špatná zkušenost v Gestu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  31.01.03 15:57
špatná zkušenost v Gestu

Ještě ted se snažím nemyslet na období v lonském roce, kdy jsem se rozhodla zkusit své štěstí na klinice asistované reprodukce a docházela každý měsíc do Gestu. Nemohu si stěžovat že by se všichni od lékařů po sestřičky nesnažili být hodní. Dnes jsem se v příspěvku v jiné diskuzi například dočetla od pacientky která byla v Gestu poprvé, jak byl dr. Korecký velmi příjemný. To mohu potvrdit. Mám však pochybnosti o jeho odbornosti a charakteru. Začátkem září jsem ho již mírně zoufalá přesvědčovala že zřejmě u mne IUI dělají velmi dlouho po ovulaci. K nasí diskuzi a jeho argumentu typu " vždyt je to naplánováno uz 11 den po začátku menstruace…,tak se to dělá všude ve světě… " se ted nebudu vyjadřovat. Den předtím než jsem měla opět na IUI jít jsem dopoledne přišla do Gestu, oznámila že večer předtím jsem si nenechala píchnout pregnyl( ovulace má pak nastat do 40 hod) a Korecký se na ultrazvuku prěsvedčil že po ovulaci už stejně je. Zádala jsem tedy zda by IUI mohli provest ještě dnes, protože je možné, že již nyní je to více než 24 hodin ( on sám mne naposledy kontroloval před 48 hod.) Argumentoval že jsem ale mohla ovulovat třeba dnes v noci a nemusí to být zítra ještě víc než 48 hod… Zádná snaha chybu napravit ( v Gestu jsem je v té době přesvědčovala již čtvrt roku, že dělají IUI příliš pozdě)

A tak jsme s manželem ztratili další měsíc , další čas a peníze věnované zbyečnému jezdení do Gestu a Gest si mohl od pojištovny opět fakturovat za další výkon… Naštěstí jsem neztratila nervy a zbytečně se nevrhla do jiných bolestivějších a nákladnějších metod ( ani IUI spojenou se stimulací- docházením na injekce) u mne to totiž nebylo nutné.

Je chyba v lidech nebo v systému? Několikrát jsem si v Gestu poslechla že další ultrazvuk před IUI by jim pojištovna neproplatila, neplánovanou práci laboratoře (přesčasy?) když jsem tehdy žádala provést ještě ten den IUI by pojištovna asi taky neproplatila… Zato tak nákladné IVF, ke kterému bych možná po několika zbytečných neúspěších po IUI přistoupila, by proplatila. Možná také dr. Korecký nechtěl organizovat mimo plan moji IUI a přiznat tak svou chybu. Také jsem tenkrát opet zeptala zda bych přece jen s manželem neměla zkoušet otěhotnět i přirozenou cestou . Dr. Korecký řekl že ne.(sama jsem byla také dlouho přesvědčená že v mém případě by to bylo dost riskantní) Přesto jsme to příští měsíc jednou riskli a to 2 dny předtím než jsem šla na IUI. Tentokrát mi jiný doktor z gestu (jedinný který nikdy neříkal co by pojištovna neproplatila) vyhověl a šla jsem na IUI o den dřív než chtěl on - a potvrdil že jsem měla pravdu - již bylo po ovulaci. Také mi konečně vysvětlil (a velmi trpělivě) proč dle jeho názoru nase souložení bez prezervativu není moc riskantní ( skoda ze mi tento názor neřekl když jsem u něj byla před půl rokem a v ruce držela závery z vysetrení, v té dobe jsem jeste závěry odborníků nepovažovala pouze za jejich názory). Když nic mohli jsme si s manželem alespon toto období užít. Ted to nelze, tenkrát jsem totiž otěhotněla a měla jsem ze začátku problémy -opět dávám na radu lékaře a raději zatím nesouložíme vůbec.

Zda jsem otěhotněla přirozenou cestou ( z důvodu že jsem nedala na radu Koreckého a uskutečnila s manželem 1 pokus) nebo při IUI ( z důvodu že jsem v Gestu přisla k lepšímu lékaři než je Korecký a ten mne poslechl) se už asi nikdy nedovím. Do Gestu jsem pak zavolala a žádala aby mi pan Korecký zavolal. Bohužel mi nikdo nezavolal. Kdyby se alespon mel snahu omluvit za své lajdáctví, proplatit nám třeba zbytečné náklady na jízdy do Gestu a nepřítomnost v práci - i když je to směšná náhrada , co pro nás zbytečné čekání znamenalo se nedá vyjádřit penězi. Prostě očekávám zatím marně z Gestu alespon nejaké gesto. Tím vůbec nechci říkat že je Gest horší než jiné kliniky, možná je naopak lepší, bohužel. Hlavně že si můžeš vzít na recepci bombon, dostaneš něco k pití.

Ale - miminko roste, před týdnem měla už 22 cm.

Všem co se ted snaží držím palce

Jitka

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  21.02.03 08:59
špatná zkušenost v Gestu

U Apolináře zase kamarádce, která měla jít na inseminaci, lékařka omylem předepsala velké dávky injekcí. Pak jí dozrálo tolik vajíček, ze ji doporučil lékař hned IVF. To same se stalo paní, která šla na radu před ní. Jana

Anonymni  21.02.03 15:59
špatná zkušenost v Gestu

Ahoj, také se přidávám k diskuzi. U mě se nejedná o Gest.

V loňském roce jsem podstoupila 6× inseminaci a vždy mi dělali 2× UZV. Buď druhý nebo třetí den po prvním. Dvakrát jsem byla na IUI s pomocí léků a tam mě zaráželo to, že IUI provedli vždy ten den co mi píchli Pregnyl.

Po šesté IUI jsem byla na IVF a ta naštětí dopadla dobře. Teď jsem v 15.týdnu.

K lékařům: pokud bylo vyšetření provedeno mým doktorem, tak vše probíhalo O.K. i případné konzultace. Pokud tam nebyl, bylo chování sestřiček i dr. zcela jiné (kolikrát jsem měla pocit, že mě a nejen mě pomlouvají). Nebyla možná žádná rada i přesto, že jsem si stěžovala, že při užívání léků mám poruchu vidění.

Anonymni  24.02.03 13:04
špatná zkušenost v Gestu

Ahoj zdravím všechny snažilky, chci se zeptat zda má někdo z Vás nějakou zkušenost s Gyncentrem v Ostravě.

Věrka

Anonymni  26.02.03 15:37
špatná zkušenost v Gestu

Ahoj, osobní zkušenost nemám, jen vím, že do Olomouce dojížděla holčina, která se dříve léčila právě tam. Vůbec ji tam neléčili endometriozu a tak měla zbytečné tři pokusy IVF vybrané. Ale to je jen jeden příklad… Zkus se poptat na adrese " .{target:_blan­k}":[http://www.rodina.cz/…se/novep.asp?…]

Anonymni  07.03.03 14:02
špatná zkušenost v Gestu

Od Gestu jsem chtěla poslat kopii me zdravotnické dokumentace. Jednání lékaře nebylo příjemné, jako když předpokládali že k tam budu chodit a podřizovat se jejich obvyklým postupům a pokud možno nebudu používat svůj vlastní rozum .Provádět oplodnění (IUI) v době kdy bych dle statistik měla ovulovat, je určitě přínosné a nekomplikované pro Gest. Já holt nezodpovědně ovulovala dřív a ještě otravovala lékaře, že by neměli IUI chtít provádět pro ně v obvyklém termínu.

Lékař slíbil že kopii dokumentace zašle, ale přišel jen krátký výpis - pár vět bud byly zavádějící nebo i vysloveně lživé. Tak nevím zda mám věnovat energii tomu, abych psala stížnost, jak mi doporučil sám ten lékař. Je pravda že sobě už tím moc nepomohu.

Jsem například přesvědčená že stav v našich porodnicích se zlepšuje i díky ženám, které reagovaly na rutinní jednání lékařů, na jejich pokus s nimi manipulovat.

S ženami, které touží po dítěti tak že jsou ochotny pro to udělat téměř cokoliv lze manipulovat snadno.

Anonymni  08.04.03 22:42
špatná zkušenost v Gestu

Ahoj,

taky jsem šla přes Gest, ale taky přes ISCARE v Hloubětíně. Všude je něco, chování je v lidech, ať je to vzdělaný lékař či dělník na ulici. Protože jsem už dost zažila, pořád mám důvěru v Gest, jelikož je to menší sanatorium a není to takové jako na běžícím páse.

Jinak mne teď čeká pátý pokus o umělé oplodnění. 3× to nevyšlo, po čtvrté ano, žel Bohu to skončilo v šestém měsíci předčasným porodem dvou krásných děvčátek, která nás také přečasně opustila. Pevně věřím, že teď to vyjde až do zdárného konce. A přístup lékařů v Gestu? Když nedávám najevo, jak mne smrt dvojčátek vzala, tak mne jeden z lékařů nařkne, že dělám hrdinku… No, nevím, ale kdybych mu tam brečela, tak pravděpodobně budu zase hysterka…

No, snažím se to brát, tak jak to je. Nevzdávám se a věřím, že to jednou vyjde. Chování různých „vzělanců“ mne někdy taky zaráží, ale jak jsem řekla v úvodu, mám již něco za sebou.

Jinak přeji všem, ať se daří!

Zuzana

Anonymni  18.04.03 14:43
špatná zkušenost v Gestu

Zuzko, je pravda ze vše je hlavně v lidech.

Když jsem se ja rozhodovala kam jit můj gynekolog mi řekl at si klidne oběhám klinik několik a že hodně jeho pacientek nelituje jezdit mimo Prahu prave kvůli lepsímu pristupu lekařů.

Ale jeho doporučeni v Praze bylo ISCARE- pry z důvodu, ze se snazí pristroje kterým skončí životnost vyměnit- jine kliniky víc šetří a kdyz se z důvodu horšího přístroje nepovede 3 x IVF pacientka si to pak zaplatí. Životnost je u nekterých pristrojů velmi kratka.

Kockez
Povídálka 33 příspěvků 25.11.10 12:09

Ahoj holciny, bohuzel s Gestem mam taky neprijemne zkusenosti. Konkretne s panem doktorem Alexanderem a hned v zavesu bohuzel i s panem doktorem Sulcem, ktereho jsem do te doby mela za kapacitu a dala na nej. O co slo: pan doktor Alexander delal ultrazvuk, abychom zjistili, jak reaguju na stimulaci. Pry nic, zadny dominantni folikul. Proste nic ani na jednom z vajecniku. Nejak mi to nedalo a jeste tyz den jsem se vypravila ke svemu normalnimu gyndari na UTZ, protoze me po celou dobu stimulace hrozne bolel levy vajecnik, no proste jsem se bala, co to tam tak boli, kdyz tam dle Alexandera vubec nic neni. 8-o Pan doktor Alexander prehledl 2,5cm folik a hned vedle dalsi folik o velikosti 12mm! Dalsi tyden jsem to rekla Sulcovi (ten byl mym osetrujicim lekarem) a ten zacal tvrdit, ze se spletl muj gyndar, ze tam proste urcite nic nebylo!!! 8-o To uz zacala dochazet trpelivost i manzelovi. Abychom celou velmi vyhrocenou diskuzi uklidnili, zeptali jsme se, co tedy bude dal. (zatim zkousime jen vyvolavat ovulaci, IUI je teprve pred nami). Odpoved: Dostanu hormony na tri mesice a sup domu, po trech mesicich prijdte. Kdyz jsem se divila, ze nebude zadne UTZ sledovani cyklu, pan Sulc velmi nastvane odvetil slovy: „A proc byste ho chtela?!“ Proc bych chtela UTZ sledovani svych hormonalne podporovanych cyklu? Mozna proto, ze chceme dite a uz 15 mesicu se nedari :pocitac: a mozna taky proto, ze mate na dverich napsano „Centrum asistovane reprodukce“, pane doktore Sulci, a ne „Mlekarna“ nebo „Domaci potreby“, kde se UTZ vysetreni urcite nedelaji!!! Proto jsem k vam prisla, abyste mi pomohli a ne abych zase skoncila doma! :zed: Pritom vsechny UTZ si platim. Musim se doprosovat i o to, co si platim? Navic, vzdyt to holky znate, UTZ (folikulometrie) je zalezitost na 10 minut! Fuj to sem se zas rozcilila! :roll: :-)

Proste mam pocit, ze tim, ze jsme s manzelem jednoznacne dokazali, ze se pan doktor Alexander spletl a neumi najit na UTZ 2,5 cm folik, jsme Gestu a jeho zakladateli, Mudr Sulcovi, poradne slapli na kuri oko. Aspon podle toho s nami Sulc jednal a proste se nas snazil zbavit. Povedlo se mu.

Evalein
Povídálka 24 příspěvků 25.11.10 14:38

Ahoj, taky se přidám. Nemám dobrou zkušenost z Gestu ani s jedním doktorem a na recepci nejsou taky zrovna 2krát příjemný. Bohužel mám hodně zamražených vajíček a musím pokračovat u nich. Měla jsem silnou formu OHSS, kterou mi způsobili a jenom na to řekli, že jsme podepsali papír, kde s tímto rizikem souhlasíme. V lednu půjdu na další Ket, ale moc šancí si nedávám a už jsme tam za 20 000,–.
Jde jim jen o peníze, takže všem radím, aby radši zkusili jiné centrum.

Greti  01.12.10 12:41

Do Gestu chodím, a až na pár věcí jsem tam spokojená.

kopretina30
Nováček 3 příspěvky 01.04.11 12:40

Dobrý den, také se přidávám se špatnou zkušeností. Chodím do Gestu více než rok, absolvovala jsem 2 IUI a již jsem se připravovala na IVF,tudíž jsem vyplnila vše potřebné a podepsala. U rodičů byly zjištěné chlamydie, tak jsem ještě 2 dny před hormonální stimulací poprosila pana doktora Alexandra,ať mi nechá udělat testy na chlamydie,on mi odvětil, že musím ke své praktické doktorce. Tak jsme si to i s přítelem nechali udělat a mezi tím jsem začala s hormonálními injekcemi, na které jsem si 3000,–Kč připlácela. Pan doktor mi tvrdil, že i kdyby byly výsledky na chlamýdie pozitivní, tak to určitě nevadí, že to nemá s ivf nic společného. Tak jsem si píchala injekce 4 dny, když výsledky dorazily a byly pozitivní, zavolala jsem si na infekční a pani doktorka mi řekla, že mi určitě nedoporučuje jít na ivf s chlamýdiemi a nejprve přeléčit a pak jít na ivf a že mi měly testy na chlamýdie v Gestu udělat. Zavolala jsem si do 3 jiných ivf center, kde testy automaticky dělají. Pak jsem volala přímo panu Alexandrovi, kde jsem mu vše sdělila a zeptala se ho,proč mi neudělali testy před ivf a on mi argumentoval, že oni testy na chlamýdie nedělají, že jsou tyto testy drahé. Takže místo, aby mi udělali veškerá vyšetření, tak šetřili peníze na nesprávném místě a mně propadlo jedno ivf a rok snažení…Rozhodla jsem se změnit centrum, když v jiných centrech to jde a zde mi oznámí, že to nedělají, přitom u dárkyň vajíček a dárců spermatu píší, že testují na chlamýdie. A ještě by mi pan doktor nechal ivf podstoupit i s větším rizikem potratu popř. problémů, které chlamýdie mohou způsobit. :cry:

Anonymní  12.08.17 20:23
spatna zkusenost

V gestu jsem nekolik let. Tedy dokud je vse v poradku a dokud Vam nenastane nejaka zdravotni komplikace tak bezva a vsichni jsou fajn.
Pokud uz mate zdravotni problem a chcete resit vic nez maji zajety standart tak narazite. Ackoliv si tam platim nadstard. gynekologickou peci je lepsi hledat gynekologa jinde. Bohuzel velke zklamani. Neprofesionalni pece. Zkratka je to jen tovarna na prachy…nezajima je pricina neplodnosti nebo nejaka lecba. Hlavne at choditecna IUI ci spis na IVF.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm potravin, které mohou hrát roli v prevenci rakoviny

Je to tenký led, na který se vědci pouštějí neradi. Žádné jídlo samozřejmě... číst dále >

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Reklama