé prso, já je fakt ždímám, tak se bojím, abych něco nechytla, zánět, nebo něco jiného. V út jdeme na kontrolní sono do porodnice, tak se možná stavím o pár pater výš na novorozeneckém, ať zkontrolují uzdičku. On malý totiž i z láhve pije hodně přerušovaně, půl dávky pije v pohodě, ale pak už je asi unavený, nebo se mu to špatně táhne a dělá mezery, zlobí se u toho. Zkusila jsem vyměnit dudlík ale je to skoro stejné. Zatím přibývá v pohodě, množství mléka je OK, ale chtěla bych kojit. Odstříkávání je nepraktické, i pak ohřívání… Není nad to vytáhnout kdykoli prso a dítě normálně nakojit. Tak snad nám na novorozeneckém pomohou. Jinak to takhle bude, dokud mne odstříkávání neomrzí :?

Váš příspěvek
Reklama