Miniinterrupce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymni  03.02.03 16:45
Miniinterrupce

Ahoj lidi, bohužel se nám stalo to, na co jsme ani nemysleli. V 7 týdnu musela jít přítelkyně na miniinterupci. Začala krvácet a plod se podle ultrazvuku nevyvíjel dobře. Vím, že nejsme jediný, ale jsme trochu nervózní a vystrašení. Moc jsme se těšili. Bohužel se toho nedá moc dozvědět o příčinách ani následcích, alespoň jsem nic nenalezl. Jestli někdo máte nějakou informaci a radu, tak budeme rádi. Hlavně nás zajímá, kdy se můžeme pokusit znovu. Podle lékaře 5-6 měsíců, což nás děsí.

Díky Pavel


Reklama


Reklama

Reakce:
 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 03.02.03 21:13
Miniinterrupce

Ahoj Pavle,

je mi líto, že jste se dostali do takové situace, sama jsem si to prožila také. Ze své zkušenosti Ti k tomu můžu říct pár poznatků. To, že se plod v počátečním stadiu těhotenství přestane vyvíjet, nebo je jeho vývoj „špatný“ se opravdu stává. Neznamená to ale, že je „chyba“ na Vaší straně, nebo že jste něco zanedbali. Prostě se vyskytla vada v celém tom složitém mechanizmu vývoje. Pak je nejspíš nejlepší, že to má příroda tak zařízené a těhotenství prostě skončí (pokud by nebyla provedena miniinterupce, pravděpodobně by partnerka stejně potratila). V každém případě to ale neznamená, že další těhotenství dopadne stejně! Ale partnerku bude lékař při dalším těhotenství bedlivěji sledovat, což není na škodu. Po prodělaném zákroku by se přítelkyně měla šetřit a rozhodně dodržovat ležení, jak jistě doktoři nakázali. Její tělo se bude vracet do normálu a v podstatě je to stejné jako v šestinedělí. V otázce dalšího pokusu otěhotnět nemám zcela jasno. Mě lékař doporučil počkat alespoň 3 měsíce, což mi taky přišlo dost. Ale dozvěděla jsem se, že po „mini“ je velká šance otěhotnět v podstatě ihned, tělo je prý po všech těch změnách jako úrodné pole. V každém případě bych počkala alespoň těch 6 neděl a pokud by jste chtěli počít co nejdříve, zkuste raději konzultaci s jiným lékařem.

Přeju Vám oběma hodně síly a společného štěstí a ať to rychle překonáte.

Míša

 
Anonymni  04.02.03 09:34
Miniinterrupce

Díky Míšo za odpověď. Taky jsem se shodou okolností včera dozvěděl o 2-3 měsících přestávky. Měl jsem radost, ikdyž je to stejně hodně :))), těšili jsme se na léto s bříškem. Každopádně to bude chtít před tím prohlídku, abychom něco zbytečně neuspěchali. Taky jsme si předběžně dohodli schůzku s genetičkou, která by nám měla říct, jak se k sobě hodíme. Tak snad nebude nějaké nepříjemné překvapení.

Pavel


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Lesní školky: Mimo normy, ale podle představ rodičů

Lesní školky jsou alternativou pro rodiče, kteří více než sterilnímu... číst dále >

První inteligentní elektrokočárek pochází z Česka. Seznamte se s HAPPYGO

Ohřeje kojeneckou stravu, dobije mobil, pohoupe miminko a ještě posvítí na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

OBRAZEM: Koupání před 50 lety: s nubianem, kostkovanou dekou a matračkou

Jít se koupat znamenalo ještě před půl stoletím vyjít ze vrat a k vodě urazit... číst dále >


Reklama