Miminko svalový tonus a prdíky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

garalela
Povídálka 40 příspěvků 05.03.18 06:49
Miminko svalový tonus a prdíky

Maminky, jdu si k vám pro radu. Mám hodně plačtivé miminko, myslím, že trápí prdíky. Máme jeden měsíc, užívá infacol - nicméně jelikož dávám prso na požádání, nedávám samozřejmě infacol každou půlhodinu, předevčírem jsme začali bio gaia. Nevím si rady, jak cvičit s miminkem na prdíky, když se mi u toho vzpouzí, když chytnu za nožičky, nemohu je dát k bříšku, jde automaticky do mostu, stejně tak se mi moc nedaří nosit v klubíčku, jde často do luku. Máte někdo zkušenost, nějaký chmat na uvolnění? Říkala jsem to doktorce, říkala, že tonus je kolem měsíce života největší a když zkusila ona zacvičit nožičkama, tak jí to šlo, ale to bylo miminko zrovna vláčné, polospící udondané po vytažení z autosedačky. Jsem z toho už dost špatná, ten pláč je strašný, bohužel se nemám moc s kým poradit, kdo by to viděla naživo, rodina má spoustu rad jen po telefonu a osobně nepřijdou. Zabírá jen mazlení na srdíčko a prso a s laktační poradkyní jsme zkusily šátek, který ještě neumím uvazovat, když jsem doma sama. Také bych chtěla poradit, kdy odpočíváte? Partner mi miminko pohlídá tak na dvě hodinky po příchodu z práce, ale během toho zvládnu jen vyprat, žehlení, osprchovat se, padám únavou, poslední dny už vidím hvězdičky. Dá se zdřímnout s dítětem v šátku?

Reklama

Reakce:

LindaPraha
Extra třída :D 12088 příspěvků 05.03.18 07:10

Ahoj, ja to v noci psala do jine diskuze, napisu i zde. Jsou to proste stale stejne rady ohledne prdiku.
Oba synove na bricho trpeli. Ten druhy, 3 mesicni, uz pres den lepsi, ale k ranu ho bricho boli porad. Kazdy vecer mam ritual - na brisko nanesu Pupik, zapnu fen a nahrivanim a masazi briska po smeru hod. rucicek ho namasiruju. Asi 8× za celou dobu jsem zlusila po tomto i rourku. Kdy ne rourku, dam mu uz nohy poradne k brisko a zatlacim. Nic sice nevyjde, ale pak se kolikrat rozprdi. Davam Espumisan a Biogaia. Nejim uz moc pestre jidlo, proste se hlidam. Ale podle meho to stejne clovek neovlivni. Kdyz ho boli v noci brisko, dej mu na nek nahraty polstarek s peckama. To muzes samozrejme i pres den. To same to nahrivani fenem. A muzes zkusit pit kminovy a fenyklovy caj nebo odvar z tohoto koreni. Mne to pomahalo - ja si do konvice s pytlikem caje nasypala pul lzicky fenyklu, pul kminu, zalila horkou vodou a pila.
Jinak prvni stn spal od 5 a druhy od 8 tydnu na brise.
No a hlavne davaj odrihnout. Mne ted prestal rihat a boli ho pak bricho.

Myslim, ze ty rady zkusit muzes, i kdyz ma svalovy tonus - proste si to jen upravis

Sashie
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 05.03.18 07:36

@garalela Můj malý na ně taky docela trpí, hlavně ráno a v noci. Dneska od tří hodin od rána cvičíme, vyprděl se až v šest… Když je hodně propnutý a chci cvičit, tak na něho pustím fén, hodně se zklidní a můžu nožičky zvednout=)

garalela
Povídálka 40 příspěvků 05.03.18 08:25

Píšete s tím cvičením, ale právě mi to nejde, chytnu nožičky a nedám je k bříšku, při chycení za stehýnka se vždy zvedá se zadečkem do mostu
sashie, takže ten fén zabere, že se přestane vzpouzet?
se stravou se hlídám, jím už jen týden starý chleba s máslem nebo lučinou a vývary, před týdnem jsem začala s kmínovým odvarem
masáž bříška mi taky moc nejde, hrozně kope nožičkama, když se o tu masáž snažím, tolikrát mně kopne do ruky, že se víc soustředím na to, abych tou rukou uhlídala, že jej tím kopnutím do ruky ještě sama nebouchnu v tom bříšku
na masáž bříška máme weledu, nevím, jestli nepomáhá, možná ale jen spíš hladím, nebo bych měla masírovat trochu silněji nebo je lepší ta mast pupík…

Sashie
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 05.03.18 08:33

@garalela Jj, nahřívat bříško, z větší dálky. Jen pozor na to, abys nefénovala moc dlouho - mimčo by se mohlo přehřát. Já mám fén, kde mám 4 stupně teploty, tak to fénuji na dvojku. Nebo občas zmáčknout takový ten čudlík na studený vzduch.
On i ten zvuk fénu děti uklidňuje. Když to malého hodně trápí a je taky do luku, tak najednou se zklidní. Jde při tom i hezky masírovat=)
Já mažu bříško kmínovou mastí, poradila mi to laktační poradkyně. Dávám jí jen malinko (je silná) a předtím jsem na ručičce vyzkoušela, jestli se neosype. Jeden večer jsem namazala a druhý zkontrolovala. Jo a kamarádka má mamku doktorku a ta mi doporučovala BabyCalm - to jsou jen bylinky. K tomu se už nemůže dávat nic anýzového, ale můžeš to dávat zároveň s Infacolem. Jen pozor - kdyby sis ho kupovala, tak se musí koupit i kojenecká voda - je to koncentrát, tak se do lahvičky ještě přidá voda a pak to používáš.
Jo a ještě mi doporučovala kamarádka (to teďka pár dní zkoušíme) body na nártu - jak jsou klouby palce a ukazováčku na noze, tak mezi nimi, ale malinko níže, by měl být bodík, kterým se podporuje funkce střívek. Vždycky na chvilku lehce zmáčknout a držet (zase třeba u toho fénu).

garalela
Povídálka 40 příspěvků 05.03.18 08:38

Sashie. bílý šum ho štve ještě víc, právě jako prvorodička vše nastudováno, nakoupeno (péřová peřinka, maskot s bílým šumem) a s bílým šumem je řev ještě horší, zavinovačku nesnese, mám ho ve fusaku na roční dítě, i menší velikost ho hrozně rozčilovala, takže mně to, jak to v realitě nefunguje, docela rozhodilo…

Capretta
Kecalka 337 příspěvků 05.03.18 08:52

@garalela zkusila jsi vic sumu? Na youtube, „white noise“, zvuk na max a zkusit vic typu, malymu se taky nelibil kazdy..

garalela
Povídálka 40 příspěvků 05.03.18 08:57
@Capretta píše:
@garalela zkusila jsi vic sumu? Na youtube, „white noise“, zvuk na max a zkusit vic typu, malymu se taky nelibil kazdy..

Víc jsem jich nezkoušela, mám hummy tam jsou 4 zvuky a na kolotoči nad postýlkou pátý zvuk

Capretta
Kecalka 337 příspěvků 05.03.18 10:02

@garalela treba to nepomuze, ale u nas se to strida, driv vedl sum vody, pak jednu dobu spolehlive uspaval song tri cunici (doted, 6m, v pripade nouze strcim mobil do kocarku a pri poslechu se uklidni), ale nejlepe fungoval fen. takovy ten neutisitelny vecerni plac, kdy nezabiralo nic, pomohlo pustit fen (ne ze zaznamu, nazivo). Drzim palce, moc dobre si pamatuju, jak jsem byla nestastna. Kamoska polozila do postylky, zazpivala a „ahoj rano“, ja pochodovala po byte a nakonec ho uspal fen.

LindaPraha
Extra třída :D 12088 příspěvků 05.03.18 10:13

@garalela Kup ten Pupik, je super. Hladit je malo, musis zmacknout. Jestli nevis jak moc, zeptej se detske v poradne. Vetsinou ukazou, jak muzes. A nahrivej tim fenem brisko u toho, vazne to pomaha.

@Sashie kapky musi kazda zkusit. Ja BabyCalm koupila a peklo, malej mi po nem nemohl kakat a strasne plakal. Tak jsem dala zpet Espumisan radeji :)

Sashie
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 06.03.18 08:43

@LindaPraha U našeho zase moc nepomáhal. Espumisan to samé. Ale osvědčil se mi ten Infacol. Na každého pupíka hold platí něco jiného ;)
@garalela Já bílý šum vůbec nepouštím. To budu muset nastudovat, ale malému většinou stačí, když mu zpívám :nevim:

garalela
Povídálka 40 příspěvků 09.03.18 12:22
@Capretta píše:

ahoj, děkuji za tip ohledně vícera druhů šumu a měla jsi pravdu, nějaký vyhovující jsem přeci jen našla…vůbec mně to nenapadlo zkoušet

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběhy amerických vrahů: Ted Bundy byl chytrý hezoun. A také nekrofil a sadista

Minimálně třicet obětí za pouhopouhých pět let. To je statistika jednoho z... číst dále >

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Reklama