Reklama

Miminko venku do -5 stupnů Celsia

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ewinkazakr
Kecalka 191 příspěvků 05.01.17 11:45
Miminko venku do -5 stupnu Celsia

Maminky, chci se zeptat, proc se s ditkem do jednoho roku muze byt venku jen do -5 stupnu? Tak mi to rikala doktorka, jinak kdyz bude chladneji, mame byt doma, ale o víkendu chceme vzit dcerku na sanky, synkovi bude pul roku, tak kdyz ho zabalim do kocarku, vadi to necemu? bydlime poh horama, hlasi tady tak kolem -8 stupnu, jestli jim to vyjde :lol:, ale chceme vyuzit te snehove nadilky :) diky :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9614 příspěvků 05.01.17 11:48

Kvůli dýchání. Neohreje si dostatečně vzduch a dýchá ledový. Ale když je to nutné, tak s nim jdu. Na sanky bych poslala s dcerou manžela.

Katuskka
Závislačka 2776 příspěvků 05.01.17 11:49

Mě malá do 3/4 roku spala jen venku, takze jsem loni prochodila venku celou zimu, urcite bylo někdy i méně než mínus 5 a nic se jí nestalo :) Naopak si myslím, ze ty nejmenší děti, ktere nabalis do fusaku a dek a neodkopava se je nejlíp chráněno před mrazem. Teď má rok a půl a nechce být ani zapnutá ve fusaku :zed:

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 05.01.17 11:51

@Ewinkazakr Na tohle existuje zcela jednoduchá rada - ještě v chodbě přehoď přes kočár pláštěnku, udrží si tak v kočárku mikroklima. Půl roku už není novorozenec, u kterého bych to na déle, než nutnou dobu třeba na odvedení staršího dítěte do školky, neriskovala.

unuděná
Kelišová 5365 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 11:52

Jak píše @Tichošlápek, kvůli dýchání studeného vzduchu. Ale bude-li zabalený a v hlubokém kočáru, trošku můžeš třeba šálou zmenšit „vchod“ do boudičky, tak si to tam zafuní a bude tam mít tepleji a bude to ok. Ale vyloženě někde trajdat-to bych asi nedělala.

Gweopanda
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 05.01.17 11:53

@Ewinkazakr muže do -10 :palec:

Sany80s
Kelišová 6274 příspěvků 05.01.17 11:54

Když jsem potřebovala, šla jsem i v -15.
Ale to většinou tak něco zařídit nebo nakoupit. To nebylo příjemné ani mně.
V -8 bych asi dávala pozor na delší venkovní pobyt s novorozencem, ale třeba s půlročním dítětem už bych to řešila maximálně tak, že bych ho venku častěji kontrolovala a nebyla tam půl dne. Na hodinu nebo dvě bych klidně šla.
Ale já nejsem moc příznivcem toho, tyhle věci dělat dle názorů doktorů a hnát to do extrémů.
Ale taky by záleželo na tom, kde bydlím, na Ostravsku bych během zimy nelezla ven skoro vůbec kvůli prachu.

hofka
Extra třída :D 14971 příspěvků 05.01.17 12:07

Já nevím, mimina jsou v tom kočáru tak zabalená, v mrazu i s plínou přes výhled, to je celkem vklidu, ne? Navíc půlroční.. případně ohřívací lahev to jistí:-)

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 05.01.17 12:13

Mě dr. říkal u novorozence do - 10 st., u takto většího dítka bych to už neřešila.

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 12:25

Taky bych to neresila v tomto věku mam stejně staré mimi a pokid vyloženě nefuci jak blazen tak jdem ven zadelam víc vchod do kočáru a jdu…

Ewinkazakr
Kecalka 191 příspěvků 05.01.17 12:31

Dekuju, maminky, manzel chce jit taky, prave jsme chteli vsichni spolu, budem sankovat poprve, mala ma tri a doposud tu snehu moc nebylo :) chteli jsme jen tak na dve hodky, oba vikendove dny, nez nam to tu zase roztaje, tak uvidim, kolik stupnu bude aktualne :) maly je jeste v hlubokem kocarku, kdyz tak ho teda poradne nabalim :) vzdycky celou dobu prochazku prospinka, tak budu zkouset, jestli tam ma teplo, diky :)

Mollify83
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 05.01.17 12:47

Tak to by severské národy nešli s dětmi ven skoro nikdy :D a jelikož jsem pracovala pro Švédy, můžu říct, že mají děti venku neustále a rozhodne netrpí. Syn mi spal do skoro roku jen venku takže nás takhle neminula ani zima. Byl v kvalitním dvouvrstvém fusaku, pláštěnka a plína do zbytku prostoru když byla fakt zima a spal v pohodě i 3hodiny a dodnes je zdravej a miluje zimu :D

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 05.01.17 13:05
@Ewinkazakr píše:
Maminky, chci se zeptat, proc se s ditkem do jednoho roku muze byt venku jen do -5 stupnu? Tak mi to rikala doktorka, jinak kdyz bude chladneji, mame byt doma, ale o víkendu chceme vzit dcerku na sanky, synkovi bude pul roku, tak kdyz ho zabalim do kocarku, vadi to necemu? bydlime poh horama, hlasi tady tak kolem -8 stupnu, jestli jim to vyjde :lol:, ale chceme vyuzit te snehove nadilky :) diky :kytka:

Do minus pěti jsem to neřešila, když bylo víc pod nulou, dávala jsem přes kočár pláštěnku, mimi vidělo na mě zkrz otevřené okénko, ale pokud jsem dala ruku do vnitř, bylo tam tepleji.
Ale u půl roční jsem to neřešila, to už je větší mimi a lépe funguje termoregulace než třeba u dvouměsíčního… :nevim:

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 05.01.17 13:16

Aljaska, Sibir, Eskymaci, jejich mimina celou zimu prochrchlaji?

Kattynka000
Závislačka 3016 příspěvků 05.01.17 13:20

Mě říkala dětská ze v 6N do -5℃ max, po 6N klidně do -10℃, jen ať jé pořádně oblečená. Malá má pozítří 3 měsíce a denně s ní chodím na nákup, jednou týdně do práce…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama